Lampart

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Lampart (Film (1963)[Il Gattopardo] Reż.Luchino Visconti) , lampart

Artykuły - Lampart (15)

 • Niezwykle rzadki lampart uchwycony na zdjęciu! "Był zaledwie kilka metrów od nas"

  Niezwykle rzadki lampart uchwycony na zdjęciu! "Był zaledwie kilka metrów od nas"

  Niewiele jest na świecie czarnych lampartów, ale widok czarnego lamparta z widocznymi plamkami to naprawdę niezwykła rzadkość. Kiedy 24-letni fotograf z Indii ujrzał tego drapieżnego ssaka o niecodziennej barwie sierści, wiedział, że dostał od losu szansę na zrobienie zdjęcia życia. Nie trzeba dodawać, że szansę tę oczywiście wykorzystał, a jego nazwisko trafiło do mediów na całym świecie.
 • Zakazano polowania na lwy i lamparty

  Zambijskie władze zakazały polowania na lwy i inne zagrożone gatunki z rodziny kotowatych, takie jak lamparty - poinformowało w czwartek ministerstwo turystyki tego kraju.
 • Po 50 latach wraca do kina!

  Po 50 latach wraca do kina!

  Po prawie 50 latach od światowej premiery, "Lampart" Viscontiego - dramat historyczny opowiadający o zmierzchu arystokratycznego rodu, na tle jednoczących się, dziewiętnastowiecznych Włoch - wchodzi w piątek, 18 lutego, do polskich kin.
 • Powrót mistrzów kina

  Powrót mistrzów kina

  W piątek na ekranach kin debiutują nowe filmy mistrzów kina: Danny'ego Boyle'a ("127 godzin"), Mike'a Leigh ("Kolejny rok") i Wesa Cravena ("Zbaw mnie ode złego"). Na duży ekran powraca również klasyk Luchino Viscontiego "Lampart".
 • Kurz i pleśń

  Kurz i pleśń

  "Lampart", reż. Luchino Visconti, Włochy, Francja 1963, dystrybutor: Vivarto, premiera kinowa: 18 lutego 2011
 • Złoty Lampart dla produkcji z Chin

  Złoty Lampart dla produkcji z Chin

  Chiński film "Han Jia" ("Ferie zimowe") Li Hongqi otrzymał główną nagrodę - Złotego Lamparta - na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.
 • Dudek młodzieżowym mistrzem Polski na żużlu

  Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) wywalczył w Lesznie tytuł młodzieżowego indywidualnego mistrza Polski na żużlu. Srebrny medal zdobył Sławomir Musielak (Unia Leszno), a brązowy Dawid Lampart (Marma Hadykówka Rzeszów).
 • Żużlowe IMP: Trojanowski wygrał w Krośnie

  Żużlowe IMP: Trojanowski wygrał w Krośnie

  Rafał Trojanowski (PSŻ Poznań) wygrał w czwartek ćwierćfinał indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu w Krośnie. Drugie miejsce zajął Janusz Kołodziej (Unia Tarnów), a trzecie - Dawid Lampart (Marma Hadykówka Rzeszów).
 • Mercedesa z lampartem

  Zamaskowani mężczyźni ukradli we wtorek w centrum Petersburga terenowego mercedesa z małym lampartem dalekowschodnim w bagażniku.
 • Rosja: Ukradli auto z lampartem w bagażniku

  Zamaskowani mężczyźni ukradli w centrum Petersburga terenowego mercedesa z małym lampartem dalekowschodnim w bagażniku.

Filmy - Lampart (7)

 • Oko w oko z dziką przyrodą. Fascynujące spotkanie

  Ludzie odwiedzający jeden z indyjskich parków narodowych mieli niezwykłe szczęście. Ich oczom ukazała się rodzina dziko żyjących lampartów. Matka z trójką młodych wyłoniła się z zarośli i dumnie przemaszerowała przed ludźmi. Oczywiście w bezpiecznej odległości.
 • Dziki kot na środku drogi. Co on robi?

  Przedziwną sytuację zarejestrowali indyjscy kierowcy. Na jednej z dróg zobaczyli lamparta, który podszedł wyjątkowo blisko pewnego mężczyzny. Zwierzę nie atakowało, a jedynie "zaczepiało" człowieka. Możliwe, że było oszołomione rozkrzyczanym tłumem.
 • Dziki kot w potrzasku. Wstrząsające

  To musiał być widok chwytający za serce. Ludzie zajmujący się ochroną dzikiej przyrody ruszyli na pomoc lampartowi złapanemu w potrzask. Cała sytuacja miała miejsce w środkowych Indiach. Na szczęście, tym razem pomoc przyszła w porę.
 • Znudzony lampart robi wszystko, by zmusić siostrę do zabawy

  Ten znudzony lampart postanowił przeszkodzić siostrze w drzemce, by ta, zaczęła się z nim bawić. Jaka będzie jej odpowiedź na zaczepki?