Lech Wałęsa

Synonimy:
lecha wałęsa, Wałęsa Wałęsa Lech
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Lech Wałęsa (2098)

Filmy - Lech Wałęsa (64)

 • Politycy, ambasadorzy i ludzie kultury. W Gdańsku świętowali urodziny Lecha Wałęsy

  Około 500 osób, w tym przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i wielu innych polityków, ambasadorów i ludzi kultury, gościło w sobotę na bankiecie i koncercie zorganizowanym w gdańskiej Operze Bałtyckiej z okazji 75. urodzin Lecha Wałęsy. (TVN24/x-news)
 • Lech Wałęsa złożył kwiaty przy pomniku Poległych Stoczniowców. "Na to, co się teraz dzieje w Polsce - nie pozwalam"

  Podczas uroczystości związanych z podpisaniem porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” w 1980 roku, były prezydent Lech Wałęsa złożył kwiaty przy pomniku Poległych Stoczniowców. - Tak jak wtedy potrafiliśmy zwyciężać, tak i teraz jesteśmy wyprowadzić Polskę na właściwą drogę rozwoju - mówił Wałęsa w Gdańsku. (TVN24/x-news)
 • "38 lat temu w Gdańsku uczyniono pierwszy krok do wolności, która jest dziś niszczona. W wyborach udowodnimy, że my ją szanujemy"

  Tuż przed rozpoczęciem obchodów 38. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych obok Lecha Wałęsy na konferencji prasowej głos zabrali szef PO Grzegorz Schetyna, przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz syn byłego lidera „Solidarności” i wspólny kandydat opozycji na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa. - 38 lat temu właśnie w Gdańsku uczyniono pierwszy krok do wolności. Tej wolności, której niektórzy nie szanują i którą niszczą. Nadchodzące wybory samorządowe są pierwszym krokiem do udowodnienia, że my tę wartość szanujemy - powiedziała szefowa Nowoczesnej. (TVN24/x-news)
 • Lech Wałęsa: Po komunizmie budowanie nowej rzeczywistości jest bardzo trudne

  Mija 38 lat od podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku. Obchody - tak jak od kilku lat - będą podzielone. Swoje uroczystości rocznicowe organizuje NSZZ "Solidarność", a swoje - władze Gdańska i uczestnicy historycznego strajku w Stoczni Gdańskiej z Lechem Wałęsą na czele. - Mówiłem wtedy, że będziemy się w tym miejscu spotykać i rozmawiać o stanie Rzeczypospolitej, jednocześnie proponować co robić dalej, by nie zniszczyć tego wielkiego zwycięstwa - mówił w Gdańsku Wałęsa. (TVN24/x-news)