leasing

Artykuły - Leasing (896)

 • ​Leasing liczy na odmrożenie inwestycji

  ​Leasing liczy na odmrożenie inwestycji

  Pandemia i lockdown spowodowały, że finansowanie udzielone przez polskie firmy leasingowe w I półroczu zmniejszyło się do 29,8 mld zl, czyli o 24 proc. rok do roku. Ten rok przebiegnie pod znakiem gospodarczego szoku, ale branża liczy, że firmy stopniowo będą odmrażać inwestycje i finansować je leasingiem.
 • PKO BP rusza z samochodową platformą Automarket

  PKO BP rusza z samochodową platformą Automarket

  Grupa PKO Banku Polskiego startuje z pierwszą w Polsce bankową platformą do zakupu aut nowych i używanych. To element strategii grupy, która zakłada rozwój usług cyfrowych. Na platformie Automarket klienci otrzymują dostęp do sprawdzonych technicznie, wyselekcjonowanych i objętych gwarancją samochodów, które będą mogli w prosty sposób sfinansować.
 • Zaliczanie kosztów leasingu przy użytkowaniu auta poza działalnością

  Zaliczanie kosztów leasingu przy użytkowaniu auta poza działalnością

  Przedsiębiorcy wykorzystują do prowadzenia działalności gospodarczej samochody osobowe, niejednokrotnie pozyskane do zasobów firmy ze środków zewnętrznych, na mocy umowy leasingu. Ale specyfika posiadania i wykorzystywania auta powoduje, że czasem trudno nie użyć go również do innych celów niezwiązanych z prowadzoną działalnością. Wówczas powstają ograniczenia w podatkowym rozliczaniu kosztów jego eksploatacji.
 • ZPL: Rynek leasingu w kwietniu się załamał

  ZPL: Rynek leasingu w kwietniu się załamał

  W I kwartale 2020 roku wartość inwestycji sfinansowanych przez firmy leasingowe, za pośrednictwem leasingu i pożyczki inwestycyjnej, wyniosła 15,9 mld zł, co oznacza spadek 13,2 proc. rdr. Finansowanie udzielone przedsiębiorcom przez leasingodawców w kwietniu tego roku wyniosło 3,4 mld zł, czyli spadło blisko 50 proc. rdr - poinformował Związek Polskiego Leasingu.
 • PKO Leasing: Umowę podpiszesz zdalnie

  PKO Leasing: Umowę podpiszesz zdalnie

  W czasie epidemii spółka rozszerza możliwości zdalnej obsługi klienta. PKO Leasing wprowadza kwalifikowany podpis elektroniczny, który umożliwi zdalne podpisywanie dokumentacji.
 • ARP pomoże w spłacie rat leasingu

  ARP pomoże w spłacie rat leasingu

  Działalność części firm transportowych została ograniczona w wyniku pandemii koronawirusa. Tymczasem wiele z nich ma zobowiązania leasingowe, które dodatkowo obciążają ich budżety. Rozwiązaniem może być przejęcie refinansowania umów leasingowych przez Agencję Rozwoju Przemysłu.
 • Wakacje kredytowe. Epidemia koronawirusa uderza w leasing

  Wakacje kredytowe. Epidemia koronawirusa uderza w leasing

  Branża leasingowa, spodziewając się poważnych reperkusji związanych ze stanem epidemicznym, pracuje nad pakietem pomocowym dla swoich klientów. Kolejna instytucja wprowadza udogodnienia w związku z trudną sytuacją w branży leasingowej. Santander Leasing wprowadza udogodnienia dla przedsiębiorców. Rusza bezpłatne odroczenie płatności rat i program pomocowy dla dilerów.
 • Koronawirus w Polsce: Wakacje leasingowe dostępne od dziś

  Koronawirus w Polsce: Wakacje leasingowe dostępne od dziś

  Firmy leasingowe nie chcą, żeby ich klienci wraz z rozszerzaniem się wirusa poszli do piachu. Dlatego z własnej inicjatywy mówią swoim klientom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią - używajcie dalej wyleasingowanego sprzętu spokojnie, a jeśli nie możecie teraz zapłacić, to się dogadamy.
 • Koronawirus a spłata kredytów i rat leasingowych przez przedsiębiorców

  Generalną regułą stosunków zobowiązaniowych, umów, jak i podstawowym obowiązkiem ich stron, jest spełnienie ciążących na nich zobowiązań. Potwierdza to przepis art. 353 Kodeksu cywilnego, stanowiący, że w stosunkach tych wierzyciel może żądać od dłużnika świadczenia, a dłużnik powinien świadczenie spełnić.
 • Kolczyński: Firmy mogą dostać roczną karencję na spłatę rat leasingowych

  Kolczyński: Firmy mogą dostać roczną karencję na spłatę rat leasingowych

  Ok. 4 tys. firm transportowych, których obroty spadły w wyniku pandemii koronawirusa, może dostać roczną karencję na spłatę rat leasingowych - powiedział wiceprezes ARP Paweł Kolczyński.

Filmy - Leasing (6)

 • Czym jest leasing online?

  Leasing jest niczym innym, jak miesięcznym opłacaniem składek za wypożyczenie przedmiotu. Od niedawna wszystkie formalności można załatwiać przez internet. Vloger finansowy Paweł Svinarski opowiedział o innowacyjnych platformach sprzedaży aut. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Zła wiadomość podatkowa dla korzystających z kredytów i leasingu

  Od początku 2018 r. obowiązują zmiany podatkowe dotyczące rozliczania kosztów finansowania dłużnego. To niekorzystna zmiana dla biorących kredyty czy korzystających z leasingu.- Jedną ze zmian dotyczących symetrycznie obu podatków jest wprowadzenie nowych regulacji jest zaliczanie odsetek w ciężar kosztów podatkowych - mówi w rozmowie z MarketNews24 Tomasz Zaleski, Doradca podatkowy, Partner, Szef Praktyki Prawa Podatkowego w Kochański Zięba i Partnerzy (KZP). - Odsetki będą mogły być kosztem podatkowym, o ile nie będą przekraczać 30 proc. EBITDA spółki, czyli zysku przed opodatkowaniem, przed potrąceniem odsetek i przed amortyzacją.
 • Polacy kupują rekordową liczbę samochodów i korzystają z leasingu

  Już teraz można oceniać, że ten rok będzie rekordowy pod względem nowych rejestracji samochodów osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony. Po wynikach I półrocza można przewidywać, że będzie to liczba pół miliona rejestracji. - Przewidujemy, że liczba nowych rejestracji tzw. lekkich samochodów będzie bliska 500 tys., z tego ok. 70 proc. to będzie leasing - mówi w rozmowie z MarketNews24 Andrzej Sugajski, dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu. Już po I półroczu takie aktywa finansowane poprzez leasing wzrosły o 17,4 proc. Branża sfinansowała za pośrednictwem leasingu pojazdy lekkie o łącznej wartości 14,1 mld zł.
 • Rynek kredytów samochodowych wzrósł o 15 proc.

  W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku w Polsce sprzedano ponad 213 tys. nowych samochodów – podał European Automobile Manufacturer's Association. To o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. O tyle samo wzrósł rynek kredytów samochodowych. Większość klientów salonów stanowią firmy. Dzięki ich zakupom bardzo dobre wyniki notuje też branża leasingowa. – Rynek dalej się rozwija, szczególnie firmy kupują coraz więcej. Około 70 proc. samochodów jest sprzedawanych do firm – mówi agencji informacyjnej Newseria Bogdan Grzybowski, dyrektor ds. sprzedaży Toyota Bank Polska. – Według prognoz rynek dalej będzie rósł.