kubuś puchatek

Artykuły - Kubuś puchatek (18)

 • Egmont na dzień Kubusia

  Egmont na dzień Kubusia

  18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Wydawnictwo Egmont już od ponad ćwierćwieku wydaje książki i czasopisma, których bohaterem jest Kubuś i gromadka jego niezawodnych przyjaciół.
 • Michał Rusinek: Jestem skrzyżowaniem Królika i Kłapouchego

  Michał Rusinek: Jestem skrzyżowaniem Królika i Kłapouchego

  - Książki dla dzieci nie powstają raczej z innych książek dla dzieci. Powstają w dużej mierze z obserwacji maluchów i podsłuchiwania ich języka - mówi Michał Rusinek, autor książek dla dzieci i tłumacz nowych przygód Kubusia Puchatka.
 • Słynny miś obchodzi 90. urodziny

  Słynny miś obchodzi 90. urodziny

  14 października słynny miś o malutkim rozumku obchodzi swoje 90-lecie. Do dziś dnia jest uwielbiany przez dzieci na całym świecie.
 • Edyta Bartosiewicz w świecie Kubusia Puchatka

  Edyta Bartosiewicz w świecie Kubusia Puchatka

  Na 23 maja wyznaczono datę premiery nowego utworu Edyty Bartosiewicz. Piosenka "Witaj w moim świecie" promować będzie film "Kubuś i przyjaciele".
 • Kubuś Puchatek wraca do kin

  Kubuś Puchatek wraca do kin

  Kochany przez pokolenia dzieci miś, Kubuś Puchatek, wróci na kinowe ekrany w 2011 roku w kolejnej animowanej wersji swoich przygód - donoszą amerykańskie media.
 • Baśniowe kosmetyki

  Baśniowe kosmetyki

  Corine de Farme Piraci to seria kosmetyków dla dzieci, w skład, której wchodzą szampony i żel pod prysznic oraz żel do kąpieli 2 w 1 o delikatnych owocowych zapachach: jabłka, melona i gruszki.
 • "Kubuś Puchatek" na cenzurowanym

  "Kubuś Puchatek" na cenzurowanym

  Turecka telewizja państwowa usunęła z programu rysunkową wersję "Kubusia Puchatka", ponieważ występuje w niej ... Prosiaczek - doniosła w sobotę, 18 czerwca, gazeta "Sabah".
 • Kubuś Puchatek z gwiazdą w Alei Sław

  Kubuś Puchatek z gwiazdą w Alei Sław

  Własną gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław ma od wtorku, 11 kwietnia, Kubuś Puchatek. Miś o Bardzo Małym Rozumku dołączył do kilkunastu wyróżnionych w ten sposób animowanych postaci - wśród nich są takie gwiazdy jak Myszka Miki i Kaczor Donald.
 • Kubuś Puchatek w Alei Sław

  Kubuś Puchatek w Alei Sław

  Własną gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław ma od wtorku Kubuś Puchatek. Miś o Bardzo Małym Rozumku dołączył do kilkunastu wyróżnionych w ten sposób animowanych postaci - wśród nich są takie gwiazdy jak Myszka Miki i Kaczor Donald.
 • Miś Puchatek z koleżanką

  Miś Puchatek z koleżanką

  Kubuś Puchatek, jedna z najpopularniejszych postaci bajek dla dzieci, ma już blisko 80 lat. W rocznicę ukazania się powieści o słynnym misiu o małym rozumku, wytwórnia Disney'a przygotowuje kolejny film. Niespodzianką jest fakt, że Krzysia zastąpi... dziewczynka. Serial trafi na ekrany w 2007 roku

Filmy - Kubuś puchatek (2)

 • Nieznana historia Kubusia Puchatka

  Kubuś Puchatek jest ulubieńcem dzieci i dorosłych na całym świecie. Wzorem do stworzenia tej postaci była pewna niedźwiedzica, zamieszkująca londyńskie zoo. Niewiele osób zna jej historię, a jest ona równie ciekawa, jak przygody misia o małym rozumku. Zanim trafiła do ogrodu zoologicznego, znajdowała się pod opieką kanadyjskiego weterynarza Harrego Colebourna. Winnie, bo tak miała na imię, bardzo przywiązała się do swojego właściciela – przeżyli wspólnie wiele niesamowitych przygód. Prawnuczka Colebourna, Lindsay Mattick zdecydowała się napisać książkę dla dzieci opowiadającą o przyjaźni jej dziadka i małego misia.
 • Narysuj Kubusia Puchatka!

  Już niedługo na ekranach kin pojawi się familijny film "Kubuś i przyjaciele". A u nas - nauka rysowania postaci sympatycznego misia z Markiem Hennem, animatorem ze studia Disney.