Pogoda - las

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Las (Film (2009) Reż.Piotr Dumała) , Las (tytuł filmu Piotra Dumały)

Artykuły - Las (6)

 • Najpiękniejszy grzyb - wasze zdjęcia

  Najpiękniejszy grzyb - wasze zdjęcia

  Szlachetne podgrzybki, piękne rudzielce rydze, apetyczne maślaki... Sezon grzybowy w pełni. Podobnie jak nasz konkurs fotograficzny "Najpiękniejszy grzyb". Nadesłaliście mnóstwo fotografii. Zabawa cały czas trwa
 • "Święto drzewa" w arboretum - jesień w lesie nie jest nudna

  "Święto drzewa" w arboretum - jesień w lesie nie jest nudna

  Kilkadziesiąt gatunków drzew i ich owoców mogli zobaczyć uczestnicy "Święta drzewa" zorganizowanego w sobotę w arboretum w Kudypach pod Olsztynem. Leśnicy opowiadali o różnych gatunkach drzew i krzewów i starali się przekonać gości, że jesień w lesie nie jest nudna.
 • W Bieszczadach można spotkać salamandry plamiste

  W Bieszczadach można spotkać salamandry plamiste

  Salamandry plamiste, jedyne w Polsce płazy, których okres godowy przypada na początek jesieni, można w tym czasie - ze względu na ich wzmożoną aktywność - bez trudu spotkać m.in. w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Leśnicy przestrzegają przed kontaktami z tymi płazami.
 • Długotrwała susza w lasach martwi grzybiarzy

  Długotrwała susza w lasach martwi grzybiarzy

  Grzybów jak na lekarstwo. Wszystko z powodu długotrwałej suszy. W lesie na razie można spotkać pojedyncze sztuki - głownie kurki, kozaki i podgrzybki.
 • Najwyższy trzeci stopień zagrożenia w lasach w Polsce

  Najwyższy trzeci stopień zagrożenia w lasach w Polsce

  Mimo ostatnich opadów w polskich lasach wciąż jest sucho. Choć termometry pokazują dziś zdecydowanie niższą temperaturę niż przez ostatnie kilka dni strażacy ostrzegają, że upały spowodowały, iż zagrożenie pożarowe osiągnęło najwyższy, trzeci stopień.
 • Planujesz spacer po lesie? Uważaj, ściółka jest sucha jak papier

  Planujesz spacer po lesie? Uważaj, ściółka jest sucha jak papier

  ​W większości lasów obowiązuje trzeci najwyższy stopień zagrożenia pożarowego, a ściółka leśna jest tak sucha jak kartka papieru - ostrzega rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska. Od początku kwietnia w lasach wybuchło 620 pożarów.