Krab

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
krab ,

Artykuły - Krab (13)

 • "Krab" na koreańskim podwoziu już strzela

  "Krab" na koreańskim podwoziu już strzela

  Strzelanie w dzień i w nocy, z wielu pozycji i pod odmiennym kątem, różnego typu ładunkami miotającymi – tak wyglądała artyleryjska część „badań typu” 155-milimetrowej armatohaubicy "Krab". Polskie działo jest po raz kolejny sprawdzane ze względu na zmianę podwozia. Zmagającą się z problemami technicznymi polską konstrukcję zastąpiono koreańską.
 • Owoce morza dla boga wojny

  Owoce morza dla boga wojny

  Krab, Kryl, Rak i Homar. Wbrew pozorom to nie menu restauracji, lecz nazwy programów zbrojeniowych, które będą przez najbliższe dekady kształtowały oblicze polskiej artylerii.
 • Lufa made in Poland

  Lufa made in Poland

  Huta Stalowa Wola, która kupuje lufy od zagranicznych dostawców, sama chce je produkować. Za 16 milionów złotych zamierza wybudować do końca przyszłego roku pierwszą w tej części Europy lufownię – informuje polska-zbrojna.pl. Inwestycja szybko się zwróci dzięki produkcji trzech typów uzbrojenia – Krabów, Kryli i Raków.
 • Huta zbuduje kołowego Kraba

  Huta zbuduje kołowego Kraba

  Nowa, polska 155-milimetrowa armatohaubica na podwoziu kołowym powstanie dzięki współpracy z Izraelczykami. Zawarta kilka tygodni temu umowa pomiędzy Hutą Stalowa Wola a firmą Elbit przewiduje, że polska strona dostanie od zagranicznego partnera całą technologię niezbędną do produkcji działa.
 • Jak przygotować kraba? Zrób to sam!

  Jak przygotować kraba? Zrób to sam!

  Kuszą cię egzotyczne dania, ale nie wiesz jak się za nie zabrać? Dziś nauczymy cię, jak przyrządzać kraba!
 • Automat do sprzedaży żywych krabów

  Chińskim inżynierom nie brak pomysłów: wyprodukowano i uruchomiono pierwszy automat do sprzedaży żywych krabów. Uruchomiony w październiku w Nankinie (wschodnie Chiny), na głównej stacji metra automat do tej pory działa bez zarzutu.
 • Węzełki z krabami

  Węzełki z krabami

  Przekąska dla dwojga.
 • Kraby żywiące się wyłącznie drewnem żyją w głębiach oceanu

  W głębinach oceanu żyją kraby, które żywią się wyłącznie drewnem - opadającymi na dno kawałkami drzew czy wraków. O badaniach skorupiaka z nietypowymi upodobaniami informuje pismo "Marine Biology".
 • Krab uca broni nory sąsiadki w zamian za seks

  Samice krabów uca uprawiają seks z sąsiadem w zamian za obronę przed innymi samcami, które mogą się pojawić w pobliżu nory - informuje pismo "Biology Letters".
 • Krab odczuwa i pamięta ból

  Kraby nie tylko odczuwają ból, ale też pamiętają ból doznany w przeszłości - dowodzą naukowcy irlandzcy na łamach pisma "Animal Behaviour".

Filmy - Krab (2)