Sport - ksiądz

Artykuły - Ksiądz (9)

 • "Włoska piłka jest zatruta przez mafię"

  "Włoska piłka jest zatruta przez mafię"

  - Włoska piłka nożna zatruta jest przez mafię - alarmuje stowarzyszenie "Libera", zrzeszające organizacje działające na rzecz praworządności. Stowarzyszenie, którego szefem jest ksiądz Luigi Ciotti, ogłosiło raport o związkach mafii z futbolem.
 • Biskup zawiesił księdza - kibica reprezentacji Holandii

  Biskup zawiesił księdza - kibica reprezentacji Holandii

  Ksiądz Paul Vlaar w holenderskiej miejscowości Obdam odprawił w niedzielę przed finałem piłkarskich mistrzostw świata nietypową mszę. Ubrany był w pomarańczową sutannę, a kościół przyozdobił flagami. Biskup, któremu duchowny podlega, postanowił go zawiesić.
 • Ksiądz w narożniku pięściarza walczącego o tytuł

  Na nietypową pomoc podczas piątkowej walki z Brytyjczykiem Ryanem Rhodesem o zawodowe mistrzostwo Europy w wadze junior średniej może liczyć włoski bokser Luca Messi. W jego narożniku w Sheffield będzie... ksiądz.
 • Polska - Niemcy w Watykanie

  Niedzielny mecz piłkarskich mistrzostw Europy Polska-Niemcy obejrzy w Watykanie osobisty sekretarz Benedykta XVI - ksiądz Georg Gaenswein, zapalony kibic.
 • Zarzeczny: Po co ksiądz nosi spodnie

  Zarzeczny: Po co ksiądz nosi spodnie

  Po co ksiądz nosi spodnie? Na wszelki wypadek! Muszę tak zacząć, bo tylko na tytułowej stronie INTERIA.PL dwa krzyczące tytuły: "Abp Juliusz Paetz znów stanął za ołtarzem" (choć tu lepsze od spodni byłoby skojarzenie takie - majteczki w kropeczki) oraz "Dziwisz ukrywał skandale seksualne".
 • Zarzeczny: Co z Wielgusem? Do piekła!

  Zarzeczny: Co z Wielgusem? Do piekła!

  Każda drużyna ma takiego kapitana, na jakiego zasługuje. Najwidoczniej Kościół przeżywa kadrowy kryzys, skoro na czele najważniejszego biskupstwa stawia informatora SB. Hm, ale nie święci garnki lepią!
 • Dudek: Ksiądz mnie rozgrzeszy

  Dudek: Ksiądz mnie rozgrzeszy

  "Ostatni raz przeżywałem takie emocje, gdy graliśmy w Polsce z reprezentacją Anglii. Wiadomo, chodziło o prestiż" - powiedział w "Rzeczpospolitej" Jerzy Dudek, bramkarz Liverpool FC. We wtorek "The Reds" awansowali do finału Ligi Mistrzów pokonując Chelsea Londyn 1:0.
 • Ks. Łukaszka: Przebaczanie to ciągły proces

  Ks. Łukaszka: Przebaczanie to ciągły proces

  Paweł Łukaszka jest duszpasterzem krakowskiego sportu, ale zanim został kapłanem był sportowcem - bramkarzem hokejowym Podhala Nowy Targ i reprezentacji Polski.
 • Pojednanie dla papieża

  Pojednanie dla papieża

  20 tysięcy osób wzięło udział, w poniedziałkowy wieczór na stadionie Cracovii, w odprawionej na murawie boiska piłkarskiego mszy świętej za zmarłego Jana Pawła II. - Nie zawiedźmy Ojca Świętego. Niech człowiek będzie bogaty w miłosierdzie, a nie w złość i nienawiść - powiedział odprawiający nabożeństwo ksiądz Henryk Surma, kapelan Cracovii.