Film - kwiaty

Artykuły - Kwiaty (6)

 • Kwiaty przed Teatrem Nowym

  Kwiaty przed Teatrem Nowym

  Poznaniacy przynoszą w czwartek kwiaty i zapalają znicze przed budynkiem Teatru Nowego im. T.Łomnickiego w Poznaniu, w którym występowała zmarła w środę (24 stycznia) aktorka Krystyna Feldman.
 • "Złote kwiaty" Zhanga Yimou

  "Złote kwiaty" Zhanga Yimou

  Dwie międzynarodowe, lecz urodzone w Chinach gwiazdy: Gong Li ("Wyznania gejszy") i Chow Yun-Fat ("Przyczajony tygrys, ukryty smok") niebawem znów zawitają w Stanach Zjednoczonych. Sony Pictures wykupiło prawa do dystrybucji kręconego właśnie nowego filmu twórcy "Hero" i "Domu latających sztyletów" - Zhanga Yimou.
 • Zbigniew Cybulski: 39. rocznica śmierci

  Zbigniew Cybulski: 39. rocznica śmierci

  W niedzielę, 8 stycznia, minęło 39 lat od tragicznej śmierci Zbigniewa Cybulskiego. Na peronie trzecim wrocławskiego Dworca Głównego PKP, gdzie wybitny aktor zginął, usiłując wskoczyć do pociągu, w niedzielę na pamiątkowej tablicy kwiaty złożyli miłośnicy talentu Cybulskiego.
 • Filmy Religijne w Zamościu

  Filmy Religijne w Zamościu

  Projekcja dokumentu "El Misionero" Wojciecha Staronia o polskim księdzu pracującym w Boliwii rozpoczęła w niedzielę wieczorem, 16 stycznia, w Zamościu (Lubelskie) przegląd filmów X Zamojskich Dni Filmu Religijnego "Sacrofilm". Widzowie obejrzą m.in. obrazy "Ono" Małgorzaty Szumowskiej oraz "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" Francois Dupeyrona.
 • Z. Cybulski: Rocznica śmierci

  Z. Cybulski: Rocznica śmierci

  8 stycznia, w 38. rocznicę tragicznej śmierci znanego polskiego aktora Zbigniewa Cybulskiego, na peronie trzecim wrocławskiego Dworca Głównego PKP, gdzie aktor zginął, na pamiątkowej tablicy kwiaty złożyli miłośnicy wielkiego talentu Cybulskiego. W 1996 roku w plebiscycie miesięcznika "Film", Cybulski został wybrany polskim aktorem wszech czasów.
 • II Tydzień Kina Hiszpańskiego

  II Tydzień Kina Hiszpańskiego

  "El Bola" Achera Manasa i "Kwiaty z innego świata" Iciara Bollaina to dwa z ośmiu filmów, które wypełnią program II Tygodnia Kina Hiszpańskiego, który rozpocznie się w czwartek, 18 października, w Warszawie. Wszystkie filmy wyprodukowano w Hiszpanii w ciągu ostatnich czterech lat i jak twierdzą organizatorzy, są reprezentatywne dla współczesnego kina iberyjskiego.