Film - legendy

Artykuły - Legendy (10)

 • Co warto obejrzeć w kinie?

  Co warto obejrzeć w kinie?

  To będzie wyjątkowy weekend w kinach. Na ekrany trafią: "Social Network" o tym, jak powstał Facebook, komedia sensacyjna "Red" z udziałem Bruce'a Willisa i Morgana Freemana, dokument o genialnym stroicielu fortepianów. A na deser dwie animacje: trójwymiarowa opowieść o mitycznych sowach i plastelinowa produkcja "Mary i Max" - tylko dla dorosłych.
 • Anty-inicjacja

  Anty-inicjacja

  "Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'hoole" ("Legend of Guardians: The Owl of Ga'hoole"), reż. Zack Snyder, USA 2010, dystrybutor Warner Bros., premiera kinowa 15 października 2010 roku.
 • W hołdzie dla legendy telewizji

  W hołdzie dla legendy telewizji

  Słynni hollywoodzcy aktorzy: George Clooney i Arnold Schwarzenegger złożyli hołd zmarłemu w ubiegłym tygodniu dziennikarzowi Walterowi Cronkite'owi.
 • Legendy polskiego kina

  Legendy polskiego kina

  Legendy polskiej sceny i ekranu - wśród nich Danutę Szaflarską, Irenę Kwiatkowską, Beatę Tyszkiewicz i Wieńczysława Glińskiego - zobaczyć można w filmie fabularnym Jacka Bławuta "Jeszcze nie wieczór", który w piątek trafi do kin.
 • Powrót legendy horrorów

  Powrót legendy horrorów

  Hilary Swank, Christopher Lee i Jeffrey Dean Morgan zagrają w horrorze, który powstanie dla słynnej wytwórni Hammer Films.
 • Nowy film legendy polskiego offu

  Nowy film legendy polskiego offu

  We Wrocławiu rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Piotra Matwiejczyka "Wstyd". "Oprócz świetnej obsady, m.in. Doroty Segdy, Artura Barcisia i Mirosława Baki, dużym atutem produkcji jest odważny, kontrowersyjny scenariusz autorstwa Matwiejczyka" - powiedziała kierowniczka produkcji, Anna Pupin.
 • Legendy ekranu

  Legendy ekranu

  Sean Connery ("Liga niezwykłych dżentelmenów") i Judi Dench ("Lawendowe wzgórze") zostali uznani przez brytyjskich kinomanów za największe legendy ekranu. Aktorzy w pokonanym polu pozostawili takie angielskie gwiazdy kina, jak między innymi Anthony Hopkins ("Aleksander"), czy Julie Walters ("Harry Potter i więzień Azkabanu").
 • DVD: "Legendy kina"

  DVD: "Legendy kina"

  We wtorek, 14 września, na polskim rynku pojawi się pięć filmów z nowej kolekcji DVD - "Legendy kina". Domowe kolekcje uzupełnić będzie można o takie tytuły, jak: western "Niebieski żołnierz", dramat "Frances" z Jessicą Lange w roli głównej, dramat "Człowiek słoń" Davida Lyncha, przygodową opowieść "King Kong" Johna Guillermina oraz dramat sensacyjny "Do utraty tchu" Jean-Luc Godarda.
 • Steven Spielberg w zamku Camelot

  Steven Spielberg w zamku Camelot

  Po sukcesie mini-serii "Kompania braci" Steven Spielberg postanowił po raz kolejny połączyć swe siły ze stacją HBO i przygotowuje się do realizacji telewizyjnej wysokobudżetowej opowieści o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu. Seria ma się składać z ośmiu odcinków.
 • Filmowy weekend z mumią w Cyfrze+

  Filmowy weekend z mumią w Cyfrze+

  W sierpniu Cyfra+ zaprasza swoich widzów na specjalny Weekend z mumią. W piątek, 24 sierpnia, w kanale Ale Kino! oraz w sobotę, 25 sierpnia, w Canal+ w maratonie filmowym, zaprezentowane zostaną cztery filmowe wersje legendy o mumii.