konta

Artykuły - Konta (574)

 • Błędny przelew mniej problematyczny

  Błędny przelew mniej problematyczny

  Zaczęły działać przepisy, dzięki którym łatwiej odzyskać pieniądze omyłkowo przelane na złe konto. To efekt zmian w ustawie, które zostały wprowadzone z inicjatywy Rzecznika Finansowego.
 • Bank musi zaoferować darmowe konto

  Bank musi zaoferować darmowe konto

  Od 8 sierpnia banki i SKOK-i muszą udostępnić klientom darmowe konta (tzw. podstawowy rachunek płatniczy). To wymóg ustawy o usługach płatniczych, która z kolei jest efektem unijnej dyrektywy. Wprowadzenie takiego rachunku ma zmniejszyć tzw. wykluczenie finansowe, ale w takich kontach za darmo będzie można wykonać jedynie podstawowy pakiet transakcji.
 • Wspólne decyzje - oddzielne konta

  Wspólne decyzje - oddzielne konta

  To właśnie finanse od wieków bywają powodem nieporozumień w związkach - także tych nieformalnych. Badania wskazują, że ok. 70 proc. kłótni i nieporozumień dotyczy pieniędzy. Nieporozumienia finansowe są jedną z głównych przyczyn rozwodów.
 • Blokada kont firmowych w ramach STIR - od 30 kwietnia 2018 r.

  Blokada kont firmowych w ramach STIR - od 30 kwietnia 2018 r.

  Przepisy dotyczące blokady kont bankowych w ramach ustawy STIR weszły w życie 30 kwietnia br. Ministerstwo Finansów uspokaja uczciwych podatników, że blokady rachunków nie będą dokonywane na masową skalę, lecz tylko w rzeczywiście uzasadnionych przypadkach i po przeprowadzeniu kompleksowej analizy ryzyka.
 • Miliard złotych na kontach najmłodszych w PKO BP

  Miliard złotych na kontach najmłodszych w PKO BP

  Banki coraz częściej ogłaszają strategie, w których stawiają na ludzi młodych. Ale czy na najmłodszych? Niemal wszędzie dostępne są już konta młodzieżowe, zazwyczaj bez opłat za ich prowadzenie. Jak dotąd nieliczne chciały zaistnieć wśród dzieci, czyli osób, które mają mniej niż 13 lat. A tymczasem właśnie ci "juniorzy" odłożyli już w PKO BP ponad miliard złotych.
 • Rekordowe półrocze BLIKA: prawie 13 milionów transakcji

  Rekordowe półrocze BLIKA: prawie 13 milionów transakcji

  Dynamicznie rozwija się system płatności mobilnych BLIK. Tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku Polacy zrealizowali z jego pomocą 13 milionów transakcji.
 • W wakacje nie popełniaj takich błędów. Stracisz nawet 962 zł

  W wakacje nie popełniaj takich błędów. Stracisz nawet 962 zł

  Posiadanie nawet najlepszego konta bankowego nie uchroni nas przed stratami wynikającymi z różnic kursowych podczas korzystania z karty płatniczej za granicą.
 • Resort finansów chce nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy

  Resort finansów chce nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy

  Polski system przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu ma być efektywniejszy i lepiej dostosowany do rekomendacji międzynarodowych - zakłada resort finansów, który przygotował projekt nowej ustawy w tym zakresie.
 • Wysłałeś przelew na niewłaściwe konto? Odzyskanie pieniędzy będzie trudne

  Wysłałeś przelew na niewłaściwe konto? Odzyskanie pieniędzy będzie trudne

  Co zrobić, gdy wyślemy przelewem pieniądze na nieprawidłowe konto, np. innej osoby niż chcieliśmy? Takie przypadki rzadko, ale jednak się zdarzają. Odzyskać pieniądze w takiej sytuacji nie jest jednak łatwo, bo nie ma odpowiedniej procedury prawnej, a banki są związane tajemnicą.
 • Przybywa kont bankowych wśród najstarszych Polaków

  Przybywa kont bankowych wśród najstarszych Polaków

  W ostatnich siedmiu latach odsetek posiadaczy konta bankowego wzrósł w największym stopniu wśród najstarszych Polaków, choć wciąż ta grupa jest w najmniejszym stopniu ubankowiona - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie NBP dot. postaw Polaków wobec obrotu bezgotówkowego.

Filmy - Konta (1)