las

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Las (Film (2009) Reż.Piotr Dumała) , Las (tytuł filmu Piotra Dumały)

Artykuły - Las (29)

Filmy - Las (11)

 • Na czym polega terapia lasem?

  Gdy podczas pandemii koronawirusa na jakiś czas zamknięto lasy, słychać było gniewne głosy osób spragnionych kontaktu z przyrodą. Nic dziwnego – natura ma dobry wpływ na nasze zdrowie. Można to odczuć m.in. dzięki kąpielom leśnym. Na czym polega ta aktywność? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedział Jacek Gawroński - certyfikowany instruktor leśnych kąpieli. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Magiczny krzywy las w Gryfinie. Na czym polega sekret miejscowych drzew?

  Robert Stockinger wybrał się do Krzywego Lasu w Gryfinie, by odkryć jego tajemnicę. Drzewa rosną tutaj w wyjątkowy, "powykrzywiany" sposób. Czy miejsce powstało samo, czy może poprzez ingerencją człowieka? Na to pytanie odpowiedział pan Marcin Dziubak. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ciekawskie norki harcują w lesie

  Kiedy autor nagrania spacerował w poszukiwaniu idealnego miejsca na wędkowanie, w lesie po drodze napotkał ciekawskie norki. Rodzina zwierzaków popiskiwała, radośnie harcując wokół nóg mężczyzny. Czyżby szukały towarzystwa? (STORYFUL/x-news)
 • Aplikacja, dzięki której nie zgubisz się w lesie

  Co najmniej kilkadziesiąt osób miesięcznie gubi się w lesie. Lasy Państwowe stworzyły aplikację, która ułatwia poruszanie się w nim. – Aplikacja „Bank danych o lasach” zawiera mapy lasów. Możemy przed wyjściem w teren taką aplikację pobrać na swój telefon i możemy pobrać dane do pracy offline – wyjaśnił Andrzej Talarczyk z zespołu informatycznego Lasów Państwowych. Co ważne – dzięki aplikacji można również wezwać pomoc i wskazać swoją lokalizacje. (Dzień Dobry TVN/x-news)