Laurent Fabius

Artykuły - Laurent Fabius (17)

 • MSZ Francji podtrzymuje zaproszenie dla Putina na 70. rocznicę D-Day

  MSZ Francji podtrzymuje zaproszenie dla Putina na 70. rocznicę D-Day

  Prezydent Rosji Władimir Putin wciąż jest zaproszony na 6 czerwca do Francji na obchody 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii - oznajmił szef francuskiego MSZ Laurent Fabius. Dodał, że nie ma decyzji o anulowaniu sprzedaży Rosji okrętów Mistral.
 • Francuski minister SZ i obrony odkładają wizytę w Rosji

  Francuski minister SZ i obrony odkładają wizytę w Rosji

  Francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius i minister obrony Jean-Yves Le Drian odłożyli zaplanowaną na wtorek wizytę w Moskwie - poinformowało w poniedziałek rosyjskie MSZ, nie precyzując, na kiedy wizyta została przełożona.
 • MSZ Francji: sankcje wobec Rosji możliwe jeszcze w tym tygodniu

  MSZ Francji: sankcje wobec Rosji możliwe jeszcze w tym tygodniu

  Jeśli Rosja nie odniesie się do propozycji mających załagodzić kryzys na Ukrainie, sankcje wobec niej mogą zostać wprowadzone jeszcze w tym tygodniu - powiedział we wtorek minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius.
 • Francja: To najpoważniejszy kryzys od zakończenia "zimnej wojny"

  Francja: To najpoważniejszy kryzys od zakończenia "zimnej wojny"

  Szef MSZ Francji Laurent Fabius powiedział w piątek, że jeśli nie poskutkuje pierwszy stopień sankcji przeciwko Rosji w związku z jej interwencją na Ukrainie, może zostać zastosowany drugi stopień uderzający w rosyjski biznes i ludzi z otoczenia Władimira Putina.
 • Szef MSZ Francji: Koniec pokoju, jeśli Krym przyłączy się do Rosji

  Szef MSZ Francji: Koniec pokoju, jeśli Krym przyłączy się do Rosji

  Szef dyplomacji Francji Laurent Fabius powiedział dziś w Rzymie, że jeśli Krym przyłączy się do Rosji, oznaczać to będzie koniec światowego pokoju i granic państwowych. Fabius uczestniczy w konferencji na temat Libii i rozmawia też o Ukrainie.
 • Nadzwyczajny szczyt UE ws. Ukrainy - wśród tematów sankcje wobec Rosji

  Nadzwyczajny szczyt UE ws. Ukrainy - wśród tematów sankcje wobec Rosji

  Przywódcy państw UE na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli będą w czwartek rozmawiać o ewentualnym wprowadzeniu sankcji wobec Rosji. Na Ukrainie swoją pracę ma kontynuować misja obserwatorów wojskowych OBWE - nie wiadomo jednak, czy zostali wpuszczeni na Krym.
 • Fabius: Zgoda Putina na grupę kontaktową ws. Ukrainy byłaby postępem

  Fabius: Zgoda Putina na grupę kontaktową ws. Ukrainy byłaby postępem

  Zaakceptowanie przez prezydenta Rosji Władimira Putina propozycji powołania międzynarodowej grupy kontaktowej w sprawie kryzysu na Ukrainie byłoby postępem, jeśli okaże się prawdą - ocenił w poniedziałek szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius.
 • Fabius zaleca wstrzemięźliwość ws. porozumienia w Kijowie

  Fabius zaleca wstrzemięźliwość ws. porozumienia w Kijowie

  Szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius zaleca wstrzemięźliwość w sprawie porozumienia w Kijowie. Laurent Fabius wczoraj uczestniczył w negocjacjach w Kijowie z prezydentem Wiktorem Janukowyczem, przedstawicielami opozycji jako reprezentant Unii Europejskiej. Towarzyszyli mu szefowie dyplomacji Polki i Niemiec: Radosław Sikorski i Frank-Walter Steinmeier.
 • MSZ: Sikorski i Fabius m.in. o Syrii i polityce obronności UE

  MSZ: Sikorski i Fabius m.in. o Syrii i polityce obronności UE

  Sytuacja w Syrii, a także wspólna polityka obronności i bezpieczeństwa UE, listopadowy szczyt Partnerstwa Wschodniego w Wilnie oraz relacje dwustronne polsko-francuskie były tematami spotkania w Paryżu szefów MSZ Polski i Francji Radosława Sikorskiego i Laurenta Fabiusa.