Film - krzyk

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Krzyk (Film (1996)[Scream] Reż.Wes Craven) , Krzyk (tytuł filmu)

Artykuły - Krzyk (20)

 • Zakonnice w sekcie?

  Zakonnice w sekcie?

  Barbara Sass, autorka tak głośnych w latach 80. XX wieku obrazów, jak "Krzyk" czy "Bez miłości", po ponad dekadzie wraca do kina. Reżyserka pracuje nad filmem, którego inspiracją są głośne wydarzenia, które kilka lat temu miały miejsce w klasztorze betanek w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
 • "Krzyk 4": Początek nowej trylogii

  "Krzyk 4": Początek nowej trylogii

  Odmłodzony "Krzyk" będzie częścią zupełnie nowej trylogii - zapowiada scenarzysta filmu, Kevin Williamson.
 • Ani thriller, ani melodramat

  Ani thriller, ani melodramat

  "To nie jest ani thriller, ani melodramat: to jest almodowar - coś znacznie większego i piękniejszego" - tak o nowym filmie hiszpańskiego reżysera "Przerwane objęcia" pisze jeden z polskich krytyków.
 • Różne odcienie kobiecości

  Różne odcienie kobiecości

  W ten weekend w kinach zobaczymy różne odcienie kobiecości - buńczuczne "Galerianki" i rodzące matki, dla których pępkiem świata jest "Pierwszy krzyk" ich dzieci, namiętną femme fatale w "Przerwanych objęciach" oraz kobiety samotne, szukające prawdziwej bliskości, a nie tylko "Surogatów" i obżartuchy kochające "Klopsiki oraz inne zjawiska pogodowe".
 • Filmowa rodzina Arquette'ów

  Filmowa rodzina Arquette'ów

  Aktorstwo to rzecz powszechna w rodzinie Arquette'ów. Teraz zostaną za to nagrodzeni przez Amerykański Instytut Filmowy. W skład filmowej rodziny wchodzą: Clifford, Lewis, Richmond, David, Rosanna, Patricia i Alexis. Najbardziej znani z nich to była żona Nicolasa Cage'a - Patricia ("Zagubiona autostrada"), Rosanna ("Jak ugryźć 10 milionów") oraz David ("Krzyk 3").
 • Wes Craven producentem

  Wes Craven producentem

  Wes Craven ("Krzyk", "Krzyk 2"), weteran filmowego horroru i autor pokazywanego od niedawna na polskich ekranach filmu "Red Eye", będzie producentem thrillera "Home", który wyreżyseruje Adam Alleca. To opowieść o mężczyźnie, który po wyjściu z więzienia pozostaje pod kontrolną obserwacją.
 • Warszawa: Filmy o Tybecie

  Warszawa: Filmy o Tybecie

  "Krzyk śnieżnego lwa. Tybet pod chińską okupacją" - to tytuł przeglądu filmowego, który odbędzie się 24 stycznia w Warszawie. Dzięki Stowarzyszeniu Studenci dla Wolnego Tybetu, miłośnicy tybetańskiej kultury będą mogli zobaczyć cztery filmy.
 • Boski Bob Hoskins

  Boski Bob Hoskins

  Bob Hoskins ("Mona Lisa", "Pokojówka na Manhattanie", "Tam, gdzie żyją Eskimosi") wcieli się w postać Odyna, króla nordyckich bogów, w filmie "Son of the Mask". Realizowany właśnie obraz nawiązuje do wątków słynnego filmu "Maska" (1994) z Jimem Carrey'em i Cameron Diaz w rolach głównych. Tym razem centralną postać projektu gra Jamie Kennedy ("Krzyk", "Krzyk 2").
 • Neve Campbell nie chce krzyczeć

  Neve Campbell nie chce krzyczeć

  Neve Campbell, gwiazda filmów "Krzyk", "Krzyk 2" i "Krzyk 3", stanowczo odrzuca pomysł występu w ewentualnej czwartej części cyklu. Kanadyjka uważa, że cała seria wyczerpała już swój potencjał. Poza tym aktorka ma obecnie w planach ambitniejsze projekty.
 • Wes Craven montuje bez litości

  Wes Craven montuje bez litości

  Wes Craven ("Krzyk", "Krzyk 2", "Krzyk 3") najwyraźniej zmienił koncepcję swojego najnowszego filmu, czyli horroru zatytułowanego "Cursed". Kilka miesięcy temu realizację projektu zawieszono, a gdy ją podjęto, twórca zaczął realizację niektórych scen od nowa, zatrudniając nowych aktorów i wycinając ujęcia nakręcone wcześniej.