Krzysztof Kieślowski

Synonimy:
Kieślowski Krzysztof,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krzysztof Kieślowski (125)

 • W Wiedniu wystawa "Krzysztof Kieślowski - Ślady i pamięć"

  W Wiedniu wystawa "Krzysztof Kieślowski - Ślady i pamięć"

  Wystawa "Krzysztof Kieślowski - Ślady i pamięć", prezentująca zdjęcia, wycinki z gazet, plakaty, recenzje oraz publikacje, daje możliwość przyjrzenia się postaci reżysera na nowo. Ekspozycję będzie można oglądać do końca stycznia przyszłego roku w wiedeńskim Volkstheater.
 • Podsumowanie Roku Kieślowskiego

  Podsumowanie Roku Kieślowskiego

  ​W najbliższą niedzielę, 29 stycznia, o 19:30 Kino Polska zaprasza na wyjątkowe wydanie "Programu obowiązkowego". Wspaniali goście - aktorzy i współpracownicy Kieślowskiego, urzeczeni jego twórczością filmowcy z całego świata, młodzi reżyserzy znajdujący w nim inspirację - opowiadają o Kieślowskim i najciekawszych wydarzeniach jubileuszowego roku.
 • Retrospektywa filmów Krzysztofa Kieślowskiego w Wiedniu

  Retrospektywa filmów Krzysztofa Kieślowskiego w Wiedniu

  "Podwójne życie Weroniki", "Przypadek" i dokumenty o reżyserze znalazły się w programie wiedeńskiej retrospektywy filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Cykl pokazów rozpocznie się w piątek i potrwa 5 października.
 • Rok Kieślowskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  Rok Kieślowskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  W 2016 roku mija 20 lat od śmierci Krzysztofa Kieślowskiego - jednego z najwybitniejszych reżyserów europejskiego kina, laureata pierwszej Europejskiej Nagrody Filmowej. Również Festiwal Filmowy w Gdyni w tym szczególnym roku odda hołd pamięci twórcy "Niebieskiego". Krzysztof Kieślowski dwukrotnie otrzymywał Złote Lwy: w 1979 roku za "Amatora" oraz w 1988 za "Krótki film o miłości" i "Krótki film o zabijaniu".
 • Kieślowski Krzysztof (27 czerwca 1941 - 13 marca 1996)

  Reżyser i scenarzysta.
 • 75 lat temu urodził się Krzysztof Kieślowski

  75 lat temu urodził się Krzysztof Kieślowski

  75 lat temu w Warszawie urodził się Krzysztof Kieślowski, reżyser, scenarzysta, jeden z najwybitniejszych polskich twórców filmowych. To autor "Dekalogu", "Krótkiego filmu o zabijaniu", tryptyku: "Trzy kolory: Niebieski", "Trzy kolory: Biały", "Trzy kolory: Czerwony", którego pierwsza część zdobyła Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji, a także filmów "Amator", "Przypadek" i "Podwójne życie Weroniki".
 • Quiz: Jak dobrze znasz filmy i życie Krzysztofa Kieślowskiego?

  Quiz: Jak dobrze znasz filmy i życie Krzysztofa Kieślowskiego?

  W niedzielę, 13 marca, mija 20 lat od śmierci Krzysztofa Kieślowskiego - jednego z najbardziej znanych na świecie polskich reżyserów filmowych. Sprawdź swoją wiedzę na temat twórcy "Amatora", "Dekalogu" i "Podwójnego życia Weroniki".
 • Retrospektywa Kieślowskiego w 20. rocznicę śmierci

  Retrospektywa Kieślowskiego w 20. rocznicę śmierci

  W niedzielę 13 marca mija 20. rocznica śmierci Krzysztofa Kieślowskiego jednego z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalny na świecie polskich twórców filmowych. Z tej okazji w warszawskim Kinie Kultura odbędzie się jednodniowa retrospektywa wczesnych filmów reżysera. Wstęp na pokazy wolny.
 • "Dekalog" Kieślowskiego: Mija 25 lat od premiery

  "Dekalog" Kieślowskiego: Mija 25 lat od premiery

  Dokładnie 25 lat temu, 10 grudnia 1989 roku, telewizyjną premierę miał pierwszy odcinek "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego.