kulturysta

Artykuły - Kulturysta (15)

 • Kulturysta-celebryta Rich Piana w śpiączce. Brał sterydy od 30 lat

  Kulturysta-celebryta Rich Piana w śpiączce. Brał sterydy od 30 lat

  "Mój cel: Mieć ramię większe od mojej głowy" - tak Rich Piana napisał kilka tygodni temu na Instagramie. Obserwuje go na nim ponad 1,2 mln ludzi. Kulturysta-celebryta, który na swoich mięśniach dorobił się milionów dolarów, od prawie 30 lat brał sterydy. Aż do teraz. Nagle zasłabł i lekarze wprowadzili go w stan śpiączki.
 • Suplementy diety zwiększają ryzyko wystąpienia raka jąder

  Suplementy diety zwiększają ryzyko wystąpienia raka jąder

  ​Najnowsze wyniki badań wskazują, że suplementy diety używane przez kulturystów do budowy masy mięśniowej zwiększają ryzyko wystąpienia raka jąder. Mężczyźni, którzy zażywają substancje takie jak kreatyna czy androstendion, zwłaszcza przed 25. rokiem życia, są bardziej narażeni na problemy onkologiczne.
 • Amerykańscy naukowcy stworzyli sztuczne mięśnie

  Amerykańscy naukowcy stworzyli sztuczne mięśnie

  Amerykańscy naukowcy wyhodowali w laboratorium tkankę mięśniową, która nie dość, że zachowuje się identycznie jak naturalna, to jeszcze wykazuje zdolność autoregeneracji.
 • Arlindo de Souza: Największe sztuczne mięśnie świata

  Arlindo de Souza: Największe sztuczne mięśnie świata

  Brazylijczyk Arlindo de Souza jest dumnym posiadaczem największego bicepsa w swoim prawie 200-milionowym kraju. 43-latek uwielbia prężyć swoje muskuły i zupełnie nie przeszkadza mu fakt, że są one całkowicie sztuczne...
 • Chodzący atlas ludzkiej anatomii - jak zostać kulturystą?

  Chodzący atlas ludzkiej anatomii - jak zostać kulturystą?

  Jedni podziwiają ich za doskonale wyrzeźbione ciała, które mogłyby posłużyć za chodzący atlas anatomii człowieka. Dla innych są synonimem sterydów, które stanowią drogę na skróty, co w świecie sportu uznawane jest za największy dyshonor. Oto kulturyści! Jak stać się jednym z nich? Od czego zacząć przygodę z podnoszeniem ciężarów? Ile to kosztuje i dlaczego picie coli z solą jest tak ważne? Rozmawiamy z kulturystą, Maciejem Kiełtyką.
 • Człowiek-dar. To on ma najlepsze ciało na świecie!

  Człowiek-dar. To on ma najlepsze ciało na świecie!

  Ma niespełna 34 lata i właśnie po raz trzeci z rzędu wygrał najbardziej prestiżowe zawody kulturystyczne świata. Niektórzy mówią o nim "The Gift", czyli człowiek-dar. Inni uważają go za posiadacza najlepszego męskiego ciała na świecie. Przed wami Phil Heath!
 • SR9009 - lek na otyłość i mięśnie w kapsułkach

  SR9009 - lek na otyłość i mięśnie w kapsułkach

  Czy kiedyś zamiast wykonywania intensywnych ćwiczeń na siłowni, wystarczy zażyć odpowiednią tabletkę? Naukowcy już pracują nad takim rozwiązaniem.
 • Tragiczny koniec sławnego atlety Milona z Krotonu

  Tragiczny koniec sławnego atlety Milona z Krotonu

  Już w VI w. p.n.e. igrzyska olimpijskie miały gwiazdę, która cieszyła się nie mniejszą sławą niż dzisiejsi sportowcy. Gdy atleta Milon z Krotonu pojawiał się na stadionie w Olimpii, tłumy szalały. A on prezentował na piasku areny niewiarygodne wyczyny: podnosił wysoko potężne ciężary, rzucał nimi, radził sobie też z żywymi zwierzętami. Wydawało się, że takiego olbrzyma nic nie powstrzyma. Czy aby jednak nie zaszkodziła mu pycha?
 • "Master Blaster" - legendarny trener mistrzów

  "Master Blaster" - legendarny trener mistrzów

  Był wielkim autorytetem w świecie sportu. Popularyzował aktywny tryb życia, nazywali go ojcem chrzestnym kulturystyki i fitnessu. Wypromował Arnolda Schwarzeneggera i opracował serię najpopularniejszych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Zmarł w wieku 93 lat w Los Angeles na atak serca.
 • Synthol - olej śmierci

  Synthol - olej śmierci

  Nie jest sterydem - jest czymś o wiele gorszym i bardziej niebezpiecznym. Choć jego stosowanie grozi śmiercią lub kalectwem, wielu wciąż decyduje się na jego użycie, by w krótkim czasie uzyskać efekt przyrostu masy mięśniowej. Synthol - olej śmierci. Poznajcie garść faktów na jego temat.

Filmy - Kulturysta (5)

 • Jedyny kulturysta weganin w Polsce?

  Adam Kuncicki to prawdopodobnie jedyny w Polsce kulturysta weganin. Czy to możliwe, aby sportowiec mógł nie jeść „stejka”, a mimo to mógł wypracować muskulaturę i rzeźbę? Dietetyk kliniczny dr Hanna Stolińska opowiedziała o zaletach niejedzenia mięsa. Jak powinna wyglądać prawidłowa dieta wegańska? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Mógłby zawstydzić niejednego młodzieńca. Skąd czepie motywację do treningów?

  70-letni Yang Xinmin spędza wolny czas inaczej, niż robi to większość jego chińskich rówieśników. Mężczyzna codziennie trenuje na siłowni, dzięki czemu może pochwalić się imponującą muskulaturą. - Trenuję od 35 lat, od 1984 roku. Byłem członkiem jednej z pierwszych grup kulturystów w Chinach. Rozpocząłem treningi, bo obejrzałem film z Arnoldem Schwarzeneggerem. Chciałem mieć takie ciało jak on - powiedział Xinmin. (RUPTLY/x-news)
 • Koreański kulturysta w akcji. Co pokaże?

  Jest nie tylko kulturystą, ale i showmanem!
 • Totalnie zauroczona dziennikarka

  Tak wyglądał ekskluzywny wywiad z najbardziej rozpoznawalnym profesjonalnym kulturystą w kategorii do 212 funtów - Flexem Lewisem.