konflikt

Artykuły - Konflikt (525)

Filmy - Konflikt (31)

 • Eksplozja przy trasie konwoju premiera Palestyny. "Odpowiedzialność ponosi Izrael i jego partnerzy"

  Eksplozja zakłóciła podróż premiera Palestyny Ramiego Hamdallaha. Wybuch miał mieć miejsce w pobliżu przejścia granicznego Beit Hanoun 13 marca 2018. Palestyńskiemu politykowi nic się nie stało. W ekslozji miało zostać uszkodzonych kilka pojazdów z konwoju premiera. Przywódca Hamasu Ismail Haniyeh potępił incydent i stwierdził po rozmowie z premierem Hamdallahem, że „obaj zgadzają się, że odpowiedzialność ponosi Izrael i jego partnerzy”. Hamdallah miał podróżować w towarzystwie szefa wywiadu Majida Faraja na otwarcie oczyszczalni. Wydarzenie odbyło się zgodnie z planem.
 • Schetyna o napiętych stosunkach z USA

  Schetyna o napiętych stosunkach z USA (TV Interia).
 • Generał J. Kraszewski odzyskał uprawnienia. Koniec konfliktu na linii MON-prezydent

  Generał Jarosław Kraszewski wraca do pracy. Kraszewski odzyskał dostęp do informacji niejawnych, a prezydent Andrzej Duda najważniejszego wojskowego doradcę. Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński poinformował, że upoważniony przez premiera, uchylił decyzję SKW o cofnięciu poświadczenia bezpieczeństwa generałowi. - Jedna ze służb rzuciła kalumnię na oficera bez żadnych konsekwencji. Jak to się stało, że konstytucyjny minister pozbawił zwierzchnika sił zbrojnych głównego doradcy? W moim przekonaniu to była ingerencja w system bezpieczeństwa państwa - ocenił gen. broni rez. dr Mirosław Różański. Sprawa wywołała konflikt pomiędzy pałacem prezydenckim, a Ministerstwem Obrony Narodowej za czasów byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. - Morale wojska było niszczone, bo minister obrony nie uznawał zwierzchnictwa prezydenta nad siłami zbrojnymi - skwitował gen. Roman Polko.
 • Strefa Gazy: Dwie pierwsze ofiary po decyzji Trumpa

  Izraelskie lotnictwo przeprowadziło w sobotę nowe ataki na Strefę Gazy w odpowiedzi na wystrzelenie rakiet w kierunku Izraela z tej enklawy. Radykalna organizacja palestyńska Hamas poinformowała, że w nalotach śmierć poniosło jej dwóch bojowników. To pierwsze ofiary konfliktu, który wybuchł na nowo po kontrowersyjnej decyzji Donalda Trumpa, który uznał, że stolicą Izraela jest Jerozolima.