LED

Artykuły - LED (103)

 • Kino przyszłości na Tajwanie - ma ekran LED Cinema Display

  Kino przyszłości na Tajwanie - ma ekran LED Cinema Display

  Pandemia to wielki problem dla kin, ale nie zatrzymuje ona innowacji. Na Tajwanie otwarto kino wyposażone w ekran LG LED Cinema Display, z serwerem kinowym Dolby oraz systemem dźwiękowym Dolby Atmos.
 • Telewizory TCL 4K już od 599 dolarów

  Telewizory TCL 4K już od 599 dolarów

  Chiński producent wraca z odświeżoną serią swoich popularnych telewizorów. Wśród nich znalazły się modele 4K o przekątnej 55-65 cali.
 • Nie wszystkie lampy LED spełniają normy

  Nie wszystkie lampy LED spełniają normy

  Nawet co druga "żarówka" LED nie spełnia wymogów. Dobrze dobrane oświetlenie LED pozwala zmniejszyć zużycie energii o kilkadziesiąt procent.
 • Jak wymienić żarówkę, żeby na tym nie stracić finansowo?

  Jak wymienić żarówkę, żeby na tym nie stracić finansowo?

  Polski rynek oświetleniowy szybko urósł do kilkunastu miliardów złotych. Przy takich obrotach i potężnej liczbie działających firm nieprawidłowości zdarzają się znacznie częściej niż kilka lat temu.
 • W przyszłości reflektory pomogą zwiększyć bezpieczeństwo

  W przyszłości reflektory pomogą zwiększyć bezpieczeństwo

  Innowacyjna technologia systemów oświetlenia jednocześnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa i otwiera drzwi do coraz bardziej spersonalizowanego wyglądu pojazdów. Volkswagen zaprezentował w jaki sposób systemy oświetlenia będą w przyszłości potrafiły przekazywać informacje i zwiększać bezpieczeństwo.
 • Technologia LED Samsunga wkracza do europejskich kin

  Technologia LED Samsunga wkracza do europejskich kin

  W kinie Arena Cinemas Sihlcity w Zurychu został zainstalowany pierwszy w Europie ekran kinowy LED stworzony przez firmę Samsung.
 • Miasta inwestują w technologię LED

  Miasta inwestują w technologię LED

  Lampy LED odpowiadają już za 60 proc. sprzedaży oświetlenia. Rynek szybko rośnie, zwłaszcza że ze względu na jakość i funkcjonalność technologia LED jest w stanie zastąpić większość dotychczas stosowanych źródeł światła.
 • Rekordowe zainteresowanie ekologicznymi projektami

  Rekordowe zainteresowanie ekologicznymi projektami

  Rekordowe zainteresowanie dofinansowaniem na wymianę oświetlenia elektrycznego i budowę przydomowych oczyszczani ścieków. Na realizację zadań z zakresu środowiska Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ciągu 22 lat wydał ponad 4,2 mld zł. Finansował realizacje ponad 20 tys. inwestycji. W tym roku realizowane są dwa programy. oczyszczalni ścieków oraz wymiany oświetlenia elektrycznego.
 • Czy polskie ulice czeka LED-owa rewolucja?

  Czy polskie ulice czeka LED-owa rewolucja?

  W Polsce jest ponad 3 mln lamp ulicznych. Większość z nich pamięta lata 70. Miasta wymieniają infrastrukturę oświetleniową powoli - zaledwie 3 proc. lamp w skali roku. A przecież nowoczesne oświetlenie nie tylko poprawia bezpieczeństwo, lecz także pozwala zaoszczędzić energię nawet o 50 proc..
 • Ford wprowadza adaptacyjne światła LED

  Ford wprowadza adaptacyjne światła LED

  Ford to kolejny producent, który przygotował dla swoich modeli technologię, zapobiegającą oślepianiu innych kierowców.

Filmy - LED (4)

 • Jak wymienić żarówkę, żeby na tym nie stracić finansowo?

  Lampy LED jeszcze kilka lat temu kosztowały znacznie drożej. Teraz, za kilka-kilkanaście złotych możemy kupić oświetlenie, które zgodnie z deklaracją producenta podziała wiele lat. Wymiana oświetlenia tradycyjnego na lampy diodowe LED powinna się więc wszystkim opłacić. Często okazuje się jednak, że oświetlenie wcale nie działa długo, ale psuje się po kilku-kilkunastu miesiącach. Co więcej, część osób zwraca uwagę, że światło nie jest wystarczająco silne. Jak się okazuje, zastrzeżenia te nie są bezzasadne.
 • Polska mogłaby zaoszczędzić 12,8 mld zł dzięki upowszechnieniu oświetlenia LED

  Jest wiele sposobów na obniżenie zapotrzebowania na energię. Możemy rzadziej jeździć samochodem czy rzadziej latać, ale najważniejsza sprawa to przyjrzeć się sposobom, w jaki zużywamy energię. 19 procent energii, którą dziś zużywamy na świecie, pochłaniane jest przez oświetlenie. W mieście oświetlenie konsumuje nawet 50 proc. energii. Jeśli uda nam się obniżyć te wskaźniki, zredukujemy znacząco zużycie energii w ogóle – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Joost Leeflang, dyrektor generalny Philips na Europę Środkowo-Wschodnią.
 • Oświetlenie LED to nawet 70% oszczędności dla miasta

  Dzisiaj polskie miasta mają ogromną szansę dokonać zmiany i przeformułować tradycyjny sposób zarządzania swoją infrastrukturą, a także reklamowania się, pozycjonowania jako atrakcyjne miejsca do pracy, życia i inwestowania pieniędzy. Myślę, że rozwój i modernizacja infrastruktury oświetleniowej, przekształcenie jej pod kątem wydajności energetycznej, może przynieść polskim miastom ogromne korzyści - powiedziała w rozmowie z Capital24.tv Oana Penu, dyrektor ds. relacji instytucjonalnych w Philips na region Europy Środkowo-Wschodniej.
 • Tokyoflash Kisai Spider

  Dla wielu osób zegarek to coś więcej niż tylko urządzenie. Chcemy za jego pomocą wyróżnić się z tłumu, zwrócić na siebie uwagę. Tokyoflash Kisai Spider to właśnie taki zegarek. Japoński produkt zupełnie innowacyjnie podchodzi do metody pokazywania czasu, korzystając z czterech, przypominających trochę sieć pająka, warstw. Czas odczytujemy od zewnętrznej warstwy, kończąc na tej w samym środku. Brzmi skomplikowanie? Materiał wideo wszystko wyjaśni. Ile kosztuje na przyjemność? 159 dolarów w ofercie sklepu Tokyoflash.