król

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Król (Film (2005)[The King] Reż.James Marsh) , KRÓL (Wykonawca muzyczny)

Artykuły - Król (538)

 • Jako pierwszy na świecie odchudził się angielski król

  Pierwszym na świecie człowiekiem, który zastosował dietę w celu odchudzenia się był król Anglii Wilhelm Zdobywca, a pierwsza obsesja na punkcie diety odchudzającej pojawiła się w latach 20. XX wieku - czytamy w książce "Diety oczami naukowców", która ukazała się na rynku polskim.
 • Belgia: Nowy król zdobył serca poddanych

  Belgia: Nowy król zdobył serca poddanych

  Król Belgów Filip zdobył serca poddanych. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego po stu dniach od przejęcia władzy.
 • Nieślubne dziecko belgijskiego króla w sądzie

  Nieślubne dziecko belgijskiego króla w sądzie

  Delphine Boel, nieślubna córka byłego króla Belgów Alberta II, wniosła dziś do sądu pierwszej instancji sprawę o uznanie jego ojcostwa - podały belgijskie dzienniki. Albert II może być wezwany przed sąd, bo nie jest już panującym monarchą.
 • Michał Wiśniewski w rodzinnym mieście Króla Popu

  Michał Wiśniewski w rodzinnym mieście Króla Popu

  Wokalista Ich Troje pochwalił się zdjęciami z Ameryki.
 • Wpadka króla. Wypuścił dealera narkotykowego

  Wpadka króla. Wypuścił dealera narkotykowego

  Kolejna wpadka króla Maroka. Nie ucichły jeszcze protesty po tym, jak Mohammed VI ułaskawił hiszpańskiego pedofila, a okazało się, że władca wypuścił na wolność kolejnego przestępcę. Na ulicach stolicy Maroka znów doszło do protestów.
 • Król naprawia błąd

  Król Maroka próbuje naprawić błąd. Mohammed VI cofnął decyzję o ułaskawieniu hiszpańskiego pedofila. Problem w tym, że przestępca prawdopodobnie opuścił już Maroko i nic nie wskazuje, by miał szybko trafić za kratki.
 • Król Maroka zapowiada dochodzenie ws. ułaskawienia pedofila

  Król Maroka zapowiada dochodzenie ws. ułaskawienia pedofila

  Król Maroka Mohammed VI nie wiedział, jak ciężkich przestępstw dopuścił się hiszpański pedofil, którego ułaskawił przed kilkoma dniami; w przeciwnym razie nie skorzystałby z prawa łaski - zapewnił pałac w sobotę. Zapowiedziano dochodzenie w tej sprawie.
 • Król po czterech latach opuścił szpital

  Król Tajlandii Bhumibol Adulyadej wyszedł w czwartek ze szpitala w Bangkoku, do którego trafił w 2009 roku z powodu zapalenia płuc. Na ulicach tajlandzkiej stolicy 85-letniego monarchę, który jest bardzo popularny w swym kraju, witały tysiące ludzi.
 • 75 lat temu pochowano w Polsce Stanisława Augusta Poniatowskiego

  75 lat temu pochowano w Polsce Stanisława Augusta Poniatowskiego

  75 lat temu w Wołczynie pochowane zostały szczątki Stanisława Augusta Poniatowskiego, które po 140 latach powróciły do Polski. Na polecenie władz II Rzeczypospolitej odbyło się to jednak w tajemnicy i bez żadnych uroczystości.
 • Król Belgii ogłosił, że abdykuje

  Król Belgii ogłosił, że abdykuje

  Król Belgii Albert II ogłosił, że abdykuje. Oficjalnie ma to nastąpić 21. lipca, w dniu święta narodowego. O możliwej abdykacji króla mówiło się od dawna, a spekulacje nasiliły się, gdy królowa Holandii ogłosiła, że ustępuje.

Filmy - Król (5)

 • To najbardziej kochany król świata!

  Panujący obecnie monarcha Kambodży, król Norodom Sihamoni, świętuje 10-lecie swojego panowania. W stolicy kraju, Phnom Penh, odbywają się wielkie uroczystości, w których uczestniczą tysiące obywateli, wojsko, buddyjscy duchowni i najwyżsi oficjele państwowi. Sihamoni to niezwykły władca. Ponieważ konstytucja ogranicza jego rolę do symbolicznego wymiaru, król angażuje się w pomoc na rzecz najuboższych i potrzebujących. Swoją działalnością charytatywną zaskarbił sobie szacunek poddanych. „Kochamy go, dlatego tutaj jesteśmy” – takie słowa można było usłyszeć najczęściej na placu, na którym odbywały się centralne uroczystości rocznicowe. Król Sihamoni ma za sobą karierę w dyplomacji. Mówi płynnie po francusku, angielsku i… czesku. W młodości był również tancerzem baletowym. Jest znany z głębokiej religijności i wstrętu do politycznych intryg, którym z upodobaniem oddawał się jego ojciec, Norodom Sihanouk.
 • Ekshumacja tajemniczego króla. Jest czczony jako święty

  W katedrze w Uppsali, w obecności mediów, otworzono niewielką pozłacaną trumnę... Oczom zebranych ukazała się czaszka i szkielet, a także bogato zdobiona królewska korona. Naukowcy i kościelni oficjele podjęli decyzję o ekshumacji szczątków króla Eryka IX, który zasiadał na tronie Szwecji w latach 1155 – 1160, a po śmierci został ogłoszony świętym. Jego życie wciąż skrywa przed historykami wiele zagadek. Kim naprawdę był władca, który zginął w straszny sposób z rąk zamachowca, i któremu po śmierci zaczęto przypisywać dokonywanie licznych cudów? Być może nauka rzuci nieco światła na tę tajemniczą postać spowitą mrokami średniowiecza.
 • Ewa Kopacz powitała króla Norwegii

  Przebywający z trzydniową wizytą w Polsce król Norwegii Harald V odwiedził sejm. Przywitała go marszałek Ewa Kopacz. (TVN24/x-news)
 • Bogusław Linda: Król "półkowników"

  Bogusław Linda otrzymał Nagrodę Specjalną im. Zbyszka Cybulskiego - dla starszych aktorów, którzy, według Fundacji Kino, "w czasach PRL-u nie mogli być uhonorowani Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego z powodów politycznych".