kraina

Artykuły - Kraina (58)

 • Stubai: Magiczna, zimowa kraina

  Stubai: Magiczna, zimowa kraina

  Dolina Stubai (z trasami zjazdowymi o łącznej długości 150 km) to wymarzony raj dla wszystkich fanów sportów zimowych. Narciarze, snowboardziści, skialpiniści, freestylowcy, freeskierzy, poszukiwacze adrenaliny, rodziny z dziećmi czy po prostu miłośnicy gór - każdy znajdzie tu coś dla siebie.
 • Hiszpańska kraina słońca

  Hiszpańska kraina słońca

  Andaluzja to największy hiszpański region pełen gorącego słońca, muzyki flamenco, corridy i fiesty.
 • Norwegia: Cuda epoki lodowcowej

  Norwegia: Cuda epoki lodowcowej

  Zapraszamy do krainy norweskich fiordów, gdzie natura odgrywa przed nami bodaj jeden z najcudowniejszych spektakli na naszym globie.
 • Wiosna w Krainie Otwartych Okiennic

  Wiosna w Krainie Otwartych Okiennic

  Po zimie spragnieni jesteśmy słońca, wody, świeżej zieleni. Wszystko to znajdziemy na Podlasiu. Więc w drogę!
 • Beskid Sądecki na każdą porę roku

  Beskid Sądecki na każdą porę roku

  Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zimą narty, latem spływy, jazdy konne, a jesienią górskie wędrówki. Położona w dolinie trzech górskich rzek: Dunajca, Popradu i Kamienicy ziemia sądecka urzeka swoim pięknem.
 • Urlop w krainie wiecznej wiosny

  Urlop w krainie wiecznej wiosny

  Na mapach w dużej skali to zaledwie kropeczka na Oceanie Atlantyckim 1000 km na zachód od Portugalii. Jej powierzchnia jest niespełna 2 razy większa od Warszawy. Ale jaka to kropeczka! Bardzo łagodny klimat Madery sprawia, że dojrzewają tu banany, uprawia się trzcinę cukrową i winorośl. Egzotyczne kwiaty kwitną cały rok. Turyści pokochali tę krainę wiecznej zieleni, mimo że próżno tu szukać plaż. Tu podziwia się naturalny surowy krajobraz.
 • 7 krain - 7 klimatów Bożego Narodzenia

  7 krain - 7 klimatów Bożego Narodzenia

  Alzacja w czasie świąt Bożego Narodzenia zaprasza do 7 różnych krain, a tym samym do 7 różnych klimatów. Każdy z nich ma swoje cechy szczególne, swoją autentyczność i... swoje atrakcje.
 • Kraina pływających gór

  Kraina pływających gór

  Zimne góry lodowe, białe noce, dzielni żeglarze i rozgrzane serca mieszkających na Grenlandii Inuitów. Wizyta w Zatoce Disko to wyśmienity sposób na poznanie tej zapewniającej gorące wrażenia mieszanki. Tylko tu, na wydawałoby się niedostępnym lądzie, można przeżyć przygodę, która długo pozostanie w pamięci.
 • Normandia - kraina dzikich plaż

  Normandia - kraina dzikich plaż

  Białe, miejscami żółtawe wapienne klify jak kaskada stromo opadają na wąskie plaże. Wyrzeźbił je przez setki tysięcy lat wiatr i często wzburzone tu morskie fale. Miejscami plaże są kamieniste, miejscami piaszczyste - każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Szlakiem kolei wąskotorowej

  Szlakiem kolei wąskotorowej

  Żnin, Wenecja, Biskupin, Pałuki. Kraina zabytków i stu trzydziestu jezior.

Filmy - Kraina (1)

 • Fantastyczna kraina nanolandii

  Świat, w którym żyjemy, to o wiele więcej, niż tylko suma jego cząstek. Odkrywamy tę prawdę oglądając film "Nano w życiu".