konto oszczędnościowe

Artykuły - Konto oszczędnościowe (40)

 • Konta oszczędnościowe: Ranking listopad 2015

  Konta oszczędnościowe: Ranking listopad 2015

  Jedni wolą wydawać pieniądze, a inni je oszczędzać. Sprawdź, gdzie obecnie najlepiej ulokować swoje środki.
 • Ranking kont oszczędnościowych - styczeń 2015

  Ranking kont oszczędnościowych - styczeń 2015

  Nowy rok niesie ze sobą zwykle zmiany. Także TotalMoney.pl postanowiło zmienić comiesięczny ranking kont oszczędnościowych. Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem kont dla nowych środków, nowych klientów i standardowych. Które z nich jest najbardziej korzystne?
 • Czy Polacy oszczędzają na emeryturę?

  Czy Polacy oszczędzają na emeryturę?

  Wielu Polaków zastanawia się nad tym, czy przyszła emerytura pozwoli godziwie żyć. Niektórzy tracą nawet nadzieję na to, że państwo będzie w stanie nam ją w ogóle zapewnić. Spowodowane jest to małym zaufaniem do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na którym w głównej mierze oparty jest nasz system emerytalny. Wobec tego ludzie zaczęli poszukiwać alternatywnych form oszczędzania na przyszłość. Zobaczmy, jak to wygląda w Polsce.
 • Dywersyfikacja portfela oszczędnościowo-inwestycyjnego w okresie deflacji

  Zawirowania na światowych rynkach finansowych doprowadziły do destabilizacji wielu gospodarek i różnego typu makroekonomicznych skutków ubocznych. W bieżącym roku sytuacja kształtuje się optymistycznej. Dowodzą tego różnego rodzaju wskaźniki publikowane przez urzędy statystyczne na świecie i w Polsce. Spadają stopy bezrobocia, rosną wskaźniki nastrojów konsumentów czy prognozy dynamiki PKB. Jako, że wszystko w gospodarce jest powiązane - zawirowania dotknęły również wskaźników inflacji, która w naszym kraju sukcesywnie się zmniejszała, aż doczekaliśmy się pierwszej w historii wolnej Polski inflacji ujemnej - deflacji. Co to oznacza na rynku i jak w takich warunkach kształtować swój portfel oszczędnościowo-inwestycyjny?
 • Od czego zależy skłonność do oszczędzania - wyniki badań

  Od czego zależy skłonność do oszczędzania - wyniki badań

  Dlaczego jedni oszczędzają, a drudzy nie? Dlaczego jednym udaje się zgromadzić duże aktywa i zabezpieczyć się na przyszłość, a drugim nie? Z pewnością wpływa na to dużo okoliczności. Przeanalizowaliśmy, co wynika z badań naszej skłonności do oszczędzania.
 • Co łączy kraje o najwyższej stopie prywatnych oszczędności?

  Co łączy kraje o najwyższej stopie prywatnych oszczędności?

  Tak już na świecie bywa, że jedne narody oszczędzają znacznie więcej niż drugie. Mistrzami w tej dziedzinie są Chińczycy, Francuzi czy Szwajcarzy. Nie ma zaś jednej odpowiedzi, która wyjaśnia, dlaczego tak jest. Na ich zachowanie wpływa między innymi kultura, stabilność ekonomiczna oraz siła nabywcza ich zarobków. Jak powszechnie wiadomo - co kraj, to obyczaj. Przyjrzyjmy się więc, jak wygląda prywatne oszczędzanie w poszczególnych zakątkach świata.
 • Konta oszczędnościowe kuszą oprocentowaniem

  Konta oszczędnościowe kuszą oprocentowaniem

  Oprocentowanie lokat bankowych, które i tak nie było ostatnio wysokie, drastycznie spadło po decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Obniżenie stóp procentowych o 50 pkt bazowych zaskoczyło wielu ekspertów, a klientów banków sprowokowało do przemyśleń, gdzie najlepiej lokować swoje pieniądze. Czy konta oszczędnościowe mogą atrakcyjną być alternatywą dla lokat? Z raportu "Konta oszczędnościowe trzymają się dobrze", przygotowanego przez analityków porównywarki finansowej Comperia.pl, wynika, że tak. I to całkiem zyskowną.
 • Większość rodziców nagradza swoje dzieci

  Większość rodziców nagradza swoje dzieci

  Prawie 2/3 polskich rodziców nagradza swoje dzieci za wyniki w nauce, wynika z badania firmy PROFI CREDIT.
 • TOTAL MONEY: Jak inwestować? Rzecz o ryzyku

  Nasz cykl "Jak inwestować?" rozpoczęliśmy analizą podstawowych aspektów działalności nowych inwestorów - technikach i horyzoncie inwestowania. Gdy jednak już zdecydujemy się na inwestycję, nieuchronne jest spotkanie z jej naturalną cechą - ryzykiem. Jak je oswoić i wykorzystać w realizacji zyskownej inwestycji? Tym zajmiemy się w tej części cyklu.
 • Okazji szukaj na koncie oszczędnościowym

  Okazji szukaj na koncie oszczędnościowym

  Pozostające ciągle na historycznie najniższym poziomie stopy procentowe sprawiają, że trudno znaleźć dziś w standardowej ofercie banków produkty przynoszące satysfakcjonującą stopę zwrotu.

Filmy - Konto oszczędnościowe (1)

 • Konta oszczędnościowe oprocentowane jeszcze wyżej niż lokaty

  W ofercie banków można znaleźć konta oszczędnościowe z oprocentowaniem wyższym niż na lokatach. Często jest to jedynie chwyt marketingowy. O jakości takiej oferty świadczyć powinno nie tylko oprocentowanie, lecz także czas jego obowiązywania, limit środków na rachunku oraz zakres i cena ewentualnych produktów dodatkowych, od których uruchomienia bank uzależnia otwarcie konta. - To zrozumiałe, ponieważ każdy chce uzyskać jak najwyższe odsetki – przyznaje Michał Sadrak.