konta

Artykuły - Konta (774)

 • W weekend miej ze sobą gotówkę. Sześć banków zapowiada przerwy techniczne

  W weekend miej ze sobą gotówkę. Sześć banków zapowiada przerwy techniczne

  Jeżeli w ten weekend planujecie zakupy, to lepiej byście mieli przy sobie gotówkę. Aż sześć banków zapowiada na najbliższe dwa dni przerwy techniczne.
 • "Rzeczpospolita": Fiskus może blokować konto

  "Rzeczpospolita": Fiskus może blokować konto

  Brak trwałego majątku to wystarczający powód, żeby podatnikowi przedłużyć blokadę rachunku - informuje piątkowa "Rzeczpospolita", wskazując na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego.
 • Microsoft zamknie nieaktywne konta

  Microsoft zamknie nieaktywne konta

  Amerykański gigant zapowiedział kasacje nieużywanych profili w usługach online. Jeśli nie logowaliśmy się do naszych kont przez 2 lata, a chcemy je zachować – warto to teraz zrobić.
 • Połowa nastolatków ma już konto bankowe

  Połowa nastolatków ma już konto bankowe

  Blisko połowa (46 proc.) nastolatków ma założone pierwsze konto bankowe jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności - tak wskazują najnowsze badania przeprowadzone przez Związek Banków Polskich.
 • W ciągu godzin ostateczna propozycja w sprawie OFE

  W ciągu godzin ostateczna propozycja w sprawie OFE

  - W ciągu godzin zostanie przedstawiona ostateczna propozycja rządu w sprawie OFE. Pieniądze trafią na indywidualne konta emerytalne - zapowiedział w poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Chodzi o ok. 160 mld zł.
 • Błędny przelew mniej problematyczny

  Błędny przelew mniej problematyczny

  Zaczęły działać przepisy, dzięki którym łatwiej odzyskać pieniądze omyłkowo przelane na złe konto. To efekt zmian w ustawie, które zostały wprowadzone z inicjatywy Rzecznika Finansowego.
 • Bank musi zaoferować darmowe konto

  Bank musi zaoferować darmowe konto

  Od 8 sierpnia banki i SKOK-i muszą udostępnić klientom darmowe konta (tzw. podstawowy rachunek płatniczy). To wymóg ustawy o usługach płatniczych, która z kolei jest efektem unijnej dyrektywy. Wprowadzenie takiego rachunku ma zmniejszyć tzw. wykluczenie finansowe, ale w takich kontach za darmo będzie można wykonać jedynie podstawowy pakiet transakcji.
 • Wspólne decyzje - oddzielne konta

  Wspólne decyzje - oddzielne konta

  To właśnie finanse od wieków bywają powodem nieporozumień w związkach - także tych nieformalnych. Badania wskazują, że ok. 70 proc. kłótni i nieporozumień dotyczy pieniędzy. Nieporozumienia finansowe są jedną z głównych przyczyn rozwodów.
 • Blokada kont firmowych w ramach STIR - od 30 kwietnia 2018 r.

  Blokada kont firmowych w ramach STIR - od 30 kwietnia 2018 r.

  Przepisy dotyczące blokady kont bankowych w ramach ustawy STIR weszły w życie 30 kwietnia br. Ministerstwo Finansów uspokaja uczciwych podatników, że blokady rachunków nie będą dokonywane na masową skalę, lecz tylko w rzeczywiście uzasadnionych przypadkach i po przeprowadzeniu kompleksowej analizy ryzyka.
 • Miliard złotych na kontach najmłodszych w PKO BP

  Miliard złotych na kontach najmłodszych w PKO BP

  Banki coraz częściej ogłaszają strategie, w których stawiają na ludzi młodych. Ale czy na najmłodszych? Niemal wszędzie dostępne są już konta młodzieżowe, zazwyczaj bez opłat za ich prowadzenie. Jak dotąd nieliczne chciały zaistnieć wśród dzieci, czyli osób, które mają mniej niż 13 lat. A tymczasem właśnie ci "juniorzy" odłożyli już w PKO BP ponad miliard złotych.

Filmy - Konta (1)