krótka

Artykuły - Krótka (284)

 • Krótka przerwa w biegu czy poważne osłabienie?

  Minęło już prawie pięć lat od ustanowienia przez indeks WIG historycznego rekordu wartości na poziomie 67,5 tysiąca punktów. Minęło też prawie 3,5 roku od ustanowienia lokalnego minimum na poziomie 21,3 tysiąca punktów. Po półtorarocznym gwałtownym spadku o 70 proc. giełdy i gospodarka światowa zaczęły powolnie odrabiać straty odzyskując zdrowie nadwątlone "maratonem" boomu kredytowego, który zapoczątkowała go polityka bardzo niskich stóp procentowych z czasów po hossie internetowej (lata 2000-2001).
 • Krótka korekta zbliża się do końca

  Wspominana w rannym komentarzu korekta wcześniejszych spadków najprawdopodobniej zbliża się do końca. Notowania EUR/USD wzrosły we wskazywany obszar 1,3060-80, a AUD/USD ustanowił szczyt na 1,3078.
 • Krótka prehistoria broni

  Krótka prehistoria broni

  Kamień lub kij mogły zostać użyte jako broń już u samego zarania ludzkości, przed czterema milionami lat na sawannach Afryki. Jednak narzędzia służące do zabijania zwierzyny lub wrogów, to wynalazek daleko późniejszy.
 • Nie planujemy zakazu krótkiej sprzedaży

  Komisja Nadzoru Finansowego nie planuje wprowadzenia zakazu tzw. krótkiej sprzedaży - poinformował w piątek PAP Łukasz Dajnowicz z Urzędu KNF. Zastrzegł, że Komisja nie komentuje decyzji innych krajów, które takie zakazy wprowadziły.
 • Państwa europejskie wprowadzają zakazy krótkiej sprzedaży

  Zmienność rynków, z którą mamy do czynienia w trakcie ostatnich tygodni, doprowadziła do wprowadzenia w niektórych państwach europejskich zakazu krótkiej sprzedaży - restrykcje narzucone przez władze Francji, Hiszpanii, Włoch i Belgii zaczynają obowiązywać właśnie dziś.
 • 30. urodziny komputera PC - krótka historia

  30. urodziny komputera PC - krótka historia

  W sierpniu 1981 roku na rynku zadebiutował IBM PC 5150. Choć w poprzednich latach urządzenia Apple II i Atari 800 sprzedawały się doskonale, dopiero model IBM-u okazał się przełomem i wyznaczył drogę rozwoju komputerów osobistych na następne 30 lat. Dlaczego?
 • Krótka sprzedaż zakazana

  Francja, Włochy, Hiszpania i Belgia zakazały krótkiej sprzedaży akcji, po tym jak akcje francuskich banków spadły do rekordowo niskich poziomów na fali plotek o obniżce ratingu Francji.
 • NBP nie widzi w krótkim okresie zagrożeń dla kursu złotego

  NBP nie widzi w krótkim okresie zagrożeń dla kursu złotego

  - Narodowy Bank Polski nie widzi, w krótkim okresie, zagrożeń dla kursu złotego, a obserwowane ostatnio osłabienie ma pozytywny wpływ na eksport - ocenił w rozmowie z PAP członek zarządu banku centralnego Zdzisław Sokal.
 • Włosi ograniczyli krótką sprzedaż akcji, euro traci

  Nagłe ograniczenie możliwości krótkiej sprzedaży akcji we Włoszech zmroziło rynki. Od dziś spekulanci mogą tylko w ograniczonym zakresie zarabiać na spadkach. To drugie takie ograniczenie w lipcu i prawdopodobnie nie ostatnie. Regulacji mają zostać poddane także CDS-y.
 • Nowa droga o długości 2,4 km. Krótka, ale ważna!

  Nowa droga o długości 2,4 km. Krótka, ale ważna!

  Od środy kierowcy będą mogli korzystać z nowego odcinka drogi krajowej nr 94, bezpośrednio łączącego autostradę A4 z drogą Kraków - Olkusz. Trasa przebiega od węzła Radzikowskiego w Krakowie do węzła Modlnica.

Filmy - Krótka (6)

 • Niezmiennie w krótkich spodenkach

  Co przesądza o tym, że Bolek i Lolek wciąż mają tylu wielbicieli? Pisarka Joanna Olech mówi: - To przede wszystkim odwaga i temperament tych chłopców, których można nazwać "parą nie do zdarcia".
 • Trening adaptacyjny

  Wellness Club Park Wodny w Krakowie: krótka prezentacja ćwiczeń ogólnorozwojowych, dla osób które rozpoczynają cykl treningowy.
 • Krótki film o książce

  Trwa konkurs na scenariusz zwiastuna kinowego książki Paulo Coelho "Zwycięzca jest sam". Jak stworzyć taki trailer radzi Cezary Harasimowicz.
 • Jubilat w krótkich spodniach

  Muniek Staszczyk i zespół T. Love to kolejne gwiazdy tegorocznego festiwalu Top Trendy.