Lampart

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Lampart (Film (1963)[Il Gattopardo] Reż.Luchino Visconti) , lampart

Artykuły - Lampart (14)

 • Zakazano polowania na lwy i lamparty

  Zambijskie władze zakazały polowania na lwy i inne zagrożone gatunki z rodziny kotowatych, takie jak lamparty - poinformowało w czwartek ministerstwo turystyki tego kraju.
 • Po 50 latach wraca do kina!

  Po 50 latach wraca do kina!

  Po prawie 50 latach od światowej premiery, "Lampart" Viscontiego - dramat historyczny opowiadający o zmierzchu arystokratycznego rodu, na tle jednoczących się, dziewiętnastowiecznych Włoch - wchodzi w piątek, 18 lutego, do polskich kin.
 • Powrót mistrzów kina

  Powrót mistrzów kina

  W piątek na ekranach kin debiutują nowe filmy mistrzów kina: Danny'ego Boyle'a ("127 godzin"), Mike'a Leigh ("Kolejny rok") i Wesa Cravena ("Zbaw mnie ode złego"). Na duży ekran powraca również klasyk Luchino Viscontiego "Lampart".
 • Kurz i pleśń

  Kurz i pleśń

  "Lampart", reż. Luchino Visconti, Włochy, Francja 1963, dystrybutor: Vivarto, premiera kinowa: 18 lutego 2011
 • Złoty Lampart dla produkcji z Chin

  Złoty Lampart dla produkcji z Chin

  Chiński film "Han Jia" ("Ferie zimowe") Li Hongqi otrzymał główną nagrodę - Złotego Lamparta - na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.
 • Dudek młodzieżowym mistrzem Polski na żużlu

  Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) wywalczył w Lesznie tytuł młodzieżowego indywidualnego mistrza Polski na żużlu. Srebrny medal zdobył Sławomir Musielak (Unia Leszno), a brązowy Dawid Lampart (Marma Hadykówka Rzeszów).
 • Żużlowe IMP: Trojanowski wygrał w Krośnie

  Żużlowe IMP: Trojanowski wygrał w Krośnie

  Rafał Trojanowski (PSŻ Poznań) wygrał w czwartek ćwierćfinał indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu w Krośnie. Drugie miejsce zajął Janusz Kołodziej (Unia Tarnów), a trzecie - Dawid Lampart (Marma Hadykówka Rzeszów).
 • Mercedesa z lampartem

  Zamaskowani mężczyźni ukradli we wtorek w centrum Petersburga terenowego mercedesa z małym lampartem dalekowschodnim w bagażniku.
 • Rosja: Ukradli auto z lampartem w bagażniku

  Zamaskowani mężczyźni ukradli w centrum Petersburga terenowego mercedesa z małym lampartem dalekowschodnim w bagażniku.
 • Lampart maskotką MŚ'2010

  Lampart o imieniu Zakumi będzie oficjalną maskotką piłkarskich mistrzostw świata w 2010 roku w RPA - ogłoszono w Johannesburgu 626 dni przed inauguracją imprezy.

Filmy - Lampart (10)

 • Nowi mieszkańcy zoo na Florydzie. Urocze

  W zoo na Florydzie narodziły się lamparty bliźnięta. Nie dość, że ciąże bliźniacze w świecie zwierząt są rzadkością, to do tego widok tych maleństw jest rozbrajający. Przekonaj się sam i zobacz ten przeuroczy film. (STORYFUL/x-news)
 • Bliskie spotkanie z lampartem. Na szczęście przez szybę samochodu

  Ta rodzina pewnie najadła się strachu, bo takie spotkanie nie zdarza się zbyt często. Podczas wizyty w Parku Narodowym Krugera na wybiegu dla dzikich zwierząt udało im się trafić na lamparta, który nie omieszkał „przywitać się”, skacząc na samochód. Całe szczęście, że szyby były zamknięte. (STORYFUL/x-news)
 • Pomogli lampartowi wydostać się ze studni

  W Maharasztrze w Indiach ratownicy pomogli oswobodzić się lampartowi, który wpadł do głębokiej studni. Zespół ratowników opuścił na linie prowizoryczną drabinkę, na którą lampart w końcu zdołał się wdrapać i bezpiecznie wydostać ze zbiornika. (STORYFUL/x-news)
 • Ciekawski świata lampart ucina sobie drzemkę

  Wygląda na to, że nie ma nic słodszego niż śpiący, mały lampart. Ten 6-miesięczny dziki kot już niedługo trafi do zoo w Tampa na Florydzie. Odwiedzający zwierzęcy park już na pewno nie mogą doczekać się aż zobaczą dwie lamparcice - Aiyę i Shigu. Na szczęście pracownicy zoo stworzyli wideo, na którym możemy podglądać krótką drzemkę kota. (STORYFUL/x-news)