InteriaTV - kredyt

Synonimy:
kredyty, kredyty bankowe
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Kredyt (116)

 • Każdego dnia dochodzi w Polsce do kilkuset prób wyłudzenia kredytu na cudze nazwisko

  Utrata dokumentu tożsamości to poważny problem. Osoba, która wejdzie w posiadanie naszych danych, może na nie np. zaciągnąć kredyt, założyć fikcyjną firmę czy wynająć pokój w hotelu i obarczyć nas w ten sposób zobowiązaniami finansowymi. Co powinniśmy zatem zrobić, by uniknąć tego typu nieprzyjemnych sytuacji?
 • Rosną nasze dochody i coraz więcej wydajemy na konsumpcję, a kredyty są tanie

  Od dwóch lat tanieją kredyty gotówkowe i coraz więcej wydajemy na konsumpcję. Przy przeciętnym kredycie konsumpcyjnym 8,5 tys. zł na jego spłatę wydajemy rocznie o prawie 100 zł mniej.
 • Czy wzrosną raty kredytów?

  Czy wzrosną raty kredytów? Opowiedziała o tym ekonomistka i blogerka finansowa Katarzyna Iwanoska. Jak dodaje, biorąc kredyt hipoteczny, warto przeanalizować możliwy wzrost oprocentowania. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Cudzoziemcy szukają kredytów w Polsce, coraz częściej to Ukraińcy

  Ponad pół miliona kont w polskim systemie bankowym należy do obcokrajowców. Coraz więcej: do obywateli Ukrainy. Zaciągnęli oni dotychczas w polskich bankach ponad 8 tys. kredytów na łączną kwotę 43,6 mln zł. Obecnie spłacają 5,1 tys. zobowiązań na łączną wartość 7,7 mln zł, co na 1 osobę wynosi 1 511 zł.
 • Kupujemy auto: Sposoby finansowania

  Nowe samochody cieszą każdego - któż by nie chciał mieć pachnącego nowością auta, bez żadnych skaz, wad i śladów użytkowania. Niestety, nie każdy z nas jest w stanie wydać jednorazowo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jakie są alternatywne sposoby finansowania auta? Katarzyna Frendl wraz z ekspertami marki Skoda przygotowali dla was krótki poradnik na temat sposobów finansowania auta - zobaczcie! Materiał powstał we współpracy z marką Skoda.
 • Co zrobić, gdy ktoś wziął kredyt na nasze dane?

  Informacje zawarte w dowodzie osobistym często są wykorzystywane przez oszustów. Co zrobić gdy zgubimy ten dokument? W "Dzień Dobry TVN" radca prawny Przemysław Ligęzowski wyjaśnił, czy podanie samego numeru PESEL jest już niebezpieczne i czy hotel i wypożyczalnie mogą żądać pozostawienia dowodu osobistego w zastaw. Co zrobić, kiedy ktoś weźmie kredyt na nasze dane? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • KUKE otwiera nowe kanały sprzedaży

  W 2018 roku Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych nie planuje wprowadzania nowych produktów, ale chce jak najbardziej dopasować obecną ofertę do potrzeb klientów. Firma chce otworzyć nowe kanały sprzedaży.– Chcemy udoskonalać nasze dotychczasowe produkty. W najbliższym roku skupimy się na pomocy klientom w obszarze, w którym obecnie już działamy – powiedziała serwisowi eNewsroom Katarzyna Kowalska, wiceprezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. – Najważniejszym i najczęściej sprzedawanym produktem jest ubezpieczenie pakietowe.
 • Zmiany w kredytach mieszkaniowych, co się dzieje z frankowiczami

  Liczba osób spłacających kredyty mieszkaniowe w ciągu 2017 r wzrosła o 103,5 tys. osób (2,8%). Zadłużenie w kredytach mieszkaniowych zmalało o 4,4 mld zł, głównie w portfelu walutowym, gdzie spadło o 29,4 mld (16%).
 • Boom kredytowy 10 lat temu: Czy powtórzy się kryzys mieszkaniowy sprzed dziesięciu lat

  Przed dziesięciu laty rynek mieszkaniowy był bardzo przegrzany. Ceny załamały się. W ostatnich latach kupowaliśmy coraz więcej mieszkań na kredyt, stąd pojawiające się obawy, czy tamta sytuacja wkrótce się powtórzy.
 • Frank najtańszy od trzech lat. Przewalutowanie może jednak podnieść ratę kredytu

  Szwajcarska waluta jest najtańsza od trzech lat. Stosunkowo niski kurs franka do złotego może zachęcać osoby mające kredyty mieszkaniowe w tej walucie do przewalutowania ich na rodzimą walutę i zdjęcie sobie z barków ryzyka zmiany kursu. Jednak zdaniem przedstawiciela Związku Banków Polskich warto poważnie rozważyć, czy taki krok nie podniesie jednak rat kredytów.