koronowirus

Artykuły - Koronowirus (40)

 • ​Aflofarm wspiera kolejne szpitale zakaźne

  ​Aflofarm wspiera kolejne szpitale zakaźne

  Kolejna pomoc od Aflofarmu. Pabianicki producent leków nie zwalnia tempa i tym razem rusza z akcją #aflofarmpostronielekarzy.
 • ​Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w handlu

  ​Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w handlu

  Rząd wprowadza na co najmniej 2 tygodnie kolejne ograniczenia w handlu i przemieszczaniu się - poinformował premier Mateusz Morawiecki. W sklepach spożywczych będą mogły być obecne maksymalnie trzy osoby na jedną kasę, w weekendy mają zostać zamknięte sklepy budowlane, wprowadzone będą godziny otwarcia sklepów tylko dla osób starszych. Wprowadzony ma zostać obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepów.
 • ​Działania pracodawcy w razie zagrożenia koronawirusem

  ​Działania pracodawcy w razie zagrożenia koronawirusem

  Warunki wykonywania pracy w każdym zakładzie powinny być bezpieczne i higieniczne. Dlatego też pracodawca powinien - w razie wystąpienia zagrożenia dla zdrowia i życia zatrudnionych - podjąć niezbędne działania przeciwdziałające zagrożeniu. Sytuacje niebezpieczne mogą być związane z różnymi okolicznościami, m.in. z rozprzestrzenianiem się groźnych chorób zakaźnych.
 • Można odzyskać pieniądze za wycieczkę

  Można odzyskać pieniądze za wycieczkę

  Jak odzyskać pieniądze za anulowaną wycieczkę? Pandemia koronawirsa pokrzyżowała plany urlopowe większości Europejczyków, a zarezerwowane wyjazdy zagraniczne trzeba było odwołać. Eksperci wskazują, kiedy i na jakich warunkach można odzyskać pieniądze za anulowaną wycieczkę.
 • Bank Światowy: Szybkie działania pomogą ograniczyć szkody gospodarcze wywołane koronawirusem

  Bank Światowy: Szybkie działania pomogą ograniczyć szkody gospodarcze wywołane koronawirusem

  Nowy koronawirus (COVID-19) spowodował już śmierć wielu ludzi i został słusznie uznany za globalne zagrożenie zdrowotne. Widząc jak wirus rozprzestrzenia się po całym świecie musimy sobie zadać pytanie: czy potrafimy ocalić ludzkie życie i ograniczyć szkody gospodarcze.
 • Hiszpanie szykują się do utraty pracy

  Hiszpanie szykują się do utraty pracy

  Grupowe zwolnienia w Hiszpanii. Z powodu osłabienia gospodarczego wywołanego koronawirusem redukcję zatrudnionych zapowiedziały m.in.: Ikea, SEAT i Iberia. W kraju z powodu COVID-19 zmarło 309 osób, a ponad 9 tys. zostało zarażonych. Gorszą sytuację w Europie mają tylko Włosi.
 • Eurogrupa szykuje się na plan gospodarczy KE

  Eurogrupa szykuje się na plan gospodarczy KE

  Ministrowie finansów Unii Europejskiej będą dziś rozmawiali na telekonferencji o wpływie koronawirusa na unijną gospodarkę i środkach, jakie należy przedsięwziąć, aby ten negatywny wpływ ograniczyć. Omówiony ma zostać plan Komisji Europejskiej. Wezmą w niej udział także szefów resortów finansów z krajów, które nie mają wspólnej waluty.
 • KE: Do Polski ma trafić 7,4 mld euro w związku z wpływem koronawirusa na gospodarkę

  KE: Do Polski ma trafić 7,4 mld euro w związku z wpływem koronawirusa na gospodarkę

  Z unijnego funduszu o wartości 37,3 mld euro w ramach pakietu środków mających złagodzić wpływ epidemii na gospodarkę Polsce ma przypaść najwięcej - 7,4 mld euro - wynika z dokumentów KE. To dlatego, że Polska jest największym beneficjentem polityki spójności.
 • Skutki koronawirusa - trzy scenariusze na ich rozegranie

  Skutki koronawirusa - trzy scenariusze na ich rozegranie

  Analitycy giełdowi z Saxo Banku przedstawiają trzy scenariusze możliwego rozwoju sytuacji, pogrupowane od najlepszego do najgorszego. Być może żaden z nich nie będzie przebiegał w takiej formie, jaką opisujemy, należy zatem pamiętać, że to zaledwie zarys potencjalnych konsekwencji, mający na celu pobudzenie do refleksji i debaty na temat możliwego rozwoju wypadków - w żadnym razie nie jest to prognoza.
 • "Rzeczpospolita": Szykujcie szczepionkę dla gospodarki

  "Rzeczpospolita": Szykujcie szczepionkę dla gospodarki

  Zdaniem przedsiębiorców rząd powinien być gotowy na różne scenariusze rozwoju epidemii - informuje w czwartek "Rzeczpospolita". Należałoby uruchomić różne instrumenty wsparcia – mówi "Rz” prezes Business Centre Club Marek Goliszewski.