Muzyka - kraina

Artykuły - Kraina (4)

 • Mistyczna kraina muzyki

  Mistyczna kraina muzyki

  Tego samego dnia swoje podwoje w serwisie Miasto Muzyki otworzyły dwie stacje dla zwolenników skrajnie odmiennych gatunków - RMF Punk i RMF Rock Progresywny.
 • Zobacz jak pedałuje Tomasz Mars!

  Zobacz jak pedałuje Tomasz Mars!

  Płytą "Męski burdel" zadebiutował krakowski artysta Tomasz Mars, który w latach 2003-05 ten materiał prezentował na stałych koncertach w "Alchemii" na krakowskim Kazimierzu. To piosenki do "Wierszy skandalicznych" Michała Zabłockiego, tekściarza współpracującego z m.in. Grzegorzem Turnauem i Agnieszką Chrzanowską. Całość promuje utwór "Pedały", do którego teledysk możecie już obejrzeć na stronach INTERIA.PL.
 • "Generalnie jest to burdel"

  "Generalnie jest to burdel"

  "Męski burdel" (premiera 6 listopada 2006 roku) to debiutancka płyta krakowskiego artysty Tomasza Marsa, który w latach 2003-05 ten materiał prezentował na stałych koncertach w "Alchemii" na krakowskim Kazimierzu. To piosenki do "Wierszy skandalicznych" Michała Zabłockiego, tekściarza współpracującego z m.in. Grzegorzem Turnauem i Agnieszką Chrzanowską. Obaj autorzy opowiedzieli Emilii Chmielińskiej o tym czym jest męski burdel, o krakowskiej krainie łagodności i szansach na współpracę z Maciejem Maleńczukiem.
 • "Tasmańska tożsamość"

  "Tasmańska tożsamość"

  Tasmania, wyspa położona niespełna 250 kilometrów na południe od wybrzeża Australii, to nie tylko najmniejszy stan tego kraju, ale i kraina zapomniana przez boga i ludzi. To właśnie stamtąd pochodzi blackmetalowa grupa Ruins, której debiutancki album "Spun Forth As Dark Nets" dotarł w połowie sierpnia do europejskich sklepów, dzięki holenderskiej firmie Neurotic. Tandem Alex Pope (bas / gitara / wokal) i David