Krakowski Festiwal Filmowy

Synonimy:
KFF,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krakowski Festiwal Filmowy (159)

 • "Stancja": Jakub Zając i Agnieszka Warchulska w komedii z elementami horroru

  "Stancja": Jakub Zając i Agnieszka Warchulska w komedii z elementami horroru

  Film fabularny "Stancja" Adriana Apanela będzie miał światową premierę w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowym na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Film powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka w ramach Programu "30 Minut". W tej znakomitej komedii z elementami horroru wystąpili znani aktorzy: Agnieszka Warchulska, Jakub Zając, Anna Seniuk, Marian Opania.
 • Krakowski Festiwal Filmowy: Gdzieś w Europie, czyli w domu

  Krakowski Festiwal Filmowy: Gdzieś w Europie, czyli w domu

  W tegorocznym filmowym cyklu “Gdzieś w Europie" 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego odwiedzimy m.in. słynne włoskie studio Cinecitta, w którym tworzył Fellini, wyruszymy na pielgrzymkę ze Szwecji do Hiszpanii. Poznamy bohaterów, którzy poszukują swojej tożsamości i walczą o prawa do życia w zgodzie ze swoimi przekonaniami.
 • Krakowski Festiwal Filmowy: Wideobloger przeciwko reżimowi

  Krakowski Festiwal Filmowy: Wideobloger przeciwko reżimowi

  W umierającym mieście Kraju Chabarowskiego, na wschodnich rubieżach rosyjskiego imperium niepozorny taksówkarz rozpoczyna samotną krucjatę przeciwko reżimowi i codziennemu bezwładowi. Dzięki kamerze młodej reżyserki, Julii Sergini jesteśmy świadkami niezwykłego łańcucha wydarzeń, które zapoczątkował Wiktor Toropcew wyruszając w podróż swojego życia. Porywający film "Dalekowschodnia golgota" zobaczymy w międzynarodowym konkursie dokumentalnym Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
 • Polskie filmy na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  Polskie filmy na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  Premiery najciekawszych polskich filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych, powroty twórców nagradzanych i najświeższe debiuty, nagroda za wkład w rozwój światowej kinematografii dla Piotra Dumały - w programie Krakowskiego Festiwalu Filmowego szczególne miejsce zajmują zawsze produkcje twórców rodzimych, którzy opowiadają o Polsce i świecie w sposób oryginalny i bezkompromisowy.
 • Krakowski Festiwal Filmowy: Krótko i na temat

  Krakowski Festiwal Filmowy: Krótko i na temat

  W najstarszym konkursie Krakowskiego Festiwalu Filmowego rywalizują projekty najbardziej zróżnicowane stylistycznie. W tym roku o Złotego Smoka, rekomendację do Europejskiej Nagrody Filmowej oraz uproszczoną ścieżkę do Oscara zabiegać będzie 12 filmów dokumentalnych, 11 fabularnych i 13 animacji, łącznie 36 tytułów, a wśród nich 5 produkcji polskich. Na widzów czekają fascynujące opowieści z całego świata, zamknięte w formacie nieprzekraczającym 30 minut.
 • "Antybohater" i "Spacer z Aniołami" w programie 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

  "Antybohater" i "Spacer z Aniołami" w programie 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

  "Antybohater" Michała Kaweckiego i "Spacer z Aniołami" Tomasza Wysokińskiego - m.in. te produkcje zostaną zaprezentowane w międzynarodowym konkursie dokumentalnym Krakowskiego Festiwalu Filmowego. 61. odsłona imprezy odbędzie się w dniach 30 maja - 6 czerwca równolegle w kinach i online.
 • Zwycięzcy wielkich festiwali na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  Zwycięzcy wielkich festiwali na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  Krakowska Fundacja Filmowa, organizator 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego zapowiada pierwsze tytuły tegorocznego programu! Wśród wielu zaskakujących debiutów i długo oczekiwanych światowych premier znajdą się także 3 niezwykłe filmy dokumentalne, które zwyciężyły na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie: Sundance, IDFA i Berlinale.
 • 61. Krakowski Festiwal Filmowy: Zgłoszono prawie 2500 filmów!

  61. Krakowski Festiwal Filmowy: Zgłoszono prawie 2500 filmów!

  Właśnie upłynął termin nadsyłania filmów na Krakowski Festiwal Filmowy. Mimo pandemii, twórcom udało się ukończyć swoje dzieła. Zgłoszono prawie 2500 filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych z całego świata.
 • ​Najciekawsze polskie filmy dokumentalne na KFF VOD

  ​Najciekawsze polskie filmy dokumentalne na KFF VOD

  25 stycznia rusza kolejna edycja KFF VOD. Przez cały tydzień 5 najciekawszych polskich filmów dokumentalnych 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego będzie dostępnych na terenie całej Polski. Wśród nich festiwalowi laureaci i filmy, które cieszyły się największym zainteresowaniem publiczności.
 • Krakowski Festiwal Filmowy wraca… co miesiąc!

  Krakowski Festiwal Filmowy wraca… co miesiąc!

  Wirtualny projekt Krakowskiego Festiwalu Filmowego rusza w środę, 26 sierpnia - najciekawsze filmy festiwalu będą dostępne cyklicznie online w całej Polsce.

Filmy - Krakowski Festiwal Filmowy (2)

 • "52 procent" nagrodzony na KFF

  Film "52 procent", Rafała Skalskiego to opowieść o młodej baletnicy, która usiłuje dostać się do Rosyjskiej Akademii Baletu w Sankt Petersburgu. Tytułowe 52 procent to idealny stosunek proporcji długości nóg do wzrostu. Zobacz więcej na ten temat!
 • Pokazy plenerowe podczas KFF

  Oprócz projekcji konkursowych KFF ważnym punktem programu są imprezy towarzyszące. W tym roku nowością będą pokazy plenerowe. Jeden z nich odbędzie się w bardzo symbolicznym miejscu Krakowa, na terenie byłego getta. Wygraj zaproszenie na festiwal!