konwój

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Konwój (Film (1978)[Convoy] Reż.Sam Peckinpah) ,

Artykuły - Konwój (78)

 • Zbombardowano konwój przywódcy Państwa Islamskiego

  Zbombardowano konwój przywódcy Państwa Islamskiego

  Lotnictwo zbombardowało konwój, którym jechał szef tak zwanego Państwa Islamskiego.
 • Rosja wysłała konwój dla separatystów

  Rosja wysłała konwój dla separatystów z Donbasu. Oficjalnie, około 200 ciężarówek wiezie: żywność, lekarstwa, generatory prądotwórcze i przedmioty, które pomogą cywilom w regionach objętych walkami przetrwać zimę.
 • Niebieski konwój czeka na odprawę na polsko-ukraińskiej granicy

  Niebieski konwój czeka na odprawę na polsko-ukraińskiej granicy

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podziękował Angeli Merkel za wysłanie przez Niemcy konwoju samochodowego z pomocą humanitarną dla mieszkańców obwodu donieckiego. Ponad 100 niemieckich ciężarówek przekroczyło polsko-ukraińską granicę. W strefie buforowej oczekują na odprawę.
 • Polacy też tworzą konwój. Do Kaliningradu...

  Polacy też tworzą konwój. Do Kaliningradu...

  Pięć ciężarówek, a w nich 40 tysięcy kilogramów polskich jabłek. Tak ima być konwój, który chce pojechać z Polski do Obwodu Kaliningradzkiego. Jeśli konwój rosyjski jadący na Ukrainę był czystą propagandą, to czym jest polski konwój do Kaliningradu (Królewca)?
 • Ukraina: Kontrola pierwszych 4 ciężarówek

  Ukraina: Kontrola pierwszych 4 ciężarówek

  Rosyjscy i Ukraińscy celnicy rozpoczęli kontrolę pierwszych czterech ciężarówek "białego konwoju" - podała agencja ITA-TASS.
 • Ochojska: Ukraina nie potrzebuje pomocy konwoju

  Ochojska: Ukraina nie potrzebuje pomocy konwoju

  Strona ukraińska zobowiązana jest Konwencją Genewską przyjąć konwój z pomocą tylko w przypadku, gdy sama nie jest w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb ludności. Na razie Ukraina sobie z tym radzi - skomentowała w rozmowie z TVN24 Janina Ochojska, szefowa PAH. Oznaczałoby to, że pomoc rosyjskiego konwoju nie jest konieczna.
 • Fotyga: Polska nie wpuściła konwoju humanitarnego

  Fotyga: Polska nie wpuściła konwoju humanitarnego

  Anna Fotyga napisała list do szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton, w którym zwraca uwagę, że Rosja próbuje podstępem wjechać na teren Ukrainy pod pozorem niesienia pomocy pokrzywdzonym cywilom. Fotyga przypomina, że podobne zdarzenie miało też miejsce w Polsce i zakończyło się niewątpliwym sukcesem.
 • Korespondent BBC: Nie tylko białe ciężarówki, także pojazdy wojskowe

  Korespondent BBC: Nie tylko białe ciężarówki, także pojazdy wojskowe

  "Nie tylko białe ciężarówki z pomocą jadą autostradą w kierunku Rostowa, także pojazdy wojskowe" - donosi na Twitterze korespondent BBC Steve Rosenberg.
 • Nadajniki radiowe w „białym konwoju” z pomocą dla Ukrainy?

  Nadajniki radiowe w „białym konwoju” z pomocą dla Ukrainy?

  Ukraińska organizacja „Słuszna Sprawa” alarmuje, że rosyjski konwój z pomocą humanitarną dla Ukraińców może zostać ostrzelany rakietami typu Grad. W ciężarówkach mają być ukryte nadajniki radiowe. Liczący 280 pomalowanych na biało pojazdów konwój wyjechał z Woroneża do Biełgorodu. Na granicy rosyjsko-ukraińskiej jest oczekiwany wieczorem.
 • "Sueddeutsche Zeitung": Celem Putina jest sukces propagandowy

  "Sueddeutsche Zeitung": Celem Putina jest sukces propagandowy

  Wysyłając konwój z pomocą humanitarną na Ukrainę prezydent Władimir Putin chce odnieść sukces propagandowy - pisze niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Niemieccy komentatorzy nie wierzą w dobre intencje Kremla.

Filmy - Konwój (1)

 • Kawa i gazeta za kierownicą? To możliwe!

  Samochód spokojnie sunie po autostradzie, a kierowca relaksuje się, jedząc śniadanie i przeglądając poranną prasę... Brzmi nierealistycznie? Już za kilka lat taki widok na europejskich drogach będzie codziennością! /źródło: The NewsMarket/