InteriaTV - Kora

Synonimy:
Kora, Kora Jackowska Olga Jackowska
Inne znaczenia:
KORBANK-PDA (Spółka NewConnect) ,

Filmy - Kora (41)

 • Kora (1951-2018)

  Wraz z zespołem Maanam weszła do klasyki polskiego rocka. Wyróżniała ją niespotykana ekspresja i forma przekazu. Kora starała się, aby jej kompozycje miały głębszy sens i poza linią melodyczną coś sobą reprezentowały. Większość piosenek kultowej formacji Maanam napisała sama Kora. Niestety 28 lipca 2018 artystka zmarła po długiej chorobie.
 • Kora w "Must Be The Music": Wstaję o godzinie czwartej rano

  Od dłuższego czasu Kora zamiast w Warszawie spędza większość czasu w swoim domu na Roztoczu. Jurorka "Must Be The Music" zdradziła na planie programu jak wyglądają jej poranki w malowniczej krainie w południowo-wschodniej Polsce.
 • Kora podczas wakacji będzie malować w Brazylii

  Kora ma już zaplanowane wakacje. Pojedzie do Brazylii. Gwiazda chce tam pisać piosenki oraz malować. Tak twórczo spędzany czas to jej jedyny sposób na relaks. Wokalistka właśnie skończyła zdjęcia do 10. edycji show „Must Be the Music”. 8 czerwca Kora świętowała swoje 64. urodziny. Z tej okazji na Facebooku projektanta mody Arcadiusa pojawiło się zdjęcie przedstawiające jego i wokalistkę podczas egzotycznej podróży. – Kontaktujemy się oczywiście na Skype, widzimy, rozmawiamy godzinami. Arcadius należy do nielicznego grona ludzi poznanych dosyć późno w moim życiu, bo jestem wierna w przyjaźni, których ja po prostu pokochałam. Kocham Arkadiusza i uważam, że jest częścią mojego życia i mojej rodziny – mówi Kora.
 • Wulkan energii w “Must Be The Music”. Czy to ona wygra program?

  Już w najbliższą niedzielę przedostatni castingowy odcinek dziewiątej edycji "Must Be The Music". Na scenie pojawi się zespół Magija z niezwykle charyzmatyczną wokalistką Aichą. - Ty to jesteś petarda! - powiedziała do wokalistki zespołu Kora. I rzeczywiście, w naszym wideo możecie zobaczyć, że Aicha na scenie czuje się jak ryba w wodzie, a utwór "If I Go" z repertuaru Elly Eyre brzmiał, jakby był stworzony właśnie dla niej. Czy zespół Magija ma szansę na przejście do półfinałów. Czy powalczy o zwycięstwo w tej edycji "Must Be The Music"? Dowiemy się już w niedzielę o godzinie 20:00 w Polsacie.
 • Kora w "Must Be The Music": To jest światowy utwór!

  Już w najbliższą niedzielę na scenie "Must Be The Music" zobaczymy m.in. zespół Slim Motion, którego występem zachwyciła się sama Kora. Zespół Slim Motion gra od 5 lat. Mimo to nie udało im się jeszcze zrobić oszałamiającej kariery. Wszystko wskazuje jednak na to, że przełom właśnie przed nimi. Po ich występie w 9. edycji "Must Be The Music", niezwykle krytyczna zazwyczaj Kora, nie szczędziła zespołowi komplementów. - Dla mnie rewelacja. Po prostu super. Fantastycznie! Gdzie wyście się chowali? - zachwycała się Kora. - To jest światowy utwór - zawyrokowała jurorka show Czy opinię Kory podzielą pozostali jurorzy? A może dojdzie do kolejnej ostrej wymiany zdań... Przekonamy się już w najbliższą niedzielę o godzinie 20:00 w Polsacie.
 • Kora w "Must Be The Music": Jestem zdrowa!

  Już w najbliższą niedzielę rusza "Must Be The Music. Tylko Muzyka". Podczas nagrań 9. edycji muzycznego show Kora zdradziła, jak się czuje po przebytej chorobie.
 • Must Be The Music: Wszystkie kłótnie Kory i Piotra Roguckiego. Tego nie było w telewizji !

  Odcinki castingowe ósmej edycji „Tylko Muzyka. Must Be The Music.” upłynęły pod znakiem świetnych występów uczestników oraz... ostrej wymiany zdań między Korą i Piotrem Roguckim. Czy tak ostro będzie także podczas półfinałowego odcinka już w najbliższą niedzielę? Kora i Piotr Rogucki podczas odcinków castingowych niejednokrotnie mieli odmienne zdanie na temat występujących uczestników i w ogóle tego nie ukrywali. Czasem wymiana zdań przeradzała się w karczemne awantury. Piotrowi Roguckiemu raz udało się tak zdenerwować Korę, że ta wyszła ze studia krzycząc: "Wychodzę. Do widzenia! Idę. Nie mogę już słuchać tego, co mówisz. Zostawiam wolne miejsce. Egzaltuj się!". Okazuje się, że to tylko jedna z wielu kłótni, do których doszło na planie. Wszystkie, wśród nich również te, których nie wyemitowano na antenie, możecie obejrzeć w naszym wideo. Zobaczcie sami - było naprawdę ostro!
 • Must Be The Music: Kora wyszła ze studia! Tak ostrej kłótni jeszcze nie było

  Tak nerwowej sytuacji w historii "Must Be The Music" jeszcze nie było! Kora ostro pokłóciła się z Piotrem Roguckim i wyszła ze studia! Powodem kłótni był występ uczestniczki, który bardzo spodobał się jurorowi. - Masz w sobie taką antyczną autentyczność – zaczął wychwalać ją Piotr Rogucki, co mocno zirytowało Korę. - Chyba za chwilę wyjdę stąd. Nie jestem w stanie znieść tego wysokiego diapazonu - skomentowała Kora. Potem było już tylko gorzej. - Wychodzę. Do widzenia! Idę. Zostawiam wolne miejsce. Egzaltuj się! - wykrzyczała mocno zdenerwowana Kora. Przypomnimy, że to nie pierwsza tak ostra wymiana zdań między Korą i Piotrem Roguckim. Zaledwie kilka tygodni temu jurorzy sprzeczali się o zespół Doomrow, który wystąpił na scenie "Must Be The Music". Jak widać relacje między jurorami znacznie się oziębiły. Kto był powodem tego konfliktu i jak wyglądał jej występ? Odpowiedź w niedzielę w „Tylko muzyka. Must be the music” o 20.00
 • MBTM: Piotr Rogucki pogryzł uczestniczkę!

  Tego w "Tylko Muzyka. Must Be The Music" jeszcze nie było. Piotr Rogucki pogryzł uczestniczkę w... łydkę! Zrobił to na prośbę Kory! Piotr Rogucki po raz kolejny udowodnił, że jest jurorem nieobliczalnym, a na własnej skórze przekonała się o tym 31-letnia Anna Karpińska z Gdańska. "Wygląda Pani smacznie, to na pewno!" - zakomunikował Rogucki, kiedy na scenie pojawiła się Ania. Kora w mig podchwyciła jego wypowiedź i namówiła go na niecodzienne zachowanie. "Piotruś idź panią podgryź. Popodgryzaj troszeczkę pod łydkami" - powiedziała Kora, a Piotr Rogucki posłusznie to zrobił.
 • Must Be The Music: Kora kłóci się z Roguckim!

  Dotychczas Kora i Piotr Rogucki spijali sobie z dzióbków. W 8 edycji "Tylko Muzyka. Must Be The Music", której pierwszy odcinek zobaczycie już w niedzielę 14 września, między jurorami dojdzie do ostrej wymiany zdań. „Ty chcesz mnie zdenerwować, czy co? Ty lepiej mnie nie denerwuj!” - powiedziała do Piotra Kora po tym, jak zobaczyła, że po występie jednego z zespołów Piotr wcisnął "NIE". „Chłopaki, nierówno graliście. Potrzebujecie trochę szlifu. Chodzi o to, żeby to jeszcze miało jakiś wyraz i spójność” - ocenił występ zespołu Piotr. W przeciwieństwie do Roguckiego uczestnicy bardzo spodobali się Korze! „Piotrek tak nie może być!” - powiedziała Kora i... zmieniła ocenę Piotra z "NIE" na "TAK"! No i się zaczęło!