kwiaty doniczkowe

Artykuły - Kwiaty doniczkowe (1)

Filmy - Kwiaty doniczkowe (11)

 • Jakie rośliny domowe zakwitną zimą?

  Piękne storczyki, hiacynty i bromelie stojące na parapecie to marzenie niejednej pani domu. Jak je pielęgnować, aby kwitły jak najdłużej? Jak zadbać o kwiaty cięte? O tym opowiedziała mistrzyni florystyki Karolina Ładyżyńska-Skrzypek. (Dzień Dobry TVN/ x-news)
 • Przegląd doniczek. Jak wybrać tą odpowiednią?

  Kwiaty doniczkowe pięknie dekorują wnętrze. Rośliny te wymagają jednak szczególnej pielęgnacji. Oprócz światła i wody, ważny jest również odpowiedni wybór doniczki. Jaka jest różnica między donicą a osłonką? Dekoratorka Monika Olesińska oraz botanik dr Wojciech Podstolski opowiedzieli o najlepszych doniczkach. Co powinno się w niej znaleźć, by roślina miała komfortowe warunki do wzrostu? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak dbać o dracenę? Pielęgnowanie draceny w kilku krokach

  Dracena to jedena z najpiękniejszych i najpopularniejszych roślin w naszych domach. Elegancka, wiecznie zielona, z delikatnym, pięknie wyglądającym pniem - to namiastka drzewa w każdym domu! Jak dbać o dracenę, by zawsze była lśniąca, zdrowa i miała gęste liście? Poznajcie parę naszych porad!
 • Jak poprawnie pielęgnować paprotkę w domu?

  Paprocie to klasyka wśród roślin doniczkowych. Zawsze zielone, świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu! Uprawa paprotek jest jednak dosyć kłopotliwa - rośliny tego rodzaju nie będą zawsze chętnie rosły w każdym pomieszczeniu - wymagają szczególnych warunków. Jak pielęgnować paprotki w domu? Zobaczcie nasz poradnik!