komenda główna policji

Artykuły - Komenda główna policji (85)

 • Zmiany personalne w kierownictwie Biura Spraw Wewnętrznych KGP

  Zmiany personalne w kierownictwie Biura Spraw Wewnętrznych KGP

  ​Mł. insp. Marcin Kulas został odwołany ze stanowiska dyrektora Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Stanowisko straciła też jego zastępca mł. insp. Renata Ziemlewicz. Obydwoje zostali przesunięci na inne stanowiska w policji - poinformował rzecznik Komendy Głównej mł. insp. Marcin Szyndler.
 • ​KGP przekazała prokuraturze materiały z audytu dotyczącego "afery taśmowej"

  ​KGP przekazała prokuraturze materiały z audytu dotyczącego "afery taśmowej"

  Komenda Główna Policji przesłała w poniedziałek warszawskiej prokuraturze okręgowej raport z audytu prowadzonego ws. czynności podejmowanych przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych w związku z tzw. aferą podsłuchową. O materiały wystąpiła do KGP prokuratura; są one niejawne.
 • Kolejne zwolnienia w Komendzie Głównej Policji

  Kolejne zwolnienia w Komendzie Głównej Policji

  Powołany we wtorek wicekomendant główny zdymisjonował dyrektorów pionów prewencji, ruchu drogowego oraz sztabu policji – informuje Radio Zet.
 • Wzrosła liczba przestępstw gospodarczych

  Wzrosła liczba przestępstw gospodarczych

  Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, które poznała "Rzeczpospolita", w 2015 roku doszło do 169 tys. przestępstw gospodarczych, czyli o 6,4 tys. więcej niż w roku poprzednim.
 • ​Insp. Helena Michalak wiceszefową Komendy Głównej Policji ds. logistyki

  ​Insp. Helena Michalak wiceszefową Komendy Głównej Policji ds. logistyki

  Dotychczasowa wiceszefowa gorzowskiej policji insp. Helena Michalak została powołana na stanowisko nowego zastępcy komendanta głównego policji ds. logistyki. Po raz pierwszy w historii policji kobieta objęła stanowisko wicekomendanta głównego.
 • Policja ostrzega przed wirusem weelsof

  Policja ostrzega przed wirusem weelsof

  Policja ostrzega - od zeszłego roku w internecie krąży wirus o nazwie weelsof. Po zainfekowaniu komputera blokuje on jego działanie i wyświetla stronę opatrzoną logo Policji oraz informacjami o zablokowaniu komputera użytkownika z powodu rozpowszechniania pornografii dziecięcej lub przeglądania lub rozpowszechniania zakazanych treści. To próba oszustwa.
 • W Belgii zatrzymano Polaka poszukiwanego ENA

  Damian L., poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania m.in. za bójkę z użyciem broni i rozbój został zatrzymany w Antwerpii w Belgii - poinformowała we wtorek Komenda Główna Policji. Mężczyzna czeka teraz na ekstradycję do Polski.
 • "Rogal" zatrzymany. Był poszukiwany 12 listami gończymi

  28-letniego Polaka, poszukiwanego czterema ENA i 12 listami gończymi m.in. za wymuszenia rozbójnicze i kradzieże z włamaniem, zatrzymała szwedzka policja. Tomasz R., pseud. Rogal, czeka na ekstradycję do Polski - poinformowała w poniedziałek Komenda Główna Policji.
 • CBŚ jak komenda

  Centralne Biuro Śledcze Policji - pod takim szyldem od nowego roku ma funkcjonować obecne CBŚ po wydzieleniu ze struktury Komendy Głównej Policji. Biuro będzie działać na wzór komend wojewódzkich - donosi "Nasz Dziennik".
 • Policja chce 10 mld zł, ale Rostowski nie da

  Policja chce 10 mld zł, ale Rostowski nie da

  Komenda Główna Policji w budżecie na przyszły rok zapisała kwotę 9,9 mld zł, czyli o prawie 2 mld zł wyższą niż ma w obecnym. Projekt trafił do resortu spraw wewnętrznych i będzie tam analizowany - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".