kryzys walutowy

Artykuły - Kryzys walutowy (12)

 • Argentyńskie peso straciło ok. 30 procent!

  Argentyńskie peso straciło ok. 30 procent!

  Kurs argentyńskiego peso traci ok. 30 proc. względem amerykańskiego dolara do ok. 60 peso za dolara. Analitycy wskazują, że rynki zareagowały w ten sposób na przegraną w niedzielnych wyborach prezydenckich w Argentynie urzędującej głowy państwa Mauricio Macriego.
 • Turecka gospodarka już się wykoleiła

  Turecka gospodarka już się wykoleiła

  5,2 proc. - w takim tempie rozwijała się turecka gospodarka w II kwartale br. Ten zaskakująco szybki wzrost PKB za chwilę przejdzie do historii. Turcja jest na skraju recesji, co sugerują wskaźniki wyprzedzające, szalejąca inflacja i potężny kryzys walutowy. Nadchodzącego załamania prawdopodobnie nic już nie zatrzyma - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Kryzys walutowy w Turcji i mocny dolar ciążą złotemu

  Kryzys walutowy w Turcji i mocny dolar ciążą złotemu

  Złoty może pozostawać pod presją do czasu ustabilizowania się kursu liry, jednak oporem dla pary euro/złoty jest okolica 4,30 - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem, złotemu oraz polskim obligacjom mogą także ciążyć dane z USA, jeżeli okażą się lepsze od oczekiwań.
 • Lira straciła najwięcej. Czy może dojść do kryzysu walutowego?

  Lira straciła najwięcej. Czy może dojść do kryzysu walutowego?

  Turecka lira to waluta europejska, która w ostatnich latach poniosła największe straty. Znane są wyniki wyborów w tym kraju, wprowadzono system prezydencki i ograniczono rolę parlamentu. Jaka będzie reakcja inwestorów?
 • Rosja pogrąża się w kryzysie walutowym

  Rosja pogrąża się w kryzysie walutowym

  Od początku 2014 roku rubel stracił na wartości około 25 proc. Rosyjski dziennik "Wiedomosti" przypomina, że w świecie finansowym spadek wartości waluty o ponad 20 proc. w skali roku uważany jest za kryzys walutowy.
 • Niepodległość Szkocji grozi kryzysem walutowym

  Niepodległość Szkocji grozi kryzysem walutowym

  Poparcie dla niepodległości Szkocji w referendum 18 września grozi W. Brytanii kryzysem walutowym przypominającym w niektórych aspektach wcześniejszy kryzys w strefie euro - obawia się bank Goldman Sachs.
 • JP Morgan chciał dobić złotego!

  JP Morgan chciał dobić złotego!

  Kryzys walutowy grozi poważnym osłabieniem polskiej waluty - twierdzą analitycy banku. Ekonomiści podważają te spekulacje - kryzys walutowy nam nie grozi, a takie raporty mają na celu wywołanie zamieszania na rynku- donosi "Rzeczpospolita".
 • Czy w przyszłym roku grozi nam kryzys walutowy?

  Koniec roku 2001r upływa pod znakiem kryzysu gospodarczego, jaki dotknął Argentynę oraz coraz ostrzejszych spięć między koalicją rządową a Radą Polityki Pieniężnej. Przedmiotem sporu są stopy procentowe, co zdaniem rządu dławi gospodarkę.
 • Wójtowicz: tymczasem możemy zapomnieć o kryzysie walutowym

  Dr Grzegorz Wójtowicz z RPP w dyskusji PARKIETU - Byliśmy blisko kryzysu na początku roku 1999. Proszę sobie przypomnieć, co się stało po opublikowaniu bilansu płatniczego za marzec 1999 r. W pierwszych dniach maja kurs dolara "oszalał". Moim zdaniem, uniknęliśmy kryzysu i tymczasem możemy o nim zapomnieć - uważa dr Grzegorz Wójtowicz, członek Rady Polityki Pieniężnej. Wczoraj był on gościem PARKIETU i uczestniczył w naszej kolejnej dyskusji internetowej. - Wzrost gospodarczy w tym roku prawdo
 • Kosztowna obrona złotego

  Grozi nam recesja albo kryzys walutowy i dlatego powinniśmy podjąć ryzyko szybkiej zamiany złotego przez euro - utrzymuje jeden ze znanych ekspertów. Pozostali ekonomiści odrzucają ten pomysł z racji dystansu Polski wobec UE i kosztów.

Filmy - Kryzys walutowy (1)

 • Budowa nowego lotniska może doprowadzić do kryzysu walutowego

  Mijający rok jest trudny dla walut krajów wschodzących. Dwa kryzysy walutowe mamy za sobą, kolejny jest już raczej zażegnany, ale destabilizacja wywołana kolejnym zagrożeniem dopiero przed nami. Powodem jest budowa największego lotniska.