kuchenka mikrofalowa

Artykuły - Kuchenka mikrofalowa (7)

 • Kuchenka mikrofalowa - korzystać czy unikać?


  Kuchenka mikrofalowa - korzystać czy unikać?


  Kuchenka mikrofalowa jest niezwykle popularnym urządzeniem, spotkamy ją w większości gospodarstw domowych. Wciąż jednak krążą sprzeczne opinie na jej temat. Zwolennicy twierdzą, że jest bezpieczną, praktyczną i zdrową metodą obróbki cieplnej, przeciwnicy taktują ją jako największe zło, które pozbawia żywność witamin, minerałów, a dodatkowo może być niebezpieczna dla zdrowia. Gdzie leży prawa?


 • Test 52 mikrofalówek: Dobra nie musi być droga

  Test 52 mikrofalówek: Dobra nie musi być droga

  37 dobrych, 9 dostatecznych i aż 6 niedostatecznych - to wyniki testu, w którym w laboratorium Fundacja Pro-Test porównała 52 kuchenki mikrofalowe.
 • Producenci zamierzają drożej sprzedawać AGD

  Producenci zamierzają drożej sprzedawać AGD

  W Polsce sprzęt gospodarstwa domowego wciąż jest najtańszy w Europie. Dlatego jego wytwórcy widzą miejsce na podwyżki.
 • Zalewa nas tanie, tandetne AGD

  Zalewa nas tanie, tandetne AGD

  Przed tymi produktami ostrzega już nawet UOKiK. - Frytkownice, tostery, blendery, czajniki elektryczne czy żelazka mogą zagrażać bezpieczeństwu i życiu - twierdzi. Do listy bubli dopisuje po pięć produktów miesięcznie.
 • Samochodowa mikrofala

  Samochody wyposaża się obecnie w wiele gadżetów: można w nich nie tylko słuchać muzyki, ale i oglądać filmy czy grać. Jako że kierowcy na całym świecie spędzają coraz więcej czasu w korkach, specjalnie z myślą o nich powstało kolejne udogodnienie - kuchenka mikrofalowa do auta.
 • Włożyła dziecko do kuchenki mikrofalowej

  Kobieta, która zamordowała swą miesięczną córeczkę, piekąc niemowlę w mikrofalówce, została skazana w poniedziałek wieczorem przez sąd w Dayton w stanie Ohio na karę dożywotniego więzienia, bez prawa złagodzenia wyroku.
 • Mikrofalówka zabójcza dla drobnoustrojów

  Mikrofalówka zabójcza dla drobnoustrojów

  Kuchenka mikrofalowa może znaleźć w kuchni nowe zastosowanie. Zdaniem naukowców z Uniwersytetu Florydy jest bardzo skuteczna w niszczeniu groźnych dla zdrowia drobnoustrojów.

Filmy - Kuchenka mikrofalowa (2)

 • O wybuchających jajkach wszyscy już słyszeli, a co z surowym mięsem?

  Mikrofalówka to z pewnością wygodny i szybki sposób na podgrzanie potrawy. Jednak wiele osób nadal używa jej bardzo nieufnie. O jej szkodliwości i promieniowaniu krąży mnóstwo mitów. Poza tym ludzie nie do końca rozumieją mechanizm działania mikrofalówek. Czy naprawdę jest się czego obawiać?
 • Nietypowe pomysły na wykorzystanie kuchenki mikrofalowej

  Kuchenka mikrofalowa przydaje się bardzo, gdy nie ma czasu, by coś porządnie ugotować. Szybkość i prostota jej działania pomogą także w innych sytuacjach. Poznaj kilka ciekawych sposobów wykorzystania mikrofalówki.