lekarstwo

Artykuły - Lekarstwo (69)

Filmy - Lekarstwo (7)

 • Jak skutecznie podać dziecku lekarstwo? Zobaczcie sami

  Kobieta musiała podać dziecku lekarstwo. Wiedziała, że nie będzie to jednak takie proste. Wpadła na takie oto rozwiązanie. Zobaczcie sami.
 • Medyczna marihuana. Dlaczego wciąż jest niedostępna dla wielu chorych w Polsce?

  Dlaczego medyczna marihuana wciąż jest niedostępna dla wielu chorych w Polsce? Rozmawiali o tym dziennikarka Aleksandra Pezda, neurolog dziecięcy dr Marek Bachański oraz historyk i filozof Kamil Sipowicz. - Nasi politycy bardzo bali się ustanowić takie prawo, które zezwoliłoby na uprawę marihuany w Polsce - powiedziała Pezda. - Zdecydowali się, że będziemy ją importować, na razie nie mamy importera, bo nikt z rządu i z Ministerstwa Zdrowia nie stara się, żeby tego importera znaleźć - dodała. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Domowa mieszanka na pozbycie się pasożytów

  Pasożyty to problem, który może dotknąć każdego z nas - nie tylko najmłodszych! Glisty ludzkie, owsiki, tasiemce - podobno ma je niemal każdy z nas, choć tylko niektórzy o tym wiedzą - wszystko dlatego, że niewielu z nas odczuwa przykre konsekwencje takiego stanu rzeczy. By wspomóc oczyszczanie się z pasożytów, warto sięgnąć po domowej roboty mieszankę przeciw pasożytom - skutecznie pomoże wam w walce z niechcianymi gośćmi waszego układu pokarmowego. Pamiętajcie jednak, że zarażenie pasożytami wymaga profesjonalnego leczenia pod okiem lekarza i żaden domowy sposób temu nie zaradzi!
 • Sensacyjne odkrycie! Popularny lek chroni przed rakiem?

  Aspiryna to jeden z najpopularniejszych leków stosowanych w dolegliwościach bólowych i przeziębieniu. Okazuje się jednak, że może też zapobiegać nowotworom! Naukowcy z Uniwersytetu Londyńskiego, po przenalizowaniu danych z ponad 200 badań klinicznych, stwierdzili, że długotrwałe zażywanie aspiryny znacząco zmniejsza ryzyko zachorowań na nowotwory układu pokarmowego, w tym raka jelit, żołądka i trzustki. Ryzyko to zaczyna spadać po co najmniej pięciu latach przyjmowania aspiryny w dawce od 75 do 100 miligramów dziennie.