komórki

Artykuły - Komórki (917)

 • Naukowcy stworzyli sztuczne komórki

  Naukowcy stworzyli sztuczne komórki

  Naukowcom udało się stworzyć sztuczne komórki, które są w stanie wytwarzać własną energię poprzez fotosyntezę. Jest to ogromny krok naprzód w biologii syntetycznej, która zakłada tworzenie organizmów od zera.
 • Poznaj dziesięć kultowych telefonów

  Poznaj dziesięć kultowych telefonów

  "Kiedyś to były komórki" - z pewnością nie brakuje użytkowników, który z nostalgią wspominają dawne czasy. Czy stare komórki rzeczywiście były lepsze? Niekoniecznie, ale bez wątpienia to kultowy sprzęt. Przedstawiamy listę, naszym zdaniem, dziesięciu najlepiej rozpoznawanych komórek z zamierzchłych, technologicznych czasów.
 • Na co zwracamy uwagę przy wyborze smartfona?

  Na co zwracamy uwagę przy wyborze smartfona?

  Smartfon to nasz nieodłączny towarzysz, jednak trudno nadążyć za technologią, gdyż producenci co chwilę tworzą coraz to nowsze urządzenia. Podpowiadamy, na jakie cechy warto zwrócić uwagę przy wyborze smartfona – m.in. baterię czy opcję dual sim.
 • Czy korzystanie z komórki sprzyja rozwojowi nowotworów?

  Czy korzystanie z komórki sprzyja rozwojowi nowotworów?

  Według najnowszych badań naukowców nie ma związku między telefonią komórkową, a powstawaniem nowotworów. Ponad dziesięcioletnie badania nie wykazały zachorowalności gryzoni na glejaka i nerwiaka serca, pomimo ekspozycji na pole elektromagnetyczne z wartościami znacznie przekraczającymi te spotykane w życiu
 • Ile są warte popularne komórki sprzed lat?

  Ile są warte popularne komórki sprzed lat?

  Wiele osób trzyma w domu stare telefony komórkowe, w nadziei, że kiedyś staną się one bardzo cennym towarem i eksponatem. Czy już nadszedł ten czas?
 • Rynek klasycznych komórek rośnie w siłę

  Rynek klasycznych komórek rośnie w siłę

  Rynkiem niepodzielnie rządzą smartfony. Ciekawe jednak, że zwykłe komórki nie tylko nie chcą z niego zniknąć, ale nawet mają się coraz lepiej, o czym informuje serwis Phone Arena.
 • RMF24: Smartfon odbiera ci rozum?

  RMF24: Smartfon odbiera ci rozum?

  O tym, że masowe użytkowanie ułatwiających nam życie smartfonów może ograniczać nasze zdolności do zapamiętywania, dobrze wiemy.
 • LOL, OMG i dziwny słownik rodem z SMS-ów

  LOL, OMG i dziwny słownik rodem z SMS-ów

  SMS-y oraz komunikatory nieustannie zmieniają sposób, w jaki rozmawiamy. Smartfony nie tylko dosłownie zastąpiły słowniki oraz encyklopedie, ale także regularnie wprowadzają do naszego języka coraz to nowsze terminy. Czy to dobrze?
 • Używany telefon - na co należy uważać przy jego kupnie

  Używany telefon - na co należy uważać przy jego kupnie

  Planujesz zakup używanego telefonu? Doradzimy, na co należy uważać i o czym pamiętać przy wyborze smartfona lub komórki z drugiej ręki.
 • "Rzeczpospolita": Dowody zbrodni ukryte w komórkach

  Telefony komórkowe coraz częściej demaskują przestępców. Nawet rasowi gangsterzy popełniają proste błędy i przez telefony wpadają w ręce śledczych - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Filmy - Komórki (5)

 • 92 proc. Polaków korzysta z komórek. Średnio płacą za telefon 49 zł miesięcznie

  Polacy stają się coraz bardziej mobilni. Jak wynika z danych UKE, z telefonów komórkowych korzysta 92 proc. społeczeństwa, podczas gdy ze stacjonarnych 24 proc. Więcej niż dwie trzecie Polaków deklaruje, że ma dostęp do internetu – to o 11 pkt proc. więcej niż rok wcześniej. Internautów przybywa też wśród osób z grupy 50+. Z komputerów i sieci korzysta prawie połowa z nich. Korzystanie z telefonii ruchomej wzrosło o 4 pkt proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Użytkowników przybywa też wśród osób powyżej 50 roku życia i wśród przedsiębiorców – odsetek korzystających z telefonów komórkowych to odpowiednio 92 proc. i 97 proc. (wzrost o 3 pkt proc. i 8 pkt proc.). – Najmniej popularne są usługi telefonii stacjonarnej i cały czas tracą na popularności. Obserwujemy dosyć wyraźny spadek wykorzystania tego kanału komunikacji wśród osób powyżej 50. roku życia – w ciągu ostatniego roku z 40 do 30 proc. – mówi Tomasz Bator z Departamentu Strategii i Analiz Rynku Telekomunikacyjnego w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Jako powód korzystania z telefonu stacjonarnego osoby te podają najczęściej przyzwyczajenie. Jednocześnie trzy czwarte z nich przyznało, że rezygnacja z telefonu stacjonarnego wiąże się z posiadaniem telefonu komórkowego. Z telefonii stacjonarnej korzysta wciąż wielu przedsiębiorców (30 proc.), głównie duże firmy i sektor publiczny. Jednak odsetek ten w ciągu roku zmniejszył się o 20 pkt proc.
 • Czy nagrywanie komórkami wkurza artystów?

  - Jeżeli zapłaciłeś za bilet na koncert, to oglądaj ten pieprzony koncert - śmieje się Ben Johnston, perkusista Biffy Clyro.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Komórki

  Rozwój technologiczny zaskoczył Tomasza Olbratowskiego przy śniadaniu. Już wkrótce będziemy płacić komórkami! Ta wizja nieco przestraszyła felietonistę. Zobacz najnowszy odcinek!
 • Wymieniają złe komórki

  Po raz dwunasty, w Krakowie spotkali się pacjenci po transplantacji szpiku kostnego. W ciągu ostatnich 10 lat wykonano ponad 500 zabiegów.