kwarantanna

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kwarantanna (Film (2008)[Quarantine] Reż.John Erick Dowdle) ,

Artykuły - Kwarantanna (49)

 • Kwarantanna po powrocie do Polski. Nowe zasady

  Kwarantanna po powrocie do Polski. Nowe zasady

  Od czwartku 24 czerwca obowiązują nowe zasady dotyczące kwarantanny. Objęte zostają nią osoby przybywające spoza strefy Schengen. Zwolnieni z niej są w pełni zaszczepieni, ozdrowieńcy z unijnym certyfikatem covidowym oraz dzieci do 12. roku życia.
 • Kenia: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [Aktualne informacje]

  Kenia: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [Aktualne informacje]

  Jeśli planujemy spędzić wakacje wśród natury, to Kenia wydaje się świetnym wyborem. Choć nie należy ona jeszcze do najpopularniejszych wyborów, to z roku na rok coraz więcej osób decyduje się ją odwiedzić. Co należy wiedzieć w tym roku przed wylotem na leniwą kenijską sawannę?
 • Egipt: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [Aktualne informacje]

  Egipt: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [Aktualne informacje]

  Wakacje w Egipcie od lat cieszą się popularnością wśród Polaków. Kto z nas nie chciałby na chwilę oderwać się rzeczywistości i poleżeć na wspaniałych, piaszczystych plażach obok przyjemnego, ciepłego morza? Co w tym roku należy wiedzieć przed wylotem do Egiptu? Jak zaplanować wakacje w Egipcie, jakie obostrzenia obowiązują?
 • Anglia szuka alternatywy dla izolacji. Ruszają badania

  Anglia szuka alternatywy dla izolacji. Ruszają badania

  Dotychczas wszystkie osoby, które miały bliski kontakt z kimś, u kogo wykryto koronawirusa, musiały poddać się 10-dniowej kwarantannie. Anglia rozpoczyna pilotażowe badania, które pozwolą sprawdzić, czy codzienne testy antygenowe mogłyby być alternatywą dla izolacji.
 • Kary za złamanie kwarantanny pozostają aktualne

  Kary za złamanie kwarantanny pozostają aktualne

  Na polskiej granicy wciąż obowiązują obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Jednak od 15 stycznia zmieniły się zasady zgłaszania się na obowiązkową dziesięciodniową kwarantannę po wjeździe do Polski.
 • Izolacja jak kwarantanna zrównana z niezdolnością do pracy

  Izolacja jak kwarantanna zrównana z niezdolnością do pracy

  Poddanie się obowiązkowej kwarantannie, izolacji i izolacji w warunkach domowych jako podstawowe formy zapobiegania oraz zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, udokumentowane w odpowiedni sposób stanowi podstawę do uzyskania stosownych świadczeń chorobowych. W ostatnim czasie zasady kierowania na kwarantannę lub objęcia izolacją ulegały zmianie.
 • Do Polski po alkohol, papierosy i petardy? Berlin robi szlaban

  Do Polski po alkohol, papierosy i petardy? Berlin robi szlaban

  Władze Berlina utrudniają turystykę zakupową do Polski. W przepisach dotyczących kwarantanny nie będzie już wyjątku dotyczącego krótkich wyjazdów do Polski.
 • Tour de Ski. Reprezentacja Szwecji spędzi święta w kwarantannie

  Tour de Ski. Reprezentacja Szwecji spędzi święta w kwarantannie

  Członkowie reprezentacji Szwecji na Tour de Ski w biegach narciarskich, który rozpocznie się w Nowy Rok, spędzą święta Bożego Narodzenia w kwarantannie. Izolację mają rozpocząć 24 grudnia - zdecydowała rodzima federacja.
 • Kwarantanna: Nowe przepisy dotyczące pracy zdalnej

  Kwarantanna: Nowe przepisy dotyczące pracy zdalnej

  Nie było pewne, czy pracodawca może nakazać pracę zdalną podczas kwarantanny, jeżeli pracownik się na to nie zgadza. Nowa ustawa nie rozstrzyga tej wątpliwości, a dodatkowo wprowadza nowe przepisy, który rodzą kolejne pytania i trudności interpretacyjne.
 • Prawo.pl: 30 tysięcy medyków wróci do szpitali

  Prawo.pl: 30 tysięcy medyków wróci do szpitali

  ​Decyzją rządu nie będzie już obowiązkowej kwarantanny dla medyków opiekujących się pacjentami chorującymi na COVID-19 w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem - podaje Prawo.pl. Pielęgniarki, lekarze, ratownicy medyczni będą normalnie pracować i przez 7 dni poddawać się testom antygenowym. Izolacja obejmie ich dopiero wówczas, gdy któryś test da wynik pozytywny.

Filmy - Kwarantanna (14)

 • Pierwszy lot „wolny od kwarantanny”. Pasażerowie z Nowego Jorku wylądowali we włoskim Mediolanie

  Samolot rejsowy z Nowego Jorku do północnych Włoch wylądował dziś na międzynarodowym lotnisku Mediolan-Malpensa. Podczas wysiadania pasażerowie byli testowani przez pracowników służby zdrowia na obecność Covid-19, w celu potwierdzenia, że są zdrowi i nie muszą odbywać kwarantanny.
 • Powracający do kraju powinni sami się zgłosić do GIS. Kary za złamanie kwarantanny pozostają aktualne

  Na polskiej granicy wciąż obowiązują obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Jednak od 15 stycznia zmieniły się zasady zgłaszania się na obowiązkową dziesięciodniową kwarantannę po wjeździe do Polski. Dotychczas to przewoźnicy musieli zebrać od podróżnych ich dane osobowe, kontaktowe i adres pobytu lub miejsca zamieszkania, a następnie przekazać te informacje do GIS w celu nałożenia kwarantanny. Teraz podróżni sami muszą dopełnić tego obowiązku. Co ważne, nie zwalnia ich z tego nawet przekazanie swoich danych Straży Granicznej podczas kontroli.
 • Nowe przepisy dotyczące pracy zdalnej podczas kwarantanny

  Nie było pewne czy pracodawca może nakazać pracę zdalną podczas kwarantanny, jeżeli pracownik się na to nie zgadza. Nowa ustawa nie rozstrzyga tej wątpliwości, a dodatkowo wprowadza nowe przepisy, który rodzą kolejne pytania i trudności interpretacyjne.
 • Kangur skacze po ulicach opustoszałego australijskiego miasta

  Na opustoszałych ulicach australijskiego miasta Adelaide, podobnie jak w innych miejscach świata pojawiają się zwierzęta. W Australii nie są to owce czy jelenie, ale kangury. Przedstawiciel lokalnej fauny wydaje się być podekscytowany możliwością samotnego i spokojnego zwiedzania miasta.