leasing

Artykuły - Leasing (903)

 • Leasing konsumencki samochodu - VAT i podatek dochodowy

  Leasing konsumencki samochodu - VAT i podatek dochodowy

  Leasing kojarzony jest - co do zasady - z firmami, ale z tej formy finansowania zakupów mogą korzystać także osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej (dalej: osoby prywatne). Wówczas nazywany jest on leasingiem konsumenckim.
 • Tarcza Antykryzysowa: Pożyczka z ARP Leasing na spłatę leasingu

  Tarcza Antykryzysowa: Pożyczka z ARP Leasing na spłatę leasingu

  Agencja Rozwoju Przemysłu wdraża nowy instrument wsparcia polskich przedsiębiorców działających w branży osobowych przewozów autokarowych. 8 marca spółka córka Agencji, ARP Leasing podpisała pierwszą umowę przystąpienia do programu pożyczkowego na spłatę rat leasingowych z Mercedes-Benz Leasing Polska. Na jej podstawie klientom Mercedes-Benz Leasing Polska, zmagającym się ze skutkami pandemii Covid-19, zostanie zaoferowana pożyczka, która podtrzyma ich płynność finansową i zapewni terminową, comiesięczną obsługę ich aktualnej umowy leasingowej. Działanie to poszerza wsparcie ofertowane przez ARP firmom w ramach Tarczy Antykryzysowej.
 • Spółki PKO BP liczą na większe zyski

  Spółki PKO BP liczą na większe zyski

  Firma Masterlease zanotowała w 2020 r., pierwszym pełnym roku działalności w grupie PKO Leasing, 28,2 mln zysku netto, podczas gdy rok wcześniej miała 2,9 mln zł straty - poinformował wczoraj konferencji prezes Masterlease Tomasz Jabłoński.
 • Spółki leasingowe ARP i Pekao wesprą firmy w ramach tarczy antykryzysowej

  Spółki leasingowe ARP i Pekao wesprą firmy w ramach tarczy antykryzysowej

  Pekao Leasing i ARP Leasing podpisały porozumienie, które ustala zasady i tryb współpracy dotyczącej refinansowania leasingu w ramach tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców branży transportowej i przewozów autobusowych.
 • Problem z leasingiem? Jest tarcza dla branży transportowej

  Problem z leasingiem? Jest tarcza dla branży transportowej

  PKO Leasing i ARP Leasing będą współpracować przy refinansowaniu umów leasingowych przedsiębiorców z branży transportowej i autokarowej dotkniętych skutkami pandemii. Refinansowanie leasingu to jeden z instrumentów finansowych tarczy antykryzysowej oferowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu.
 • Wyniki leasingu pokazują jak załamała się koniunktura

  Wyniki leasingu pokazują jak załamała się koniunktura

  Polskie firmy leasingowe w ciągu trzech kwartałów tego roku udzieliły finansowania na 48,5 mld zł, czyli o 15,2 proc. mniej niż w tym samym okresie roku 2019. Wyniki leasingu pokazują, że w czasie pandemii najbardziej ucierpiała branża transportowa, a najmniej przemysł. W III kwartale koniunktura poprawiła się i wartość leasingu wzrosła o 4 proc.
 • Niezbędne narzędzia Twojego biznesu. Bierzemy samochód w leasing

  Niezbędne narzędzia Twojego biznesu. Bierzemy samochód w leasing

  W dzisiejszych czasach samochód służbowy nie jest już przywilejem, a – zwłaszcza na pewnym poziomie – standardowym wyposażeniem zatrudnionych. To nierzadko jeden z aspektów, jakie biorą pod uwagę potencjalni pracownicy. Na pewno zależy nam na jak najlepiej wykwalifikowanej kadrze, zatem warto wziąć pod uwagę wymagania przyszłych specjalistów. Jak najlepiej sfinansować tę inwestycję? Każdy przedsiębiorca powie to samo – leasing! Na czym polega i jak go uzyskać? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziemy poniżej.
 • ​Leasing liczy na odmrożenie inwestycji

  ​Leasing liczy na odmrożenie inwestycji

  Pandemia i lockdown spowodowały, że finansowanie udzielone przez polskie firmy leasingowe w I półroczu zmniejszyło się do 29,8 mld zl, czyli o 24 proc. rok do roku. Ten rok przebiegnie pod znakiem gospodarczego szoku, ale branża liczy, że firmy stopniowo będą odmrażać inwestycje i finansować je leasingiem.
 • PKO BP rusza z samochodową platformą Automarket

  PKO BP rusza z samochodową platformą Automarket

  Grupa PKO Banku Polskiego startuje z pierwszą w Polsce bankową platformą do zakupu aut nowych i używanych. To element strategii grupy, która zakłada rozwój usług cyfrowych. Na platformie Automarket klienci otrzymują dostęp do sprawdzonych technicznie, wyselekcjonowanych i objętych gwarancją samochodów, które będą mogli w prosty sposób sfinansować.
 • Zaliczanie kosztów leasingu przy użytkowaniu auta poza działalnością

  Zaliczanie kosztów leasingu przy użytkowaniu auta poza działalnością

  Przedsiębiorcy wykorzystują do prowadzenia działalności gospodarczej samochody osobowe, niejednokrotnie pozyskane do zasobów firmy ze środków zewnętrznych, na mocy umowy leasingu. Ale specyfika posiadania i wykorzystywania auta powoduje, że czasem trudno nie użyć go również do innych celów niezwiązanych z prowadzoną działalnością. Wówczas powstają ograniczenia w podatkowym rozliczaniu kosztów jego eksploatacji.

Filmy - Leasing (5)

 • Zła wiadomość podatkowa dla korzystających z kredytów i leasingu

  Od początku 2018 r. obowiązują zmiany podatkowe dotyczące rozliczania kosztów finansowania dłużnego. To niekorzystna zmiana dla biorących kredyty czy korzystających z leasingu.- Jedną ze zmian dotyczących symetrycznie obu podatków jest wprowadzenie nowych regulacji jest zaliczanie odsetek w ciężar kosztów podatkowych - mówi w rozmowie z MarketNews24 Tomasz Zaleski, Doradca podatkowy, Partner, Szef Praktyki Prawa Podatkowego w Kochański Zięba i Partnerzy (KZP). - Odsetki będą mogły być kosztem podatkowym, o ile nie będą przekraczać 30 proc. EBITDA spółki, czyli zysku przed opodatkowaniem, przed potrąceniem odsetek i przed amortyzacją.
 • Polacy kupują rekordową liczbę samochodów i korzystają z leasingu

  Już teraz można oceniać, że ten rok będzie rekordowy pod względem nowych rejestracji samochodów osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony. Po wynikach I półrocza można przewidywać, że będzie to liczba pół miliona rejestracji. - Przewidujemy, że liczba nowych rejestracji tzw. lekkich samochodów będzie bliska 500 tys., z tego ok. 70 proc. to będzie leasing - mówi w rozmowie z MarketNews24 Andrzej Sugajski, dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu. Już po I półroczu takie aktywa finansowane poprzez leasing wzrosły o 17,4 proc. Branża sfinansowała za pośrednictwem leasingu pojazdy lekkie o łącznej wartości 14,1 mld zł.
 • Rynek kredytów samochodowych wzrósł o 15 proc.

  W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku w Polsce sprzedano ponad 213 tys. nowych samochodów – podał European Automobile Manufacturer's Association. To o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. O tyle samo wzrósł rynek kredytów samochodowych. Większość klientów salonów stanowią firmy. Dzięki ich zakupom bardzo dobre wyniki notuje też branża leasingowa. – Rynek dalej się rozwija, szczególnie firmy kupują coraz więcej. Około 70 proc. samochodów jest sprzedawanych do firm – mówi agencji informacyjnej Newseria Bogdan Grzybowski, dyrektor ds. sprzedaży Toyota Bank Polska. – Według prognoz rynek dalej będzie rósł.
 • Ostatni miesiąc na odliczenie podatku VAT od aut firmowych

  Luty to prawdopodobnie ostatni miesiąc, w którym przedsiębiorcy mogą kupić lub wyleasingować pojazdy z homologacją dla samochodu ciężarowego na korzystnych warunkach, czyli z pełnym odliczeniem VAT-u od ceny auta i kosztów paliwa. Rząd chce szybkiego uchwalenia limitów odliczeń, a Sejm ma szansę przegłosować zmiany jeszcze w tym tygodniu. (Dla Newseria Biznes Marta Szafarowska, partner i doradca podatkowy w MDDP)