kultura żydowska

Artykuły - Kultura żydowska (7)

 • Od poniedziałku Śląski Festiwal Kultury Żydowskiej

  Od poniedziałku Śląski Festiwal Kultury Żydowskiej

  W najbliższy poniedziałek rozpocznie się Śląski Festiwal Kultury Żydowskiej. Przez pięć dni w sześciu miastach regionu zostaną zorganizowane koncerty, wystawy i warsztaty. Jak zapowiadają organizatorzy, kultury Żydów będzie można dotknąć i rozsmakować się w niej.
 • Ostatni weekend Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"

  Spektakl Teatru Narodowego Habima z Izraela oraz koncert finałowy z udziałem Kayah z Transoriental Orchestra, Joshuy Nelsona i Raphaela Rogińskiego z Cukunft Big Band to niektóre z atrakcji, jakie czekają na gości ostatniego weekendu Festiwalu "Warszawa Singera".
 • X Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"

  X Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"

  Koncerty, spektakle, projekcje filmowe, spotkania literackie, wystawy, wykłady i warsztaty to niektóre z atrakcji tegorocznego jubileuszowego X Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera", który odbędzie się od 24 sierpnia do 1 września w Warszawie.
 • Wkrótce festiwal kultury żydowskiej "Simcha"

  Sześć koncertów, na których będzie można usłyszeć muzykę klezmerską z różnych stron świata, kolacja szabatowa i jarmark oraz wykłady poświęcone kulturze żydowskiej to cześć z atrakcji XV Festiwalu Kultury Żydowskiej "Simcha", który rozpocznie się w sobotę we Wrocławiu.
 • Śląski Festiwal Kultury Żydowskiej

  Śląski Festiwal Kultury Żydowskiej

  Koncerty, plenery fotograficzne, wycieczki śladami dawnych społeczności żydowskich czy warsztaty tańca żydowskiego - to tylko niektóre elementy programu pierwszej edycji Śląskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej, który rozpoczyna się w poniedziałek w Katowicach.
 • Dni Kultury Żydowskiej od czwartku w Olsztynie

  Pod hasłem "W domu" rozpoczyna się w czwartek tegoroczna, szósta edycja olsztyńskich Dni Kultury Żydowskiej. W programie są wykłady, wystawy, warsztaty i pokazy kina izraelskiego. Imprezę organizują Fundacja Borussia i Stowarzyszenia B'Jachat z Olsztyna.
 • Kayah: Hołd dla kultury żydowskiej

  Kayah: Hołd dla kultury żydowskiej

  "Kultura żydowska jest wszechobecna, wywarła ogromny wpływ na polską sztukę. Koncert to mój hołd, zbudowanie pomostu pomiędzy historią a współczesnością" - powiedziała wokalistka Kayah, która w piątek (31 sierpnia) wystąpi w ramach "Warszawy Singera".
 • Kayah: To hołd dla kultury żydowskiej

  Kayah: To hołd dla kultury żydowskiej

  Kultura żydowska jest wszechobecna, wywarła ogromny wpływ na polską sztukę. Koncert to mój hołd, zbudowanie pomostu pomiędzy historią a współczesnością - powiedziała wokalistka Kayah, która w piątek wystąpi w ramach "Warszawy Singera".
 • Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"

  Prawie 200 imprez kulturalnych m.in. koncertów, spektakli, spotkań, warsztatów, wystaw i pokazów filmowych zaplanowano w ramach tegorocznego IX Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera", który rozpoczyna się w sobotę w stolicy i potrwa do 2 września.

Filmy - Kultura żydowska (1)

 • Katarzyna Zielińska nagrywa płytę. Pracuje też nad recitalem żydowskim

  Katarzyna Zielińska, znana m.in. z serialu „Barwy Szczęścia”, zamierza stworzyć album studyjny z piosenkami ze spektakli muzycznych wystawianych w Teatrze Roma. Oprócz tego aktorka pracuje nad recitalem żydowskim. – Pracujemy nad wydaniem płyty z piosenkami ze spektaklu „Sofia de Magico” oraz „Berlin, czwarta rano”. Utwory nigdzie nie były rejestrowane, a widzowie cały czas się o nie dopytują. Warto więc je utrwalić, zwłaszcza że było to od dawna moje marzenie - wyjaśnia aktorka. Płyta z piosenkami ze spektakli nie jest ostatnim muzycznym przedsięwzięciem aktorki. Zielińska zamierza stworzyć recital żydowski wraz z Łukaszem Zagrobelnym. Gwiazda już od szkoły średniej obcuje z językiem jidysz i wychowała się na recitalach Sławy Przybylskiej oraz Leona Kozłowskiego. – Pracuję także nad jeszcze jednym projektem muzycznym. To również spełnienie moich marzeń, a chodzi o projekt recitalu żydowskiego, który będzie powstawał we współpracy z Łukaszem Zagrobelnym. Nie będą to typowe pieśni żydowskie. W recitalu znajdą się utwory między innymi Leonarda Cohena i Gershwina - ujawnia artystka.