Kościelisko

Artykuły - Kościelisko (19)

• Tour de Pologne. Zmiana trasy dwóch etapów

Tour de Pologne. Zmiana trasy dwóch etapów

Nie w Zakopanem, a w Kościelisku zakończy się szósty etap 76. Tour de Pologne. Nieznacznie wydłużono też trasę ostatniego, siódmego odcinka - poinformowali w piątek organizatorzy wyścigu.
  • Czołowe zderzenie na Podhalu. Siedem osób w szpitalu

Czołowe zderzenie na Podhalu. Siedem osób w szpitalu

Poważny wypadek w Dzianiszu na Podhalu. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe. Siedem osób zostało przewiezionych do szpitala. Wśród poszkodowanych jest kobieta w zaawansowanej ciąży. Kierowca, który spowodował wypadek, najprawdopodobniej był pijany.
  • Taki pałac wybudował sobie Franciszek Smuda

Taki pałac wybudował sobie Franciszek Smuda

Budował równocześnie polską reprezentację na Euro i ogromny dom w Kościelisku. Budynek wyszedł mu znakomicie - informuje "Tygodnik Podhalański".
  • MP w biegach narciarskich: Drugie złoto Jaśkowiec

Ostatnią okazją do walki o medale narciarskich mistrzostw Polski był bieg techniką dowolną ze startu wspólnego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Drugie złoto w tych zawodach zdobyła Sylwia Jaśkowiec, natomiast w gronie mężczyzn triumfował Sebastian Gazurek.
  • Jaśkowiec i Kreczmer najlepsi w sprincie

Sylwia Jaśkowiec (AZS AWF Katowice) oraz Maciej Kreczmer (LKS Poroniec Poronin) wygrali w czwartek w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach sprint, pierwszą konkurencję narciarskich mistrzostw Polski seniorów w biegach narciarskich. Justyna Kowalczyk nie startuje.
  • Biathlonowe ME U26: Sukces Wołkowa, Polacy daleko

Rosjanin Aleksiej Wołkow zdobył w estońskiej miejscowości Otepaeae złoty medal biathlonowych mistrzostw Europy do lat 26 w biegu na 12,5 km na dochodzenie. Najlepszy z czwórki Polaków Mirosław Kobus (BKS WP Kościelisko) był 36.
  • LOTOS Cup 2010 zakończony

LOTOS Cup 2010 zakończony

Opady śniegu towarzyszyły młodym skoczkom rywalizującym w ostatnim konkursie VI edycji LOTOS Cup 2010. Na Średniej Krokwi w Zakopanem rywalizowało ponad 150 zawodników z 18 klubów z całej Polski, a także skoczkowie z Białorusi i Rumunii.
  • Lotos Cup: Zniszczoł lepszy od Bryta

Słońce i lekki mróz towarzyszyły w piątek siódmemu konkursowi tegorocznej, VI już edycji zawodów LOTOS Cup 2010. Konkurs rozegrany został na skoczniach Zespołu Skoczni Średnich w Zakopanem.
  • MŚJ w biathlonie - dalekie lokaty polskich juniorek

Katarzyna Leja (BKS WP Kościelisko) zajęła 38. miejsce w biegu na 12,5 km w mistrzostwach świata juniorów w biathlonie, które odbywają się w szwedzkiej miejscowości Torsby. Złoty medal wywalczyła Rumunka Reka Ferencz.
  • Zwycięstwo sztafety BKS WP Kościelisko

Sztafeta mieszana BKS WP Kościelisko, w składzie Karolina Pitoń, Zuzanna Smolec, Mirosław Kobus, Adam Kwak, zdobyła w poniedziałek na Jamrozowej Polanie w Dusznikach Zdroju złoty medal mistrzostw Polski w biathlonie letnim.