Kropiwnicki

Artykuły - Kropiwnicki (59)

 • Nie popieramy tego święta?

  Nie popieramy tego święta?

  Senacka Komisja Gospodarki Narodowej przerwała prace nad nowelizacją, wprowadzającą dzień wolny od pracy w święto Trzech Króli. Senackie biuro legislacji uznało bowiem, że rozwiązanie takie wymaga porozumienia międzypaństwowego - Polski z Watykanem.
 • Jerzy Kropiwnicki przestał być prezydentem Łodzi

  Jerzy Kropiwnicki przestał oficjalnie pełnić funkcję prezydenta Łodzi. W Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego ukazał się protokół z oficjalnymi wynikami referendum ws. odwołania prezydenta. Do czasu powołania komisarza, pracami magistratu kierować będzie sekretarz miasta.
 • J. Kaczyński ws. Kropiwnickiego: To zła wiadomość

  J. Kaczyński ws. Kropiwnickiego: To zła wiadomość

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że wynik referendum w sprawie odwołania prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego może być "przyczynkiem" do dyskusji na temat mechanizmu referendum. Jak mówił dziś w Białymstoku, przyjmując, że tych, którzy nie poszli głosować, było więcej niż uczestników głosowania, to Kropiwnicki wygrał, choć został odwołany.
 • Mieszkańcy Łodzi odwołali Kropiwnickiego

  Mieszkańcy Łodzi odwołali Kropiwnickiego

  Mieszkańcy Łodzi w referendum odwołali z funkcji prezydenta miasta Jerzego Kropiwnickiego. Według oficjalnych wyników przekazanych dziś rano przez Miejską Komisję Wyborczą frekwencja w niedzielnym referendum wyniosła 22,2 procent. Za odwołaniem prezydenta było 127 874 łodzian.
 • Prezydent Łodzi trafił do szpitala

  Najwcześniej w piątek opuści szpital prezydent Łodzi. Jerzy Kropiwnicki trafił dziś na OIOM, bo poczuł się źle na konferencji prasowej, gdy była mowa o zawirowaniach wokół budowy Camerimage Łódź Center.
 • Kropiwnicki przegra

  Z sondażu przeprowadzonego dla "Gazety Wyborczej" wynika, że łodzianie odwołają prezydenta Jerzego Kropiwnickiego w referendum, które odbędzie się 17 stycznia.
 • Zyskamy dzień wolny od pracy!

  Zyskamy dzień wolny od pracy!

  Przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych deklarują gotowość poparcia projektu PO, która chce by 6 stycznia - święto Trzech Króli - był dniem wolnym do pracy. Platforma proponuje jednocześnie usunięcie z Kodeksu pracy przepisu, zgodnie z którym pracownikowi przysługuje dzień wolny za święto przypadające w sobotę.
 • W Trzech Króli urzędnicy w Łodzi świętują

  W Trzech Króli urzędnicy w Łodzi świętują

  Pracownicy Urzędu Miasta Łodzi dziś nie pracują, choć oficjalnie święto Trzech Króli może być dniem wolnym od pracy dopiero w 2011 r. Ale prezydent Jerzy Kropiwnicki zdecydował, że jego podwładni nie będą pracować w Trzech Króli już w tym roku, czytamy w dzienniku "Polska".
 • Trzech Króli a sprawa polska

  Trzech Króli a sprawa polska

  Władysława Gomułkę i peerelowski parlament od obecnego ustawodawcy dzieli prawie wszystko. Łączy, póki co, niechęć do wolnego dnia w uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli popularnych Trzech Króli.
 • Brutalne uderzenie w prawa pracownicze Polaków!

  Brutalne uderzenie w prawa pracownicze Polaków!

  Na początku grudnia PO złoży w Sejmie projekt ustanawiający 6 stycznia - święto Trzech Króli - dniem wolnym od pracy. PO chce też usunąć z kodeksu pracy przepis, zgodnie z którym pracownikowi przysługuje dzień wolny za święto przypadające w sobotę.