Muzyka - komputery

Artykuły - Komputery (5)

 • Zamienił gitarę na komputery

  Zamienił gitarę na komputery

  Mietall Waluś Magazine to nowy muzyczny projekt lidera mysłowickiego Negatywu. Projekt dość zaskakujący, o czym możecie przekonać się w serwisie Muzzo.pl.
 • Gorefest vs. komputery

  Gorefest vs. komputery

  - Potrafimy trzymać swoje instrumenty i nigdy nie będziemy tego filtrować przez komputery, żeby brzmiało superprecyzyjnie. Bo właśnie to zabija muzykę - mówi w rozmowie z INTERIA.PL Jan-Chris De Koeijer, wokalista holenderskiego Gorefest.
 • "Dawne, spełnione marzenie"

  "Dawne, spełnione marzenie"

  Niemiecki zespół De-Phazz powstał w 1997 roku. Ma w swej dyskografii pięć albumów, na których prezentuje wybuchową mieszankę dubu, disco, soulu, jazzu, muzyki elektronicznej, rytmów latino i wielu innych wpływów. Ich koncerty to nie tylko muzyka, ale również dopracowana scenografia i efekty wizualne. Mogli się o tym przekonać widzowie zgromadzeni 6 kwietnia 2003 roku w warszawskim klubie "Stodoła", gdzie De-Phazz dał jedyny w Polsce koncert. Lider zespołu Pit Baumgartner oraz wokalistka Pat Appleton, w rozmowie z Jackiem Fudałą (RMF FM), opowiedzieli o początkach De-Phazz, pracy nad plytami grupy, o pozostałych członkach tego wieloosobowego przedsięwzięcia oraz o tym, czy nie boją się, że komputery zastąpią pewnego dnia żywych muzyków.
 • "Po prostu mam szczęście"

  "Po prostu mam szczęście"

  Udo Dirkschneider, niegdyś lider bardzo popularnej w naszym kraju niemieckiej grupy Accept, stoi obecnie na czele formacji U.D.O. i wciąż nagrywa płyty, wypełnione klasycznym, pompatycznym heavymetalowym graniem, jakże typowym dla naszych zachodnich sąsiadów. Dla jednych to symbol kiczu, dla innych najpiękniejsza muzyka. Z myślą o tych drugich Udo wydał pod koniec 2001 roku podwójny album koncertowy "Live From Russia", a na koniec marca br. szykuje premierę płyty studyjnej "Man And Machine". Z Udo Dirkschneiderem rozmawiał Jarosław Szubrycht.
 • "Komputery to trzecia siła"

  "Komputery to trzecia siła"

  Ryszard Tymon Tymański - kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista, poeta, prozaik, frontman zespołów Kury, Miłość i Poganie. Bez wątpienia jest jedną z najbarwniejszych i najciekawszych postaci trójmiejskiej sceny niezależnej, a jednocześnie właścicielem wytwórni Biodro Records, dla której nagrywało - lub nadal nagrywa – wielu znanych artystów niezależnych. Wiosną 2001 r. ukazała się firmowana tylko jego nazwiskiem płyta "Theatricon Plixx", będąca wyborem utworów napisanych na potrzeby spektakli teatralnych. Z tej okazji, o przyczynach komponowania muzyki do sztuk teatralnych w pojedynkę, Yugotonie, wrednych babach w ZUS-ie i o komputerach, z artystą rozmawiał Konrad Sikora.