łąweczka

Artykuły - łąweczka (-1)

 • We wtorek odsłonięcie ławeczki Jana Karskiego przed MHŻP

  Ławeczka Jana Karskiego, kuriera, który w czasie wojny usiłował informować Zachód o Holokauście, zostanie odsłonięta we wtorek w Warszawie przed gmachem Muzeum Historii Żydów Polskich. To trzecia w Polsce, a szósta na świecie rzeźba tego typu poświęcona Karskiemu.
 • W Ustce odsłonięto ławeczkę Ireny Kwiatkowskiej

  Odlana w brązie Irena Kwiatkowska "usiadła" w środę na poświęconej jej ławeczce w Parku Uzdrowiskowym przy nadmorskiej promenadzie w Ustce (Pomorskie), mieście, w którym zmarła aktorka lubiła spędzać wakacje.
 • Suwałki: Ławeczka prezentem dla Konopnickiej

  Przed Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach została w środę odsłonięta ławeczka literacka pisarki, która się urodziła w tym mieście. Uroczystość odbyła się 170 rocznicę urodzin Konopnickiej.
 • Ławeczka upamiętniająca pierwszego rektora UMCS

  Ławeczka upamiętniająca pierwszego rektora UMCS

  Ławeczka upamiętniająca postać prof. Henryka Raabego, organizatora i pierwszego rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, stanęła w miasteczku uniwersyteckim, na placu przed rektoratem uczelni.
 • Alicja Habsburg na ławeczce w Żywcu

  Turyści mogą już przysiąść w żywieckim parku na ławeczce obok postaci księżnej Alicji Habsburg, małżonki ostatniego właściciela dóbr żywieckich arcyksięcia Karola Olbrachta Habsburga - poinformował rzecznik burmistrza Żywca, Tomasz Terteka.
 • Irena Kwiatkowska będzie miała swoją ławeczkę w Ustce

  Do końca tego roku powstanie specjalna ławeczka, którą Ustka (woj. pomorskie) chce uczcić pamięć zmarłej na początku roku aktorki Ireny Kwiatkowskiej. Odsłonięcie funkcjonalnej rzeźby planowane jest na wiosnę 2012 roku.
 • Społecznicy lobbują za ławeczką Szpilmana

  Za pomysłem ustawienia w Sosnowcu ławki z postacią urodzonego w tym mieście kompozytora i pianisty Władysława Szpilmana lobbują u władz miasta miejscowi społecznicy. Miałby to być trwały znak po obchodzonym właśnie w mieście Roku Władysława Szpilmana.
 • Odsłonięto ławeczkę pierwszego rektora UAM

  W alejce spacerowej przy Collegium Minus Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu odsłonięto w sobotę ławeczkę Heliodora Święcickiego - pomnik pierwszego rektora poznańskiej uczelni.
 • 14 "Ławeczek Chopina" w Warszawie

  W 14 punktach Warszawy związanych z Fryderykiem Chopinem, m.in. obok Pałacu Zamoyskich, w którym mieszkała siostra kompozytora, stanęły multimedialne "Ławeczki Chopina". Wykonane z czarnego kamienia ławki wyposażono we włączniki, po których naciśnięciu rozlega się muzyka Chopina.