korporacja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Korporacja (Film (2003)[The Corporation] Reż.Mark Achbar) ,

Artykuły - Korporacja (494)

 • Jim Samples obejmie funkcję prezesa grupy TVN

  Jim Samples obejmie funkcję prezesa grupy TVN

  Jim Samples obejmie czasowo funkcję prezesa zarządu TVN w Warszawie - poinformowała w środę Scripps Networks International, amerykańska korporacja medialna, do której należy polska grupa telewizyjna.
 • Ujarzmij korporację - kilka zasad, jak przetrwać w dużej firmie

  Ujarzmij korporację - kilka zasad, jak przetrwać w dużej firmie

  Dostałeś pracę w korporacji? Na pewno cieszy cię perspektywa wyższej pensji, możliwości awansu i rozwoju oraz prestiż, jaki wiąże się z pracą w dużej firmie. Z jednej strony praca w korporacji kusi, a z drugiej wymaga dostosowania się do ustalonych reguł oraz dużej elastyczności.
 • Jak okiełznać "Mordor"? 12 zasad przetrwania w korporacji

  Jak okiełznać "Mordor"? 12 zasad przetrwania w korporacji

  Niektórzy mawiają, że z korporacją jest jak z narkotykami. Najlepsze wyjście? Nie wchodzić. Czasami jednak zmierzenie się z korporacyjną machiną jest dla nas jedyną szansą, aby zdobyć doświadczenie i zaistnieć na rynku pracy. Jak odnaleźć się w "Mordorze"?
 • Apetyt na szkolenia

  Uważa się, że jedną z największych zalet pracy w korporacjach są możliwości rozwoju. Czy faktycznie? Ola, Dominika i Mateusz opowiadają nam, czego nauczyli się, pracując w nowoczesnych centrach usług, i czy pomogło im to awansować.
 • Szefowi łatwo zrobić przekręt

  Szefowi łatwo zrobić przekręt

  Uważaj na facetów po czterdziestce
 • Jak ochronić swoją firmę przed atakami z zewnątrz?

  Jak ochronić swoją firmę przed atakami z zewnątrz?

  Konieczność ochrony przed niechcianą korespondencją i szkodliwym oprogramowaniem traktowana jest obecnie przez większość firm jako coś oczywistego. Z danych zgromadzonych w listopadzie 2012 roku przez Kaspersky Lab oraz agencję analityczną B2B International wynika, że 82 proc. firm na całym świecie zaimplementowało ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, podczas gdy 80 proc. wykorzystuje technologie antyspamowe. Jednak biorąc pod uwagę to, że cyberprzestępcy wykorzystują coraz bardziej wyrafinowane techniki kradzieży informacji, niezbędne są dodatkowe narzędzia ochrony.
 • ​Pracująca mama: Gdzie szukać zatrudnienia?

  ​Pracująca mama: Gdzie szukać zatrudnienia?

  Mamy po okresie urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego muszą samodzielnie wypracować sposób łączenia opieki nad dziećmi z pracą. Możliwości osiągnięcia równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym są różne w zależności od branży, w której pracują kobiety, i wewnętrznych regulaminów poszczególnych firm. Czy istnieje praca marzeń dla kobiet pragnących rozwijać się zawodowo i sprawdzać się w roli mamy?
 • Drugie życie dziewczyn z korporacji

  Drugie życie dziewczyn z korporacji

  Rano biegną do biura, wpadają w tryby korporacyjnej machiny, ale wieczorami stają się artystkami z krwi i kości.
 • Biznes młodych po polsku

  Biznes młodych po polsku

  Młodzi Polacy masowo przechodzą na samozatrudnienie.
 • Cała prawda o pracy w korporacji

  Cała prawda o pracy w korporacji

  Praca w korporacji kojarzy się z brakiem prywatności, stresem, naciskiem na wyniki, wyścigiem szczurów. Jednak dla wielu osób etat w wielkiej firmie to bezpieczeństwo, komfort pracy i możliwości rozwoju. Czy w korporacji można sobie pozwolić na własną inicjatywę, czy trzeba wykonywać polecenia szefa? Na te i inne pytania odpowiadali Marcin Klimczyk i Adam Suchenek z Philip Morris - goście CZATerii. Poniżej zapis rozmowy.

Filmy - Korporacja (3)

 • Na inwestycji w obligacje korporacyjne można zarobić nawet kilkanaście procent

  Stopy zwrotu oferowane przez obligacje korporacyjne wynoszą nawet do kilkunastu procent rocznie. Inwestycja obarczona jest przy tym niższym poziomem ryzyka niż zakup akcji. Jak jednak ostrzega Paweł Gosz z Domu Maklerskiego Michael/ Ström, przy budowie portfela obligacji niezbędna jest właściwa selekcja spółek. W razie niewypłacalności emitenta inwestor może stracić bowiem nawet cały zainwestowany kapitał. – Jeżeli inwestujemy w obligacje korporacyjne, to liczymy na stały dochód w określonym terminie do wykupu tych obligacji. W przypadku akcji mamy do czynienia z dużo większymi wahaniami cen, problemem upłynnienia tych akcji, a stały dochód zależy od tego, czy spółka wypłaca dywidendę, czy nie – mówi Paweł Gosz, menadżer transakcji i analityk Domu Maklerskiego Michael/ Ström. Przy budowie portfela obligacji korporacyjnych niezbędna jest szczegółowa analiza kondycji finansowej emitentów. Choć z reguły instrumenty dłużne charakteryzują się niższym poziomem ryzyka niż akcje, to jednak w przypadku niewykupienia emisji inwestor naraża się na utratę nawet całego zainwestowanego kapitału.
 • M. Grendowicz: Menadżer musi uczestniczyć w transformacji firmy

  Trudności w gospodarce powodują często konieczność przeprowadzenia zmian w przedsiębiorstwach. To z reguły budzi opór pracowników, którzy zwykle wolą zachować status quo. Jak twierdzą eksperci, dobry menedżer musi unikać nagłych zmian i sam uczestniczyć w ewentualnej transformacji. – Zmiana jest czymś niezwykle trudnym, a bronienie się przed nią to normalna ludzka reakcja – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Mariusz Grendowicz, prezes Polskich Inwestycji Rozwojowych. – Dlatego też spowodowanie, by została ona zaakceptowana przez jakąkolwiek organizację jest niezwykle trudne – dodaje.
 • Mężczyźni, wasz czas już mija!

  Parlament Europejski zaaprobował dyrektywę, w myśl której kobiety miałyby zajmować 40 procent stanowisk dyrektorów niewykonawczych w spółkach notowanych na giełdzie. Czy to oznacza koniec męskiej dominacji w świecie wielkich pieniędzy? - Kobiety wnoszą do zarządzania firmami większy pragmatyzm i lepszą organizację - przekonują zwolennicy tego rozwiązania. A może nie liczy się płeć, tylko kompetencje?