korki

Artykuły - Korki (153)

 • Sześć godzin z Zakopanego do Krakowa. Rekord!

  Sześć godzin z Zakopanego do Krakowa. Rekord!

  Sześć godzin trwa w poniedziałek w godzinach popołudniowych podróż samochodem z Zakopanego do Krakowa. Witający nowy rok pod Tatrami turyści wyruszyli do swoich domów.
 • Po mieście wciąż najwygodniej samochodem

  Po mieście wciąż najwygodniej samochodem

  ​Ponad połowa mieszkańców miast uważa, że samochód to najwygodniejszy środek transportu. Jednocześnie większość z nich korki i brak miejsc parkingowych uważa za największą zmorę komunikacyjną w mieście.
 • Polacy narzekają na korki, ale nie rezygnują z samochodów

  Polacy narzekają na korki, ale nie rezygnują z samochodów

  ​2/3 Polaków narzeka na zbyt duże korki w mieście, a 59 proc. uważa, że komunikacja miejska jest zbyt droga. Mimo uciążliwych korków i tak często wybieramy własny samochód, na który wydajemy miesięcznie czterokrotnie więcej niż na bilet komunikacji miejskiej. Takie wnioski płyną z badania "Komunikacja w aglomeracjach - sytuacja i innowacje" zrealizowanego przez mytaxi - aplikację taxi. Jak wygląda mobilność w polskich miastach i czy Polacy są otwarci na nowoczesne rozwiązania, które mogą ją usprawnić?
 • Korki w miastach kosztują każdego kierowcę średnio 3,3 tys. zł rocznie

  Korki w miastach kosztują każdego kierowcę średnio 3,3 tys. zł rocznie

  Kierowcy i gospodarka tracą miliardy złotych przez korki w polskich miastach. Tylko w Warszawie średni koszt na jednego kierowcę to blisko 4 tys. zł - wynika z badania Deloitte i Targeo.pl.
 • Ile będziemy stać w korkach w wakacje?

  Ile będziemy stać w korkach w wakacje?

  Czy w wakacje bramki na autostradach będą otwierane, jak to było za czasów poprzednich rządów?
 • Rekordowy korek na autostradzie. Miał 40 km!

  Gigantyczny korek długości 50 kilometrów utworzył się w poniedziałek na autostradzie w Ligurii w północnych Włoszech. Tak wygląda powrót z długiego weekendu w związku ze Świętem Wyzwolenia.
 • Oto najbardziej zakorkowane polskie miasta

  Producent nawigacji satelitarnych – firma TomTom – opublikowała właśnie coroczny raport dotyczący najbardziej zakorkowanych miast – Traffic Index 2016. Gdzie jeździ się najgorzej?
 • Statystyczny polski kierowca traci w korkach 3,3 tys. zł rocznie

  Statystyczny polski kierowca traci w korkach 3,3 tys. zł rocznie

  3,8 mld zł kosztowały w 2015 roku polskich pracujących kierowców korki w siedmiu największych polskich miastach. Oznacza to wzrost wobec poprzedniego roku, w którym udało się nieco zredukować te wartości. Na statystycznego kierowcę przypada więc 3350 zł rocznie. Nominalnie najwięcej tracą właściciele aut w Warszawie, jednak ze względu na różnice w zarobkach procentowo bardziej poszkodowani są wrocławianie czy krakowiacy.
 • Weekend w Warszawie - będą ogromne korki!

  Weekend w Warszawie - będą ogromne korki!

  W najbliższy weekend w stolicy odbędzie się kilka wydarzeń, które w połączeniu z remontami, doprowadzą do sporych utrudnień w ruchu samochodów.
 • Gdzie w Europie są największe korki? Można się zdziwić

  Gdzie w Europie są największe korki? Można się zdziwić

  ​Belgia jest najbardziej zakorkowanym państwem w Europie Zachodniej. Na drugim miejscu jest Holandia, a za nią - Niemcy.

Filmy - Korki (3)

 • Kopernik Była Kobietą - Korki

  Czy kiedykolwiek unikniemy korków? To pytanie, które zadaje sobie każdy z nas. Nasi prowadzący wraz z ekspertami spróbują na nie odpowiedzieć. Sprawdzą też, czy kiedykolwiek będziemy mogli latać, dowiedzą się czym jest hyperloop i czy drony są naszą przyszłością. A to wszystko w poszukiwaniu transportu idealnego, który będzie tani, szybki i wygodny, a przy tym ekologiczny!
 • Sposób na szybkie parkowanie

  Właściciele samochodów, mieszkający w dużych miastach, mają coraz większe trudności ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. Kierowcy, krążący w poszukiwaniu miejsca, są jedną z głównych przyczyn tak dużego zakorkowania w polskich aglomeracjach. Z badań wynika, że kierowcy poszukujący miejsc parkingowych generują 1/3 korków. Pojawiły się jednak rozwiązania oparte o nowe technologie, które mają poprawić sytuację. Chodzi o to, aby stworzyć system, który pozwoli kierowcy na znalezienie miejsca parkingowego i jednocześnie poinformuje zarządcę miasta albo odpowiednią instytucję o tym, że takie miejsca są potrzebne – mówi Maciej Pobocha z Connected Life Magazine. Jak działa taki system? W podłożu lub w oświetleniu zewnętrznym (np. w lampach znajdujących się wzdłuż ulicy) umieszcza się specjalny czujnik, który przekazuje informacje kierowcy. W Polsce takie rozwiązania stosowane są już w Łodzi, gdzie stworzono program pilotażowy na kilku ulicach. Niebawem ma się pojawić również w Poznaniu i Wrocławiu. Maciej Pobocha zapewnia, że taki system się sprawdza. - Dobrym przykładem jest San Francisco. Udało się tam ograniczyć czas na poszukiwanie miejsca parkingowego o ok. 40 %, a zakorkowanie miasta spadło o 10% - wyjaśnia ekspert.
 • Znaleźli genialny sposób na korki!

  Poruszanie się po Kairze - metropolii, w której granicach mieszka prawie 18 milionów ludzi - to prawdziwy koszmar. Metro jest przepełnione, a i tak liczba samochodów na tutejszych ulicach przekracza liczbę pasażerów tego ostatniego. W tej sytuacji coraz więcej Egipcjan decyduje się na podróżowanie do pracy... wodną taksówką. Szlakiem komunikacyjnym jest w tym wypadku oczywiście Nil. Ci, którzy spróbowali tego rodzaju transportu, twierdzą, że za nic w świecie nie przesiedliby się już do auta...