konferencja naukowa

Artykuły - Konferencja naukowa (2)

 • O masowym ginięciu pszczół na konferencji w Stróżach

  "Pomóżmy pszczołom - pszczoły pomogą nam" - pod takim hasłem w gospodarstwie pasiecznym "Sądecki Bartnik" w Stróżach koło Grybowa odbędzie się w weekend konferencja naukowa, poświęcona m.in. zjawisku masowego ginięcia pszczół.
 • 50. rocznica odkrycia szachów sandomierskich

  Prezentacja dziejów "królewskiej gry", konferencja naukowa na temat kulturowej roli szachów, pokaz filmów i spotkania szachistów wypełnią program obchodów 50. rocznicy odkrycia szachów sandomierskich. Rozpoczną się one 24 maja w Sandomierzu (woj. świętokrzyskie).
 • Zakończenie obchodów Roku Jana Heweliusza

  Premiera filmu animowanego opowiadającego o życiu Jana Heweliusza oraz konferencja naukowa prezentująca wyniki badań poświęconych tej postaci to imprezy, które zakończą obchody Roku Jana Heweliusza i jednocześnie uczczą 401. rocznicę urodzin astronoma.
 • Naukowo o U2

  Naukowo o U2

  Pod koniec listopada w Poznaniu odbędzie się interdyscyplinarna konferencja naukowa poświęcona grupie U2. Towarzyszyć jej będzie m.in. XVIII Ogólnopolski Zlot Fanów U2.
 • Konferencja naukowa na temat Janusza Kurtyki

  Konferencja naukowa na temat Janusza Kurtyki

  Dwudniowa konferencja naukowa, prezentująca osobę i dorobek tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej historyka i prezesa IPN Janusza Kurtyki, odbędzie się w piątek i sobotę w Krakowie.
 • Konferencja naukowa w Pszczynie

  Konferencja naukowa w Pszczynie

  W Pszczynie odbywa się ogólnopolska konferencja naukowa pt. "Badania fizyko-chemiczne, toksykologiczne i ekotoksykologiczne nowych produktów chemicznych".
 • Kalendarium Roku Kultury Niezależnej

  Przedstawiamy harmonogram imprez Instytutu Pamięci Narodowej w związku z projektem edukacyjnym Rok Kultury Niezależnej.
 • Andrzej Strug - ogólnopolska konferencja naukowa

  Ogólnopolska konferencja naukowa "Andrzej Strug" rozpocznie się dzisiaj w Lublinie. Wydarzenie zaplanowano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego (ul. Narutowicza 4).