korozja

Artykuły - Korozja (4)

 • Powstaną metale 10 razy bardziej odporne na korozję

  Powstaną metale 10 razy bardziej odporne na korozję

  Naukowcom udało się opracować niedrogi proces technologiczny, dzięki któremu powstaną metale 10 razy bardziej odporne na korozję od obecnych.
 • Przez 50 lat zbierał samochody. Uzbierał pół tysiąca...

  Przez 50 lat zbierał samochody. Uzbierał pół tysiąca...

  To szalona i momentami wręcz nieprawdopodobna historia. Na pewnej farmie w Nebrasce, we wsi liczącej 1776 mieszkańców, "ukryło się przed światem" 500 starych chevroletów. Starych, choć jednak nowych, bo nigdy nie sprzedanych ani nie zarejestrowanych. Nabywców znalazły dopiero niedawno, kiedy to 95-letni właściciel kolekcji postanowił rozstać się ze swoją ukochanymi "dziećmi"...
 • Nowe auto i rdzewieje!

  Nowe auto i rdzewieje!

  Klient kupił nową toyotę yaris. W niespełna rok po rozpoczęciu eksploatacji auta pojawiła się korozja na poszczególnych elementach karoserii.
 • Podwójne oblicze "szrotów"

  Podwójne oblicze "szrotów"

  Ostatnio w komentarzach zarzucaliście nam, że faworyzujemy samochody nowe, a dyskryminujemy używane. Tymczasem łamy naszego serwisu otwarte są dla obu stron tego "konfliktu".

Filmy - Korozja (1)

 • Jak szybko pozbyć się rdzy? Genialne triki

  Rdza to niestety nieuchronna przypadłość wszystkich produktów z żelaza: tlen i woda bezustannie powodują utlenianie się żelaza, co prowadzi do jego rozpadu. Niesprzyjające warunki mogą przyspieszać ten proces, warto więc zadbać, by go opóźniać jak tylko się da. Jeśli już mamy do czynienia ze skorodowanym przedmiotem, można w prosty sposób usunąć rdzę! Poznajcie nasze genialne triki, jak szybko pozbyć się rdzy domowymi sposobami - to naprawdę proste!