InteriaTV - lekarze

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Lekarze (serial TVN) ,

Filmy - Lekarze (14)

 • Artysta z Denver stworzył mural ku chwale pracowników służby zdrowia

  Artysta z Denver Marcel Zucchini-Fowler stworzył mural poświęcony pracownikom służby zdrowia, wykonującym swoje obowiązki podczas pandemii koronawirusa. Mężczyzna jest wdzięczny wszystkim pracownikom za walkę. Podkreśla, że sam ma przyjaciół z tej branży.
 • Lekarze relaksują się w nietypowy sposób

  Jason Campbell zasłynął jako "tik tokowy" lekarz. Pracujący w szpitalu w Portland medyk wrzuca do internetu krótkie filmiki, na którym tańczy sam, lub z kolegami i koleżankami z pracy. Jak mówi, wszystko po to, żeby po ciężkim dniu w szpitalu, szczególnie w dzisiejszych dniach, mieć dla siebie chociaż 5 minut wytchnienia i dobrej zabawy.
 • Lekarze, którzy dzielą się swoją wiedzą na Instagramie i blogach. Skąd taki pomysł na życie?

  Paweł Kabata, chirurg onkolog, oraz Magdalena Krajewska, lekarz rodzinny to instalekarze, czyli lekarze, którzy dzielą się swoją wiedzą medyczną na pomocą serwisów społecznościowych. Dlaczego zdecydowali się na założenie Instagrama i pisanie blogów? Jak środowisko medyczne odnosi się do internetowej działalności w sieci? – W Internecie nie należy wchodzić już w te porady, które mają na celu stawianie konkretnej diagnozy, w przypadku konkretnych chorób, chyba że jest to diagnoza ogólna – przestrzegał Jakub Gołąb z Biura Rzecznika Praw Pacjenta. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Część zabiegów medycyny estetycznej ma być wykonywana tylko przez lekarzy

  Powiększanie ust, wypełnianie zmarszczek czy ujędrnianie twarzy – choć zabiegi medycyny estetycznej są stosunkowo bezpieczne, to przybywa pacjentów, którzy odczuli ich negatywne skutki, ponieważ wykonała je osoba niewykwalifikowana. Dlatego Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało konsultacje w sprawie uregulowania kwestii wykonywania zabiegów upiększających. Muszą one być zdefiniowane wprost jako świadczenia zdrowotne i wykonywane przez lekarzy – podkreślają przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
 • dr Andrzej Ignaciuk: popularność medialna nie musi być odzwierciedleniem fachowego przygotowania lekarza medycyny estetycznej

  Lajki w mediach społecznościowych nie przesądzają o kompetencjach zawodowych lekarza – uważa prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Przestrzega też, by nie kierować się popularnością medialną w wyborze terapeuty. Jego zdaniem w środowisku medycznym jest wielu lekarzy, których sława nie przekłada się na kompetencje zawodowe. Najpierw pomagali gwiazdom walczyć z oznakami upływającego czasu, potem sami stali się gwiazdami. W polskim show-biznesie jest kilkoro lekarzy medycyny estetycznej, którzy uzyskali popularność równą sławie swoich pacjentów.. Dla wielu kobiet medialna popularność jest wyznacznikiem fachowości lekarza, dlatego medykom znanym z czasopism i programów telewizyjnych chętniej powierzają swoje zdrowie i urodę. Eksperci przestrzegają jednak przed nadmiernym zaufaniem do lekarzy-celebrytów. – Popularność medialna nie musi być odzwierciedleniem przygotowania fachowego i tego, że ktoś jest rzeczywiście dobrym ekspertem w danej dziedzinie – mówi dr Andrzej Ignaciuk.
 • Trwa okupacja resortu zdrowia. Rzeczniczka ministerstwa rozmawia z mediami

  Trwa okupacja budynku resortu zdrowia przez związkowców z "Solidarności". Cztery kobiety z Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" nie opuściły wczoraj gmachu resortu po obradach Zespołu Trójstronnego przy Ministerstwie Zdrowia. Do późna w nocy trwały rozmowy z ministrem Konstantym Radziwiłłem oraz minister Elżbietą Witek. Protestujące domagają się pilnego spotkania z premier Beatą Szydło. Premier zaprasza na takie spotkanie za tydzień, ale kobiety nie chcą tak długo czekać.
 • Zarobki lekarzy będą jawne?

  Zarobki lekarzy będą jawne? Już w drugiej połowie 2016 roku firmy farmaceutyczne będą zobowiązane do publikowania informacji, ile płacą lekarzom. W odpowiedzi na rosnący spadek zaufania do lekarzy, Europejska Federacja Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych opracowała Kodeks Przejrzystości, określający zasady udostępniania informacji na temat świadczeń przekazywanych przez innowacyjne firmy farmaceutyczne przedstawicielom zawodów medycznych. Zgodnie z Kodeksem upubliczniane będą informacje o wartości świadczeń takich jak: koszty opłat rejestracyjnych oraz podróży i koszty zakwaterowania podczas m.in spotkań informacyjnych, naukowych, kongresów, konferencji, sympozjów. O tym jakie jeszcze informację będą jawne oraz czy lekarz może się nie zgodzić na taką publikację powiedział newsrm.tv Paweł Sztwiertnia, dyrektor generalny Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.
 • "W tym kraju pensja lekarza nie starcza na nic!"

  - Nie jeżdżę do pracy za granicą po to, by się wzbogacić. W kraju nie stać mnie na utrzymanie auta czy na kupno mieszkania. Nie jestem też w stanie nic zaoszczędzić. My, lekarze, zarabiamy za mało pieniędzy. Młody lekarz nie może się samodzielnie utrzymać! - mówi Tamas Denes, węgierski chirurg, który co trzy tygodnie wyjeżdża do Wielkiej Brytanii, by przez tydzień leczyć tamtejszych pacjentów. Przez tych siedem dni zarabia... dziesięciokrotność swojej krajowej miesięcznej pensji. Takich jak on są tysiące.
 • Przez pieczątki na receptach "nie zamieniać leku" pacjenci mogą przepłacać

  Część lekarzy stosuje na receptach pieczątkę "nie zamieniać", co dla farmaceutów jest wiążące, aby nie zamieniać leku na inny. Jeśli takiego zastrzeżenia nie ma, farmaceuci mogą zaproponować pacjentowi tańszy zamiennik. Eksperci podkreślają, że lekarz może stosować taką pieczątkę tylko wówczas, jeżeli wymaga tego stan pacjenta. Problem w tym, że takie pieczątki lekarze często dostają właśnie od firm. - Ustawa refundacyjna nie definiuje, jak powinien wyglądać zapis "nie zamieniać" na recepcie, czy w formie pieczątki, czy w formie wydruku komputerowego, z którym coraz częściej spotykają się pacjenci. To na pewno jest do zaakceptowania - mówi Agencji Informacyjnej Newseria dr Maciej Nowicki, prezes Fundacji Watch Health Care. - Pytanie, czy lekarz rzeczywiście jest przekonany do tego, że dany produkt leczniczy nie powinien być zamieniony.
 • Sonda INTERIA.TV: Kto bierze łapówki?

  „Która grupa zawodowa Pana(i) zdaniem najczęściej bierze łapówki?” - na to pytanie odpowiadają mieszkańcy Krakowa w ramach sondy będącej częścią naszej akcji „Jacy jesteśmy? Polacy sami o sobie”. Beneficjentami łapówek są według Polaków przede wszystkim lekarze. Tę grupę zawodową wskazała ponad połowa respondentów (52 proc.) - ujawnia badanie "Jacy jesteśmy? Polacy sami o sobie" przeprowadzone dla Faktów INTERIA.PL przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.