komiksy

Artykuły - Komiksy (83)

 • Kajtek i Koko w Kosmosie. Dwór Apodyktusa

  Kajtek i Koko w Kosmosie. Dwór Apodyktusa

  Pierwsza pełna kolorowa edycja kosmicznych przygód Kajtka i Koka! Najdłuższy polski komiks stworzony przez Janusza Christę pierwotnie ukazywał się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1968–1972 i składa się z ponad tysiąca dwustu pasków komiksowych.
 • Kajko i Kokosz tylko 4 dni w sprzedaży

  Kajko i Kokosz tylko 4 dni w sprzedaży

  Nowy komiks Kajko i Kokosz. Nowe przygody z pierwszą pełnometrażową historią „Królewska Konna” trafi do przedsprzedaży tylko na cztery dni. Fani kultowej serii będą mogli kupić album na stoisku Egmont, podczas Komiksowej Warszawy odbywającej się w ramach Warszawskich Targów Książki, w dniach od 23 maja do 26 maja br. Oficjalna premiera zaplanowana jest na 5 czerwca br.
 • Brom. Będzie mrocznie, będzie strasznie

  Brom. Będzie mrocznie, będzie strasznie

  ​Wydawałoby się, że w świecie komiksowym zdominowanym przez trykotowy koloryt amerykańskich superbohaterów, coraz mniej jest miejsca na oryginalne i zaskakujące treści komiksowe. Jednak rodzimi twórcy udowadniania na każdym kroku, że tak nie jest, tworząc rzeczy świeże, pełne akcji i jednocześnie twardo osadzone w naszym kręgu kulturowym. Doskonałym przykładem tej tezy jest wydany przez Wydawnictwo 23 komiks "Brom", który stworzyła Unka Odya.
 • Książki i komiksy na Święta

  Książki i komiksy na Święta

  Jeszcze nie macie świątecznego prezentu. Spieszymy z szybkimi polecankami dla młodszych i trochę starszych. Co warto znaleźć pod choinką?
 • Stan Lee: Człowiek-Marvel, który uratował komiks

  Stan Lee: Człowiek-Marvel, który uratował komiks

  Był współtwórcą potęgi wydawnictwa Marvel Comics i człowiekiem, który zrewolucjonizował popkulturę. Mimo sędziwego wieku pozostawał aktywny zawodowo, a pod koniec swojego życia stał się jednym z najbardziej kasowych producentów w Hollywood. Stan Lee zmarł 12 listopada 2018 roku. To opowieść o początkach prawdziwego superbohatera.
 • Rick i Morty, Ex Machina, Batman: Komiksowe nowości na jesień

  Rick i Morty, Ex Machina, Batman: Komiksowe nowości na jesień

  Na dłuższe wieczory najlepszym remedium jest... świetny komiks. Wydawnictwo Egmont wydało więcej niż kilka bardzo intrygujących propozycji na jesień! Najciekawsze albumy trafiły do naszego zestawienia.
 • William Maury. Moje córki są z komiksu

  William Maury. Moje córki są z komiksu

  Odkąd postanowił zilustrować przygody swoich dwóch córek, stał się gwiazdą dziecięcego komiksu humorystycznego. Z błyskiem w oku i uśmiechem na twarzy przemierzał korytarze podczas Międzynatodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Ten uśmiech rósł, gdy po jego autograf i rysunek ustawiały się dzieci. William Maury, bo o nim tutaj mowa, z chęcią odpowiada na pytania i zdradza kulisy swojego warsztatu.
 • "Komiksy są super" nowa linia wydawnicza dla dzieci z najwyższej półki

  "Komiksy są super" nowa linia wydawnicza dla dzieci z najwyższej półki

  Wydawnictwo Egmont wprowadza do sprzedaży nową linię wydawniczą komiksów dla dzieci pod nazwą „Komiksy są super”. Będzie to kolekcja zabawnych, świetnie narysowanych i mądrych opowieści rysunkowych. Już 3 października 2018 r. trafią do sprzedaży pierwsze tomy z czterech nowych cykli.
 • Sierpniowe nowości Egmontu

  Sierpniowe nowości Egmontu

  Czym tym razem zostaną uraczeni miłośnicy komiksów?
 • ​Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

  ​Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

  Jakie komiksy dostarczy nam Egmont Polska w lipcu?

Filmy - Komiksy (5)

 • Komiksowe metamorfozy

  Kay Pike pokrywając swoje ciało kolorowymi farbami, przeistacza się w komiksowych superbohaterów, takich jak Spiderman, Robin czy Hulk. Kay zaczęła swoją przygodę z bodypaintingiem niedawno, w grudniu 2015 roku. Zyskała dużą popularność dzięki transmitowaniu swoich metamorfoz na żywo, na platformie Twitch. Często można ją spotkać na konwentach poświęconych popkulturze. Inspiracje do kolejnych dzieł czerpie z komiksów i rozmów ze swoimi fanami, którzy często podpowiadają jej, w jaką postać powinna się wcielić.
 • Genialna nastolatka. Jej komiksy robią furorę!

  Fella Matougui, osiemnastoletnia rysowniczka z Algierii, podbija rynek księgarski w swoim kraju. Dziewczyna tworzy mangi, tradycyjne japońskie komiksy, których fabuła jest jednak mocno osadzona w algierskich realiach. I w tym właśnie tkwi tajemnica ich sukcesu - mówią znawcy rynku czytelniczego. A co na ten temat sądzi Fella?
 • Zakłada maskę, obcisłe rajstopy, pelerynę i...

  Sylwester "SA Wardega" Wardęga przebierający się m.in. za Batmana opowiedział o tym, skąd wziął się pomysł na przebieranie się za postać z filmów i komiksów. Superbohater zdradził, dlaczego zakłada maskę, obcisłe rajstopy i powiewną pelerynę i jak reagują na niego ludzie.
 • Julii Rosnowskiej miłość do komiksów

  Garfield, Asteriks i Obeliks - to ulubieni komiksowi bohaterowie popularnej aktorki.