Fakty - Krzysztof Kwiatkowski

Synonimy:
Kwiatkowski Krzysztof,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krzysztof Kwiatkowski (77)

 • ​"Super Express": Prezes NIK wręczył sobie 85 tys. złotych nagrody

  ​"Super Express": Prezes NIK wręczył sobie 85 tys. złotych nagrody

  Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski przyznał sobie i swoim trzem zastępcom po 85 tys. złotych nagrody.
 • Prezes NIK odmówił prokuraturze

  Prezes NIK odmówił prokuraturze

  ​Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski nie zgodził się w piątek w prokuraturze na nagranie swego głosu - podała prokuratura. Śledczy chcieli nagrać Kwiatkowskiego, by porównać jego głos z zarejestrowanym na podsłuchach CBA. Biegły ma więc skorzystać z dostępnych próbek głosu szefa NIK.
 • Prezes NIK w prokuraturze. Ma złożyć uzupełniające wyjaśnienia

  Prezes NIK w prokuraturze. Ma złożyć uzupełniające wyjaśnienia

  Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski stawił się w piątek w katowickim wydziale Prokuratury Krajowej. Ma złożyć uzupełniające wyjaśnienia w śledztwie, w którym jest podejrzany o przekroczenie uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w NIK.
 • ​Kwiatkowski: Obojętne, czy udowodnię swą niewinność w sądzie, czy w TS

  ​Kwiatkowski: Obojętne, czy udowodnię swą niewinność w sądzie, czy w TS

  - Jest mi obojętne, czy dowiodę swej niewinności przed sądem, czy przed Trybunałem Stanu - oświadczył Krzysztof Kwiatkowski. Prezes NIK mówił, że jest "osobiście zainteresowany tym, aby stało się to jak najszybciej". Uważa, że nie ma powodu do dymisji.
 • ​Prokurator Generalny: Prezes NIK powinien odpowiadać karnie

  ​Prokurator Generalny: Prezes NIK powinien odpowiadać karnie

  "Nie budzi to mojego aplauzu" - w ten sposób Andrzej Seremet ocenia powrót Krzysztofa Kwiatkowskiego do wykonywania obowiązków prezesa Najwyższej Izby Kontroli.
 • "Rzeczpospolita": Zarzuty dla szefa NIK "jak artykuł słabego tabloidu"

  "Rzeczpospolita": Zarzuty dla szefa NIK "jak artykuł słabego tabloidu"

  Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski jest przekonany o swojej niewinności i postanowił powrócić do wykonywania obowiązków.
 • ​"Rzeczpospolita": Linia obrony Krzysztofa Kwiatkowskiego

  ​"Rzeczpospolita": Linia obrony Krzysztofa Kwiatkowskiego

  Jak szef Najwyższej Izby Kontroli będzie odpierał zarzuty o ustawianie konkursów?
 • Afera w NIK: Kolejne stanowisko po znajomości

  Afera w NIK: Kolejne stanowisko po znajomości

  Szefowa gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz Jolanta Gruszka załatwiła Kornelowi D. stanowisko wicedyrektora jednego z departamentów w Najwyższej Izbie Kontroli - wynika z informacji, do których dotarło Radio Zet.
 • Afera w NIK: Wiceprezes Izby na celowniku śledczych

  Afera w NIK: Wiceprezes Izby na celowniku śledczych

  ​Prokuratura w Katowicach jest gotowa do postawienia zarzutów w sprawie konkursów w Najwyższej Izbie Kontroli kolejnym osobom - ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Zebrano już materiał, w którym pojawia się nazwisko wysokiego rangą urzędnika państwowego. Zarzuty wobec kolejnych osób uzależniono od decyzji Sejmu w sprawie immunitetu prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego.
 • K. Kwiatkowski: Nie chcę, żeby Mariusz T. był symbolem działania wymiaru sprawiedliwości

  K. Kwiatkowski: Nie chcę, żeby Mariusz T. był symbolem działania wymiaru sprawiedliwości

  - Nie chciałbym, żeby Mariusz T. był symbolem stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości, ponieważ nigdy nie zapomnę, że jest to odrażający przestępca, morderca, osoba, która zgwałciła i zamordowała dzieci. Dlatego warto o tym mówić, żeby takiej nerwowości i tymczasowości w przyszłości nie było - powiedział Krzysztof Kwiatkowski, b. minister sprawiedliwości.

Filmy - Krzysztof Kwiatkowski (1)

 • Jest akt oskarżenia przeciwko prezesowi Najwyższej Izby Kontroli

  Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko prezesowi NIK Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. Obejmuje on też byłego posła, Jana B., oraz kontrolera w rzeszowskiej delegaturze Najwyższej Izbie Kontroli, Pawła A. - Krzysztofowi Kwiatkowskiemu zarzucono cztery przestępstwa nadużycia władzy, polegające na wpływie na postępowania konkursowe dyrektora delegatury NIK w Łodzi, wicedyrektora delegatury NIK w Rzeszowie, dyrektora departamentu środowiska NIK, oraz podżeganie do przekroczenia uprawnień i nadużycia władzy przez wiceprezesa NIK - wyjaśnia Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej. (TVN24/x-news)