krążek

Artykuły - Krążek (72)

 • Krążek Dapivirine bezpieczny także dla młodych kobiet

  Krążek Dapivirine bezpieczny także dla młodych kobiet

  Wcześniejsze badania wykazały, że stosowanie krążków dopochwowych Dapivirine zmniejsza liczbę zakażeń HIV o co najmniej 56 proc. u kobiet w wieku powyżej 25 lat. Okazuje się, że krążek może być skuteczny także u młodszych kobiet.
 • ​Tragedia podczas meczu hokeja. Nie żyje sędzia

  ​Tragedia podczas meczu hokeja. Nie żyje sędzia

  Czeski sędzia hokejowy Pavel Lainka zmarł na skutek obrażeń, jakich doznał po uderzeniu krążkiem w trakcie meczu towarzyskiego juniorów.
 • Hokejowe MŚ Dywizji IA: Włosi już pewni awansu do Elity

  Hokejowe MŚ Dywizji IA: Włosi już pewni awansu do Elity

  Hokeiści Włoch pokonując w piątek Węgry 2-1 podczas MŚ Dywizji IA zapewnili sobie awans do Top Division.
 • NHL: Dramat na lodzie. Sędzia trafiony krążkiem

  Niewiele brakowało, a poniedziałkowy mecz NHL pomiędzy Colorado Avalanche a Dallas Stars zakończyłby się tragicznie. Krążek po rykoszecie trafił w głowę sędziego Chrisa Rooneya.
 • Coldplay na Stadionie Narodowym w stolicy

  Coldplay na Stadionie Narodowym w stolicy

  Brytyjska grupa Coldplay zagra 19 września na Stadionie Narodowym. Warszawski występ będzie częścią trasy koncertowej promującej ostatni krążek zespołu, "Mylo Xyloto". Będzie to drugi występ grupy w Polsce.
 • Sex Pistols: Biały kruk sprzedany

  Sex Pistols: Biały kruk sprzedany

  "God Save The Queen" , 35-letni winylowy krążek z tym właśnie przebojem Sex Pistols, uzyskał na aukcji w serwisie eBay zawrotną cenę 19 tys. 672 dolarów. Płyta jest jedną z dwóch istniejących kopii.
 • Premiera krążka "Deep Forest" w Noc Muzeów w Warszawie

  Fani francuskiego zespołu "Deep Forest", łączącego muzykę elektroniczną z etniczną, wysłuchali w sobotę w Łazienkach Królewskich w Warszawie utworów z najnowszej płyty zespołu pt. "Deep Africa". Koncert odbył się w ramach Nocy Muzeów.
 • R.E.M. stawiają na "teraz"

  R.E.M. stawiają na "teraz"

  Wydany w 2008 r. "Accelerate" był swoistym manifestem R.E.M. Okazuje się jednak, że trio z Athens miało jeszcze więcej do powiedzenia, nagrywając swój kolejny krążek, "Collapse into Now".