Krzysztof Szczerski

Artykuły - Krzysztof Szczerski (37)

 • Szczerski: Naszą misją jest być źródłem wartości w Europie

  Szczerski: Naszą misją jest być źródłem wartości w Europie

  Naszą misją jest być źródłem wartości w Europie, tę misje nam nakazał św. Jan Paweł II – powiedział szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski, który w piątek był gościem IV Dnia Patrioty w Krakowie.
 • Krzysztof Szczerski o negocjacjach z Fransem Timmermansem

  Krzysztof Szczerski o negocjacjach z Fransem Timmermansem

  "Przegłosowanie Polski doprowadziłoby do poważnego kryzysu w Unii Europejskiej" - mówi w środowej "Rzeczpospolitej" Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.
 • Krzysztof Szczerski: Prezydent oczekuje szybkiej pracy rządu w tej sprawie

  Krzysztof Szczerski: Prezydent oczekuje szybkiej pracy rządu w tej sprawie

  Krzysztof Szczerski uważa, że kandydatura Donalda Tuska na prezydenta jest już nieoficjalnie ogłaszana "na stacjach benzynowych czy za śmietnikiem". Prezydencki minister w Porannej rozmowie RMF FM odniósł się również do protestu rodziców osób niepełnosprawnych.
 • Krzysztof Szczerski w Waszyngtonie

  Krzysztof Szczerski w Waszyngtonie

  Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski jest w Waszyngtonie. Dziś będzie prowadził rozmowy w Departamencie Stanu i Radzie Bezpieczeństwa Narodowego USA. Minister weźmie też udział w konferencji na temat inicjatywy Trójmorza.
 • Krzysztof Szczerski: Wizyta Tillersona w Warszawie nie jest przypadkowa

  Krzysztof Szczerski: Wizyta Tillersona w Warszawie nie jest przypadkowa

  "Planowana na piątek wizyta sekretarza stanu USA Rexa Tillersona w Warszawie pokazuje, że Polska jest niezwykle istotnym ogniwem w polityce europejskiej i globalnej USA" - powiedział we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
 • Zagadkowy wpis prezydenckiego ministra

  Zagadkowy wpis prezydenckiego ministra

  "Niebawem dobre info w obszarze współpracy gospodarczej Polska-USA; to efekt rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Donaldem Trumpem w lipcu w Warszawie" - napisał we wtorek na Twitterze szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
 • Krzysztof Szczerski w "Rzeczpospolitej": Podjąć temat reparacji

  Krzysztof Szczerski w "Rzeczpospolitej": Podjąć temat reparacji

  Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski komentuje na łamach gazety kwestię reparacji wojennych od Niemiec.
 • ​Krzysztof Szczerski: Możliwy udział Kancelarii Prezydenta w rozmowach z rezydentami

  ​Krzysztof Szczerski: Możliwy udział Kancelarii Prezydenta w rozmowach z rezydentami

  "Udział w rozmowach na temat lekarzy rezydentów ze strony Kancelarii Prezydenta jest zawsze możliwy, o ile taką wolę wyrażą obie strony sporu i wyczerpią się obecne możliwości rozmów" - powiedział w piątek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
 • Krzysztof Szczerski komplementuje władze Kazachstanu

  Krzysztof Szczerski komplementuje władze Kazachstanu

  "Kazachstan jest przykładem tego, w jaki sposób można uczciwie traktować polską społeczność; tego oczekiwalibyśmy także w innych krajach" - powiedział PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Dodał jednak, że ze względów ekonomicznych społeczność ta wymaga troski państwa polskiego.
 • Reparacje wojenne: Jest komentarz Pałacu Prezydenckiego

  Reparacje wojenne: Jest komentarz Pałacu Prezydenckiego

  "Musimy być wyposażeni w bardzo silne argumenty natury prawnej, bo to będzie bardzo poważny spór na gruncie prawa międzynarodowego" - tak sprawę reparacji wojennych od Niemiec skomentował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak dodał, czeka na stanowisko MSZ w tej sprawie.

Filmy - Krzysztof Szczerski (39)

 • Szczerski: Cel projektu Dudy jest oczywisty - zablokować możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne

  „(Sprawa adopcji przez pary jednopłciowe) jest istotna społeczne i poza tym w programie Rafała Trzaskowskiego jest zapis o tym, że on chce taką inicjatywę zgłosić w parlamencie jako prezydent. Warto, by to się spotkało z oceną wyborców” – tak o projekcie zmian w konstytucji mówił w Porannej rozmowie w RMF FM szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Na uwagę, że kandydat KO w sobotę opowiedział się przeciwko adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, Szczerski powiedział, że Trzaskowski chciał „zgłosić ustawę zgodną z projektem poprzedniej kadencji”. „A to był projekt, który dopuszczał taką adopcję. Rafał Trzaskowski albo nie wie, co napisał w programie, albo za każdym razem mówi co innego, zależnie od tego, kto go pyta lub do kogo to mówi” – mówił.
 • Szczerski: Wizyta Trumpa po 1 października, najpóźniej w grudniu

  „Do końca września trwa okres rozliczenia wizowego, a jednym z ważnych elementów tej wizyty (Donalda Trumpa – przyp.red.) chcielibyśmy, by było potwierdzenie faktu, że Polska może wejść do programu bezwizowego, więc chcielibyśmy, by wizyta nastąpiła po 1 października” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Dodał także, że według strony amerykańskiej ostatnim możliwym terminem wizyty prezydenta USA jest początek grudnia – wówczas przyjazd Trumpa byłby połączony z wizytą Amerykanów w Londynie na szczycie NATO. „Zostaje nam w takim razie październik, listopad lub początek grudnia” – mówił Szczerski. "Prezydent patrzy z niepokojem na to, co dzieje się w środowisku sędziowskim, bo to jest problem tego środowiska - nie ministerstwa sprawiedliwości" - mówił Krzysztof Szczerski o aferze hejterskiej z udziałem wiceministra Łukasza Piebiaka. "Rozumiem, że jest to wewnętrzna grupa dyskusyjna na którymś z portali, która skupia sędziów pochodzących z jednego stowarzyszenia, pracujących w ministerstwie - jak sędzia Piebiak - od dawna" - stwierdził szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. "Rzeczywiście jest tak, że to powinno nas - obywateli - niepokoić. (Chodzi o - red.) stan emocjonalny środowiska sędziowskiego, jeśli takie grupy mogą powstawać" - dodał gość Porannej rozmowy w RMF FM. Jak zapewnił minister, "prezydent jest w tej sprawie dobrze poinformowany i ma swoje zdanie". Robert Mazurek pytał też o sytuację w Wielkiej Brytanii, gdzie w ciągu kilku dni może dojść do dymisji rządu Borisa Johnsona. "Nie ma dzisiaj mądrego w Europie, który potrafiłby powiedzieć, dokąd zmierza Wielka Brytania" - ocenił Szczerski. "Mamy rollercoaster. Polityka brytyjska przyspieszyła. Pytanie czy jest to jazda bez trzymanki czy kontrolowana" - stwierdził.
 • Szczerski: "W przeciwieństwie do roku '39 teraz nie jesteśmy samotni"

  - Nie jest tajemnicą, że jesteśmy na ostatnim etapie rozmów o zwiększeniu obecności wojsk USA w Polsce - podkreślał w rozmowie z Robertem Mazurkiem Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP.
 • Szczerski: "W przeciwieństwie do roku '39 teraz nie jesteśmy samotni"

  - Nie jest tajemnicą, że jesteśmy na ostatnim etapie rozmów o zwiększeniu obecności wojsk USA w Polsce - podkreślał w rozmowie z Robertem Mazurkiem Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP.