Lech Wałęsa

Synonimy:
lecha wałęsa, Wałęsa Wałęsa Lech
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Lech Wałęsa (1058)

Filmy - Lech Wałęsa (65)

 • Jarosław Wałęsa: Wybory prezydenckie? Za wysoki kaliber jak na mnie.

  "Nigdy nie myślałem o prezydenturze Polski" – przyznał w Popołudniowej rozmowie w RMF FM europoseł Jarosław Wałęsa. "To zbyt wysoki kaliber jak na mnie" – oświadczył. Kogo w takim razie wystawi w wyborach opozycja? "Mamy kilku kandydatów, którzy mogliby podjąć tę walkę" – ujawnił Wałęsa. Czy jest to Donald Tusk? W tym roku nie dowiemy się, czy zamierza startować w wyścigu o fotel prezydenta – twierdzi Jarosław Wałęsa. "Nie podejrzewam, by Donald Tusk złożył jakiekolwiek deklaracje w tym roku”" – mówił rozmowie z Marcinem Zaborskim. "Pamiętajmy, że Donald Tusk jest szefem Rady Europejskiej. Jego misja kończy się w przyszłym roku" – dodał europoseł z ramienia PO. W internetowej części Popołudniowej Rozmowy w RMF FM Jarosław Wałęsa był pytany m.in. o wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego „Liberte!”, na Uniwersytecie Warszawskim, które poprzedziło wykład Donalda Tuska. „To, co usłyszeliśmy w pierwszym wystąpieniu, było za mocne. Wydaje mi się, że możemy się pochylić nad obecną sytuacją Kościoła. Wszyscy wierni tworzymy Kościół, możemy mieć uwagi i pewne wątpliwości, taka debata powinna się odbyć, także z udziałem hierarchów” – mówił europoseł PO, ale jak dodał „od rana zastanawiam się, dlaczego muszę się tłumaczyć ze słów człowieka, którego nie znam. Dlaczego mam się tłumaczyć ze słów, których nie wypowiedziałem (…). Nie czuję się na siłach i nie mam ochoty, żeby tłumaczyć się ze słów, które nie są moje”. „Wydaje mi się, że Kościół ma zbyt duży wpływ na polską politykę i moglibyśmy się zastanowić, jak uzdrowić tę sytuację. Bo to jest ze szkodą nie tylko dla państwa, ale także dla wspólnoty, dla Kościoła” – podkreślał Jarosław Wałęsa, pytany przez Marcina Zaborskiego o to, czy coś powinno się zmienić w relacjach państwo-kościół. „Nie mam problemu, żeby budżet państwa wykładał na lekcje religii, tylko żeby te lekcje wnosiły dodatni walor do wychowania młodego katolika” – zaznaczył. Europoseł PO odniósł się także do zaangażowania Fransa Timmermansa w pols
 • Politycy, ambasadorzy i ludzie kultury. W Gdańsku świętowali urodziny Lecha Wałęsy

  Około 500 osób, w tym przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i wielu innych polityków, ambasadorów i ludzi kultury, gościło w sobotę na bankiecie i koncercie zorganizowanym w gdańskiej Operze Bałtyckiej z okazji 75. urodzin Lecha Wałęsy. (TVN24/x-news)
 • Lech Wałęsa złożył kwiaty przy pomniku Poległych Stoczniowców. "Na to, co się teraz dzieje w Polsce - nie pozwalam"

  Podczas uroczystości związanych z podpisaniem porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” w 1980 roku, były prezydent Lech Wałęsa złożył kwiaty przy pomniku Poległych Stoczniowców. - Tak jak wtedy potrafiliśmy zwyciężać, tak i teraz jesteśmy wyprowadzić Polskę na właściwą drogę rozwoju - mówił Wałęsa w Gdańsku. (TVN24/x-news)
 • "38 lat temu w Gdańsku uczyniono pierwszy krok do wolności, która jest dziś niszczona. W wyborach udowodnimy, że my ją szanujemy"

  Tuż przed rozpoczęciem obchodów 38. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych obok Lecha Wałęsy na konferencji prasowej głos zabrali szef PO Grzegorz Schetyna, przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz syn byłego lidera „Solidarności” i wspólny kandydat opozycji na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa. - 38 lat temu właśnie w Gdańsku uczyniono pierwszy krok do wolności. Tej wolności, której niektórzy nie szanują i którą niszczą. Nadchodzące wybory samorządowe są pierwszym krokiem do udowodnienia, że my tę wartość szanujemy - powiedziała szefowa Nowoczesnej. (TVN24/x-news)