kradzieże

Artykuły - Kradzieże (84)

Filmy - Kradzieże (6)

 • W majówkę złodzieje nie odpoczywają

  Długi majowy weekend to okres wzmożonej aktywności złodziei i włamywaczy. Pozostawione przez nas niezabezpieczone mieszkanie czy dom może paść ich łupem, a nasza nieuwaga - zostać łatwo wykorzystana. Jak przygotować się do długiego weekendu, by uniknąć takich przykrych niespodzianek? O tym Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji. - Zawsze, planując wyjazd, musimy się do niego dobrze przygotować. Pierwsza sprawa to zabezpieczenie domu czy mieszkania. Przed wyjazdem sprawdźmy wszystkie instalacje, w tym gazową, i okna. Upewnijmy się, że alarm jest załączony, jeżeli go posiadamy. Poprośmy też dobrego sąsiada o to, żeby od czasu do czasu wpadł do nas, tak, aby było wrażenie, że w mieszkaniu jest "ruch". Przy dłuższym wyjeździe dobrze jest zlecić komuś wyjmowanie poczty z naszej skrzynki, żeby jej nagromadzenie nie sugerowało, że nie ma nas w domu - mówi policjant.
 • Kradzieże torów, kabli i innych elementów infrastruktury kosztowały 30 mln

  Na kradzieżach i dewastacji infrastruktury, które zwiększają zagrożenie dla zdrowia i życia, traci i społeczeństwo, i gospodarka. - To są kwoty powyżej 28 mln złotych – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Marzena Śliz, dyrektor Departamentu Rozwoju Infrastruktury w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. - To przekłada się oczywiście na dostarczenie energii elektrycznej odbiorcom, co jest bardzo źle odbierane, a więc energetyka traci swój wizerunek – potwierdza w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Andrzej Pazda z Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej z siedzibą w Poznaniu.
 • "Sztuczny tłok”, "na kosę", "zza parawanu" - jak działają kieszonkowcy

  "Sztuczny tłok”, "na kosę", "zza parawanu" to tylko niektóre z metod kieszonkowych złodziei. Okradają na ogół w sklepach, autobusach, pociągach i na dworcach kolejowych. Duży tłok sprzyja ich działaniom. Oto film o tym, jak działają kieszonkowcy, przygotowany przez opolskich policjantów.
 • Zuchwałe włamania. Kradli bankomaty pełne pieniędzy!

  Kamery monitoringu w hrabstwie Miami-Dade na Florydzie w USA zarejestrowały jednej nocy dwa bardzo podobne włamania do sklepów. Przestępcy, przy użyciu liny przymocowanej do samochodu, starali się ukraść bankomaty. Pierwsza próba okazała się skuteczna. Za drugim razem bankomat oparł się sile koni mechanicznych - i ani drgnął. Jeden ze złodziei podjął jeszcze desperacką próbę przewrócenia go własnym ciałem. I tym razem to maszyna wyszła ze starcia zwycięsko. Przestępca, ranny w rękę, uciekł. - To nagranie najprawdopodobniej trafi do kompilacji najgłupszych wideo - powiedział policjant badający sprawę.