Krakowski Festiwal Filmowy

Synonimy:
KFF,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krakowski Festiwal Filmowy (149)

 • Ponad 40 tys. widzów obejrzało filmy w ramach 60. KFF

  Ponad 40 tys. widzów obejrzało filmy w ramach 60. KFF

  W ciągu ośmiu festiwalowych dni, podczas 230 filmowych seansów, pokazane zostały 172 najnowsze filmy dokumentalne, animowane i krótkometrażowe fabuły z całego świata, które obejrzało ponad 40 tys. widzów - podsumowali organizatorzy 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
 • Znamy zwycięzców 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

  Znamy zwycięzców 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

  W sobotę, 6 czerwca, pierwszy polski festiwal filmowy online zakończył się uroczystą galą wręczenia nagród, podczas której poznaliśmy głównych laureatów wszystkich festiwalowych konkursów. Wydarzenie transmitowane na żywo w Internecie prowadził Maciej Stuhr, a licznie zgromadzona przed ekranami komputerów publiczność udowodniła, że pandemia nie stoi na przeszkodzie prawdziwej miłości do kina i festiwalu!
 • 60. Krakowski Festiwal Filmowy online zakończy się... w kinie!

  60. Krakowski Festiwal Filmowy online zakończy się... w kinie!

  60. Krakowski Festiwal Filmowy, który z powodu pandemii odbywa się w tym roku online, zakończy się jednak tradycyjnie. Pokaz filmów nagrodzonych odbędzie się w salach Kina Pod Baranami w Krakowie.
 • "Alchemik kina" Peter Forgacs nagrodzony Smokiem Smoków

  "Alchemik kina" Peter Forgacs nagrodzony Smokiem Smoków

  Węgierski dokumentalista i artysta multimedialny Peter Forgacs otrzymał we wtorek, 2 czerwca, w trakcie jubileuszowego 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego nagrodę Smoka Smoków za wyjątkowy wkład w rozwój światowej kinematografii dokumentalnej.
 • Rozpoczął się 60. Krakowski Festiwal Filmowy

  Rozpoczął się 60. Krakowski Festiwal Filmowy

  Niemal 200 filmów z całego świata zobaczą widzowie podczas rozpoczętego w niedzielę, 31 maja, 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (KFF). Festiwal otworzył dokument "Pollywood" Pawła Ferdka - opowieść o podróży do Ameryki śladami założycieli Hollywood - Samuela Goldwyna, Luisa B. Mayera i braci Warner.
 • 60. Krakowski Festiwal Filmowy: Wyjątkowa edycja

  60. Krakowski Festiwal Filmowy: Wyjątkowa edycja

  Krakowski Festiwal Filmowy obchodzi w tym roku swój 60. jubileusz. Ze względu na pandemię, wszystkie seanse, spotkania z twórcami i wydarzenia towarzyszące odbędą się online. W programie zaprezentowanych zostanie prawie 200 filmów z całego świata, w tym kilkadziesiąt premier, odbędzie się ponad 60 spotkań z filmowcami, bohaterami i jurorami. Galę wręczenia nagród poprowadzi Maciej Stuhr.
 • 60. Krakowski Festiwal Filmowy online: Nie zabraknie muzyki!

  60. Krakowski Festiwal Filmowy online: Nie zabraknie muzyki!

  60. Krakowski Festiwal Filmowy odbywa się w tym roku wyłącznie online. To jednak nie oznacza, że na jubileuszowej imprezie zabraknie muzyki. Organizatorzy przygotowali zarówno pokazy najciekawszych dokumentów muzycznych i spotkania z ich twórcami, ale również koncert, set DJ-ski i Noc Wideoklipów. Wydarzenia będą transmitowane na stronie i w mediach społecznościowych festiwalu. Festiwal rozpoczyna się w najbliższą niedzielę, 31 maja.
 • "Wielki strach": O tych wydarzeniach do tej pory milczano

  "Wielki strach": O tych wydarzeniach do tej pory milczano

  Na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym online odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Wielki strach” w reżyserii Pawliny Carlucci-Sforzy. Film został wyprodukowany przez Studio Munka - SFP.
 • Krakowski Festiwal Filmowy: Ekranowe wymiary cielesności

  Krakowski Festiwal Filmowy: Ekranowe wymiary cielesności

  Samoakceptacja, dojrzewanie, niełatwe wybory. Na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym wyrazisty jest głos kobiet, które nie boją się opowiadać o często trudnych doświadczeniach związanych z własnym ciałem.
 • 60. Krakowski Festiwal Filmowy: Oto jurorzy!

  60. Krakowski Festiwal Filmowy: Oto jurorzy!

  Wybitne osobowości świata kina, filmowi twórcy, reprezentanci międzynarodowych festiwali, a także dotychczasowi laureaci Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W gronie jurorów jubileuszowej 60. edycji imprezy znaleźli się m.in. Jan Komasa, Leszek Możdżer i Łukasz Żal.

Filmy - Krakowski Festiwal Filmowy (2)

 • "52 procent" nagrodzony na KFF

  Film "52 procent", Rafała Skalskiego to opowieść o młodej baletnicy, która usiłuje dostać się do Rosyjskiej Akademii Baletu w Sankt Petersburgu. Tytułowe 52 procent to idealny stosunek proporcji długości nóg do wzrostu. Zobacz więcej na ten temat!
 • Pokazy plenerowe podczas KFF

  Oprócz projekcji konkursowych KFF ważnym punktem programu są imprezy towarzyszące. W tym roku nowością będą pokazy plenerowe. Jeden z nich odbędzie się w bardzo symbolicznym miejscu Krakowa, na terenie byłego getta. Wygraj zaproszenie na festiwal!