kopia

Artykuły - Kopia (83)

 • Chińczycy skopiują wszystko. Teraz wzięli się za... europejskie miasta

  Chińczycy skopiują wszystko. Teraz wzięli się za... europejskie miasta

  Jedną z "wizytówek" Kraju Środka są podróbki. Chińczycy "inspirują" się dokonaniami innych w każdej dziedzinie przemysłu. Nie oszczędzą nawet liczących sobie po kilkaset lat budowli.
 • W Chinach powstała kopia austriackiego miasteczka

  W prowincji Guangdong (Kuangtung) na południu Chin zaczęło przyjmować gości miasteczko, które jest kopią malowniczego austriackiego Hallstatt. Przedsięwzięcie kosztowało 940 mln dolarów i jest być może najambitniejszą chińską "podróbką".
 • Stać cię na utratę danych?

  Stać cię na utratę danych?

  Wyłączając każdorazowo komputer jesteśmy przekonani, że znajdujące się na dysku twardym dokumenty - te tworzone podczas całego dnia pracy, na które poświęciliśmy długie godziny, wyniki kilkutygodniowej pracy, pełna księgowość firmy prowadzona za pomocą programu finansowo-księgowego czy też zdjęcia z wymarzonych wakacji - są bezpieczne i możemy spać spokojnie. Lokal i znajdujący się tam sprzęt są ubezpieczone, mamy zamontowany monitoring i wynajętą agencję ochrony mienia, zatem nie musimy się o nic martwić...
 • USA: Kopia Listy Schindlera zostanie sprzedana

  Sąd Najwyższy stanu Nowy Jork uchylił zakaz sprzedaży oryginalnej kopii Listy Schindlera wydany przez sąd niższej instancji: zostanie ona sprzedana za ponad 2 miliony dolarów, tj. ponad 1,5 miliona euro.
 • Kopia SMS na e-mail w sieci Play

  Kopia SMS na e-mail w sieci Play

  W ramach "Testuj usługi z PLAY" czwarty operator wprowadził właśnie testową obsługę przesyłania wysyłanych i odbieranych przez nas wiadomości tekstowych na żądany adres poczty elektronicznej. Kto może z niej skorzystać i czy trzeba za nią zapłacić?
 • Zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia na 22 października 2010 roku

  Raport bieżący nr 28/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Centrum Klima S.A. z siedzibą w Piastowie wpisanej do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000299712 (dalej "Spółka") działając na podstawie art. 399 § 1 ksh oraz art. 4021 ksh zwołuje na dzień 22 października 2010 r. na godzinę 12:00 w Wieruch
 • Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie to nie kopia MŚJ

  Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Jacques Rogge uważa, że rozpoczynające się 14 sierpnia w Singapurze pierwsze Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie nie będą kopią mistrzostw świata juniorów.
 • Kopia LittleBigPlanet

  Kopia LittleBigPlanet

  Kolejna "kopia" od EA - po Resident Evil 4 w kosmosie (Dead Space), po każualowej Forzy (Need for Speed: ProStreet) i niemal-Gridzie (Need for Speed: Shift), po klonie God of War (Dante's Inferno), kolejna gra Elektroników, która jest "prawie" jak inna. Create!
 • Ogłoszenie o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

  Raport bieżący nr 38/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bie¿šce i okresowe Zarząd spółki "PGE Polska Grupa Energetyczna Spółka Akcyjna" z siedzibą w Warszawie ("Spółka"), działając na podstawie art. 398, art. 399 § 1, 402(1) § 1 w związku z art. 402(2) ustawy z dnia z dnia 15 września 2000 roku Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2000 roku, nr 94, poz. 1037, ze zmianami) ("KSH") oraz § 28 ust. 1 pkt 1) Statutu Spółki, zwołu
 • "Ars Homo Erotica" w warszawskim Muzeum Narodowym

  Obraz Caravaggia, instalacja Davida Czernego, kopia Apolla Belwederskiego, akty Jana Matejki, szkice Michaiła Anikuszyna do pomnika Obrońców Leningradu - tak rozmaite dzieła znajdą się na wystawie "Ars Homo Erotica" w warszawskim Muzeum Narodowym.

Filmy - Kopia (2)

 • Mops stoczył walkę ze swoją ogrodową kopią

  Uroczy pies o imieniu Darcy Vader ma nieskończone pokłady energii. 10-miesięczny mops może pochwalić się także duszą wojownika. Zadziorny szczeniak został przyłapany na walce z ogrodową figurką psa. Mimo że kompan Vadera jest jedynie sztucznym odlewem, futrzak obszczekał go i sprawdzał jego autentyczność, próbując odgryźć mu ogon. (STORYFUL/x-news)
 • RMF: "Gwóźdź" Ziobry to kopia

  Jeśli Ziobro manipulował nagraniem, to będzie miał kłopoty z prawem - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Zbigniew Ćwiąkalski.